Országgyűlési határozati javaslatok II.

53 sorsára váró országgyűlési határozati javaslat pihen a Tisztelt Ház asztalán. Újra szavaznak az adatvédelmi biztosról. Fidesz-KDNP közös javaslatok. MSZP, SZDSZ indítványok. Kormány és bizottsági előterjesztések.

Köztársasági elnök

2007. december 13-án járt le Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos mandátuma. Sólyom László köztársasági elnök azóta kétszer is újra jelölte a Tisztelt Ház azonban egyik alkalommal sem kapta meg a titkos szavazás során az újbóli kinevezéséhez szükséges kétharmados támogatást. (2007. december 17-én: 207 igen, 143 nem, 15 tartózkodás; 2008. május 9-én: 239 igen, 122, nem, 6 tartózkodás.)  A köztársasági elnök másik két jelöltje is elbukott: dr . Zombor Ferenc  2008. február 25-én, 123 igen, 188 nem ellenében, 11 tartózkodás mellett, dr. Tóth Gábor Attila pedig  a parlament 2008. április 14-i ülésén , 181 igen, 113 nem ellenében, 11 tartózkodás mellett.  Sólyom László ezúttal dr. Jóri Andrást javasolta adatvédelmi biztosnak. A parlament az őszi ülésszak elején szavaz róla.

FIDESZ-KDNP

„A szomszédos országokhoz fűződő közlekedési kapcsolataink erősítését” indítványozta dr. Fónagy János (Fidesz), dr. Matolcsy György, Németh Zsolt (Fidesz), Firtl Mátyás (KDNP) országgyűlési határozati javaslata. (Benyújtva: 2008.06.10.) Indoklásként elmondják: a jelenlegi közlekedéspolitika nem veszi figyelembe a „Schengen” nyújtotta lehetőségeket, azaz a határon túli magyarsággal való szorosabb kapcsolattartás megteremtésének lehetőségét, és ennek társadalmi, gazdasági jelentőségét. Ennek a gondolatnak nyoma sincs a Magyarországi Fejlesztési Tervben, sem a Közlekedési Operatív Programban, sem pedig a 2007-ben megjelent Egységes Közlekedésfejlesztési Stratégia Zöld Könyvében.  

Az Országgyűlés felkéri a kormányt, hogy tegye meg a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy Magyarország és az Európai Unió schengeni övezetébe tartozó szomszédos országok (Ausztria, Szlovákia, Szlovénia) közös határszakaszain mielőbb álljanak helyre azok a közlekedési kapcsolatok, amelyek a területek települései között történelmileg korábban jellemzőek voltak, és ahol szükséges kezdeményezze új közlekedési kapcsolatok létesítését is; tegye meg a szükséges előkészítő lépéseket annak érdekében, hogy Magyarország és Románia, illetve Horvátország közös határszakaszain — ezen országoknak a schengeni övezethez történő kapcsolódásával - helyreállhassanak azok a közlekedési kapcsolatok, amelyek a területek települései között történelmileg korábban jellemzőek voltak, egyidejűleg — ahol szükséges- kezdeményezze új közlekedési kapcsolatok létesítését is; tegye meg a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy Magyarország és Szerbia, illetve Ukrajna közös határszakaszain a már létező ideiglenesen működő határátmenetek állandósuljanak, illetve kezdeményezze további határátmenetek létesítését.

 

+

„Magyarország Külkapcsolati Stratégiájának” módosítását szorgalmazza dr. Navracsics Tibor, Németh Zsolt (Fidesz), dr. Semjén Zsolt (KDNP) indítványa. (Benyújtva: 2008.05.13.)

 

Az Országgyűlés felkéri a kormányt, hogy a Külkapcsolati Stratégia alapján kétévente készítsen kormányzati cselekvési programot, és ebben határozza meg a szükséges szakmai, szervezeti feltételek kidolgozásának feladatait, felel őseit, közreműködőit a határidők egyidejű megjelölésével. Az első cselekvési program elkészítésének határideje 2008.szeptember 1.

Az Országgyűlés felkéri a kormányt, hogy kétévente értékelje a Külkapcsolati Stratégiában és az adott időszakra vonatkozó kormányzati cselekvési programban foglalt feladatok végrehajtását, és ennek alapján dolgozza ki a következő kormányzati cselekvési programot.

