Átadták az idei nemzetiségi tanulmányi ösztöndíjakat

Az idén tizennyolc középiskolás részére adták át a 2017-es nemzetiségi tanulmányi elismeréseket kedden, Budapesten. Az ösztöndíjakat jelképező okleveleket Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, a KDNP alelnöke és Fülöp Attila helyettes államtitkár adta át.


Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, a KDNP alelnöke beszél a 2017-es nemzetiségi tanulmányi ösztöndíjakátadása előtt (Fotó: Váli Miklós)

Soltész Miklós az ünnepségen arról beszélt, hogy az ösztöndíj 2011-es alapítása óta 101 diák részesülhetett ilyen támogatásban.

Közölte, ma Magyarországon különböző nemzetiségi köznevelési intézményekben több mint 15 ezer gyereket, fiatalt nevelnek, illetve tanítanak.


Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, a KDNP alelnöke és Fülöp Attila az EMMI helyettes államtitkára adta át a 2017-es nemzetiségi tanulmányi ösztöndíjakat jelképező okleveleket (Fotó: Váli Miklós)

Az ösztöndíj segíti a célok elérését, de az nemcsak az ösztöndíjasoknak szól, hanem a tanároknak is, akik ma Magyarországon a nemzetiségi nyelvoktatásban „hatalmas nagy feladatot vállalnak" – mondta Soltész Miklós.

Az ukrán oktatási törvénnyel kapcsolatban arról beszélt, hogy Ukrajna egy teljes mértékben elfogadhatatlan jogszabályt hozott. Nem vették tudomásul, hogy az országuk attól nem lesz kevesebb, ha egy ott élő nemzetiség megkap minden jogot és lehetőséget – mondta Soltész Miklós, majd kijelentette: azt kell üzennünk – akár az ösztöndíjjal, akár a magyarországi nemzetiségi intézményekkel –, hogy attól még, hogy valaki valamelyik nemzetiséghez tartozik, jó állampolgár lehet.


A budapesti Szlovák Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium kórusa (Fotó: Váli Miklós)

A meghirdetett nemzetiségi tanulmányi ösztöndíjra pályázni jogosult 22 iskola közül 19 küldött be összesen 30 pályázatot. A pályázók közül egy jelölt nem felelt meg a jogszabályban foglalt követelmények egyikének.

Az ösztöndíjat elnyert diákok az érettségi vizsgát megelőző két tanévben – azaz 2017 szeptemberétől 2019 júniusáig – húsz hónapon keresztül havi 60 ezer forintban részesülnek.


A veszprémi Lovassy László Gimnázium tanulói (Fotó: Váli Miklós)

Az ösztöndíj folyósításához jó tanulmányi eredmények, versenyeken szereplés, valamint a nemzetiségi közösségben végzett tevékenység szükséges.

A 2011-ben megalapított ösztöndíj célja, hogy támogassa a nemzetiségek egyikéhez tartozó kiemelkedő képességű középiskolás tanulókat abban, hogy felsőfokú oktatási intézményben tanuljanak tovább.


Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, a KDNP alelnöke és Fülöp Attila helyettes államtitkár a 2017-es nemzetiségi tanulmányi ösztöndíjak átadása utáni ünnepségen (Fotó: Váli Miklós)

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!