Firtl Mátyás: értékek otthona lesz a Máltai-ház Sopronban

Megnyitotta kapuit Sopronban a Máltai-ház. Avatóbeszédében Firtl Mátyás példaértékűnek nevezte mindazt, amit a máltaisok az emberi élet értékének védelmében tesznek, amit a közösségért tesznek.

kdnp.hu
Fotó: firtl.sopron.hu

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Soproni Szervezete új székhelyét a Széchenyi tér 2. szám alatti Széchenyi-palotában a soproni máltaisok és önkénteseikkel közösen tartott ünnepségen Henczel Szabolcs plébános áldotta meg. Tamás Józsefné a legkisebb máltaisokat is felavatta befogadva őket a Magyar Máltai Szeretetszolgálat aktív tagjainak sorába.

„Kicsit több szeretet… meggyógyítja a világot, rávezet az igazságra, segít felfedezni a jót, megtanít bízni, növeli a hitet, közösséget épít, barátságokat teremt, távlatokat nyit.” A Magyar Máltai Szeretetszolgálat még 2014-ből származó üzeneteit idézte Firtl Mátyás, Sopron és környéke országgyűlési képviselője ünnepi beszédében.

Az idézett plakátüzenetek többek, mint jelszavak: szolgálat és  tettek. Többek mint jelszavak: emberi életeket, sorsokat meghatározó tettek, mi több: történelmet alakító tettek, a cselekvő szeretet küldetése – fogalmazott Firtl Mátyás.

Az a hit és az az akarat, amely az emberi életet úgy védi, a rászorultakat úgy szolgálja, az igazságra úgy vezet, a jót úgy keresi, a közösséget úgy építi, és távlatokat úgy nyit, hogy  cselekszik. Cselekszik jószándékból, önként – szeretetből – és aztán a bátorsághoz és tettrekészséghez pedig hozzárendelődik minden más. Ennek vagyunk itt ma tanúi – tette hozzá.

Firtl Mátyás történelmi visszatekintésében szólt arról, hogy Sopronban megkerülhetetlen a tény, hogy európai jelenünk kialakításában kulcsszerepe volt a Magyar Máltai Szeretetszolgálat cselekvő és bátor szeretetének. 1989-ben Kozma Imre atya vezetésével közel 50 ezer keletnémet menekült ellátásáról gondoskodott a szervezet. Többek között azokról, akik a Páneurópai Pikniken áttörték a határt. A hit ereje, távlatossága és szabadsága nyilvánult meg abban, ahogyan a rászorulókról való gondoskodás történelmi tettbe fordult.

Megkerülhetetlen az a tény is, amely erőt adó jelkép: hogy a Széchenyi-palotában, a Széchenyi téren nyithatja meg kapuit a soproni Málta-ház.

Az ablakon kinézve a Legnagyobb Magyar szobra üzeni, hogy a tett a legfontosabb, hittel és hazaszeretettel. Széchenyi István születésének 225. évében legyen ez küldetést-meghatározó többleterő a közéletiségben helytállást, a rászoruló közösségekben szeretetszolgálatot vállaló Máltaisoknak, akik Széchenyi örökségéhez is méltók.

A Máltai Szeretetszolgálat „a hit védelmére és a szegények szolgálatára” szövetkezett. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Soproni Csoportja értékhordozó emberekből áll, tagokból és önkéntesekből, akiknek köszönhetően a segítőszándék értékként fénylik. A soproni csoport munkájának eredménye nyilvánvaló és példaértékű. Példaértékű mindaz, amit az emberi élet értékének védelmében tesznek, amit a közösségért tesznek. Nagyon sok szeretetnek köszönhetően, hittel, akarattal közösséget erősítenek, megtanítanak felfedezni a jót, gyógyítják a világot, megtanítanak bízni a jövőben. Ez megsokszorozza az erőket, így töltheti be tovább is a Máltai Szeretetszolgálat Sopronban küldetését.

Ma keresztény szellemben küldetést vállalni alapvető fontosságú, amikor értékeinket, biztonságunkat, mindennapjainkat veszélyeztető migránsáradat özönlik Európába. Ez történelmi felelősségünk, mint ’89-ben. Ma keresztény létünk és jövőnk védelmére van szükség, mint ahogyan a nyolcvanas évek végén a keresztény Európa egyik népének a szabadságát, saját hazájában való értelmes jövőjét segítette a Máltaiak támogatása. A közös, keresztény gyökerű Európa-közösség jövőjét szolgálta akkor a szervezet és erre a szolgálatra van ma is szükség.

Ma nemzetünk, hazánk, otthonaink megmaradása a tét. A keresztény gyökerű Európa megmaradása a tét. Közös tehát a közéleti küldetésünk. Az a küldetés, amiben mi, politikusok, döntéshozók mindig partnerek és támogatók leszünk, mert ez közös felelősségünk. Ennek alapja a több szeretet, amely vállalja a közösség érdekében vállalt közéleti szerepvállalást is: „meggyógyítja a világot, rávezet az igazságra, segít felfedezni a jót, megtanít bízni, növeli a hitet, közösséget épít, barátságokat teremt, távlatokat nyit. Kívánom, hogy a Széchenyi-palotában a Máltai-ház legyen otthona mindezeknek az értékeknek! – fogalmazott Firtl Mátyás az ünnepségen.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!