+


„A Vajdaság Autonóm Tartománnyal való kapcsolatok megerősítéséről” szóló országgyűlési javaslatot a Fideszből Bagi Béla, Balla Mihály, dr. Balogh József, dr. Braun Márton, Bányai Gábor, Ékes József, Font Sándor, Gógl Árpád, dr. Gruber Attila,  dr. Hörcsik Richard, dr. Kerényi János, Nyitray András, Potápi Árpád,  dr. Szabó Erika, dr. Zombor Gábor, Zsigó Róbert; a kereszténydemokratáktól pedig dr. Latorcai János, dr. Nagy Andor és Nógrádi Zoltán jegyzi. (Benyújtva: 2007.11.14.)

 

Az indítvány felkéri a Magyar Köztársaság Kormányát, hogy

- élénkítse az együttműködést hazánk és a Szerb Köztársaság között, mellyel a lakosság jobb életvitelének kialakítását segítik, illetve azt, hogy közvetett módon a Vajdaság a lokális megállapodások keretében végbemenő projekteken keresztül hozzájárulhasson Szerbia Európai Unióba való bejutásához; 

- Magyarországnak a schengeni övezetbe való belépése után is biztosítsa a vajdasági magyarok számára az akadálymentes kapcsolattartás lehetőségét az anyaországgal. Ennek keretében vizsgálja meg a vajdasági magyarság egyöntetű kérését a letelepedés nélküli magyar állampolgárság megszerezhetőségére vonatkozóan;

- a kishatárforgalmi megállapodásról szóló döntés meghozatala előtt kérje ki és vegye figyelembe a vajdasági magyarok álláspontját;

- kövesse szoros figyelemmel a Vajdaság Autonóm Tartomány területén végbemenő esetleges belső migrációs folyamatokat, és hívja fel a szerb illetékeseket arra, hogy kötelesek megtartani a történelmileg kialakult etnikai arányokat a nemzetközi normáknak megfelelően.

 

+

„Az Európai Unió közös energiapolitikájáról” szóló országgyűlési határozati javaslatot Balla György, Németh Zsolt (Fidesz), dr. Nagy Andor (KDNP) fémjelzi. (Benyújtva: 2007.03.23.) Eddig MSZP-SZDSZ összefogással tizenötször (!) torpedózták meg. Legutóbb, ez év március 3.-án.

 

A Magyar Országgyűlés felkéri a Magyar Köztársaság Kormányát, hogy

- a Magyarország és Európa kiszolgáltatottságát fokozó, a közös európai projektekkel ellentétes egyéni különalkuk helyett az Európai Unió formálódó közös energiapolitikájának keretében keressen megoldást hazánk energiabiztonságára;

- ennek szellemében egyértelműen kötelezze el magát a Kaszpi-tenger térsége és Közép-Európa között létesítendő, az Európai Unió által stratégiai projektként megjelölt Nabucco földgázvezeték megépítése mellett.

+

Gyakorlatilag a parlamenti ciklus kezdete óta hever a Tisztelt Ház asztalán „a Költségvetési Tanács” létrehozását szorgalmazó határozati javaslat. (Benyújtva: 2006.05.16.) Jegyzik: dr. Latorcai János (KDNP) és Varga Mihály (Fidesz). Szerzői állítják: a mai törvények és eljárások mellett kialakult felelőtlen kormányzati magatartási gyakorlat megváltoztatásához új garanciákra, intézményes szabályokra van szükség. A nemzetközi tapasztalatok is azt mutatják, hogy a kormány felelősségének növelése és kikényszeríthetősége elérhető, ha a költségvetés átláthatósága, valódisága és hitelessége felett külön intézmény őrködik.  

Az Országgyűlés ezért felkéri a kormányt, hogy készítse el és terjessze az Országgyűlés elé a Költségvetési Tanács létrehozásáról rendelkező törvényjavaslatot.

A Költségvetési Tanács elsődleges feladata, hogy a kormány költségvetési törvényjavaslatát az Országgyűlésnek történő benyújtást megelőzően véleményezze; megállapítja, hogy a költségvetési törvényjavaslat tartalmilag összhangban áll-e az ország valós gazdasági helyzetével és teljesítőképességével.

Az Országgyűlésben csak olyan költségvetési törvényjavaslat tárgyalása kezdhető meg, amelyet a Költségvetési Tanács hitelesnek és valósnak nyilvánított és végrehajthatóságát is reálisnak tartja.


Négypárti indítvány 
 

 

A tavasszal látványosan megtorpedózták a szocialisták dr. Semjén Zsolt (KDNP), Balog Zoltán (Fidesz),) dr. Fodor Gábor (SZDSZ), Herényi Károly (MDF), a tibeti néppel szolidaritást vállaló országgyűlési határozati javaslatát. Kezdetben Donáth László (MSZP) is jegyezte, ám menetközben meggondolta magát, - sőt, ellene szavazott! A Fidesz háromszor egymás után indítványozta a részletes vitájának napirendre tűzését, az MSZP mindháromszor megakadályozta. (2008.05.26: 180 igen, 180 nem, 1 tartózkodás; 2008.06.02: 176 igen, 178 nem; 2008.06.09: 181 igen, 186 nem.) – Ősszel várható a folytatás.

 

A határozat abból indul ki, hogy Tibet etnikai-vallási identitása történetileg kialakult, sajátosságait az emberiség közös kulturális örökségének kell tekinteni.  Elismeri a tibeti nép autonómiájáért, saját világa megőrzéséért folytatott küzdelmét, és kapcsolódik ahhoz a magyar hagyományhoz, amely Kőrösi Csoma Sándorral kezdődően a tibeti világ megismerését és megismertetését, a tibeti-magyar kapcsolatok ápolását az azonosságtudat megőrzésével fűzi össze. Figyelembe veszi a pekingi rendszer ellen irányuló 1959-es lhászai felkelést, amely tibetiek ezreinek bebörtönzésével és halálával, valamint a dalai láma és több tízezer tibeti száműzetésbe vonulásával kezdődött. Arról is megemlékezik, hogy a dalai láma 1989-ben béke Nobel-díjat kapott, és a díj átvételekor a nemzetközi közvéleményt arra kérte, hogy a tibeti kérdés békés rendezését támogassa. Azon kívül megemlíti azt a párhuzamot is, amelyik a magyar 1956-os forradalom és az 1959-es tibeti népfelkelés között létezik.

A határozati javaslat fölszólítja a Kínai Népköztársaságot, hogy tartsa tiszteletben a nemzetközileg elismert emberi jogokat, és vessen véget az erőszak alkalmazásának. Fölhívja a Magyar Köztársaság kormányát, hogy az Európai Parlament 2000. június 6-án kelt határozata értelmében, összhangban az Európai Tanács és az ENSZ törekvéseivel, támogassa a nemzetközi fórumokon a tárgyalások megkezdését a Kínai Népköztársaság és a dalai láma között Tibet új státusának meghatározásáért, amelynek politikailag és gazdaságilag biztosítania kell Tibet autonómiáját a vallási, a társadalmi és a kulturális életben egyaránt.


Ötpárti javaslat… 
 

 

A Demokrácia Nemzetközi Napjáról nyújtott be határozati javaslatot (2008.09.01.) Balla Mihály (Fidesz), dr. Latorcai János (KDNP), dr. Csapody Miklós (MDF), Hárs Gábor (MSZP), Béki Gabriella (SZDSZ).

 

„Az Országgyűlés szeptember 15-ét a Demokrácia Nemzetközi Napjává nyilvánítja - annak érdekében, hogy hangsúlyozza a demokrácia fontosságát, az annak fenntartását célzó demokratikus rendszerek előtt álló kihívásokat.”

+

Szintén ötpárti konszenzus (336 igen, 1 szocialista tartózkodás: dr. Karsai József ) kíséri a magyarországi digitális szakadék csökkentése érdekében „az  e-Befogadásügyi” eseti bizottság létrehozását. (Benyújtva: 2008.03.31.) Molnár Béla (KDNP), dr. Nyitrai Zsolt (Fidesz), Pettkó András (MDF), Márfai Péter (MSZP), és Lakos Imre (SZDSZ) indítványa már „csak” a részletes vitára és a zárószavazásra vár. 

A javaslat szükségesnek látja megvizsgálni azt, hogy melyek azok a feladatok, amelyek a közigazgatás eszközrendszerével oldhatóak meg, s melyek azok, amelyeket a civil szervezetek és a gazdasági vállalkozások hatékonyabban végezhetnek el. Fontosnak és segítendőnek tartja a társadalmi önszerveződéseket, amelyek az Uniós átlagot meghaladó mértékű digitális szakadék a csökkentése érdekében létrejöttek. Felkéri a kormányt, hogy vizsgálja meg, milyen jellegű és mértékű állami támogatás, európai uniós forrás biztosítható az e-Befogadás számára. A bizottság tennivalói:

- a kormány, a vállalkozások és a civil szervezetek e-Befogadás-célok megvalósítását elősegítő tevékenységének figyelemmel kísérése, véleményezése, valamint e tevékenységekkel kapcsolatos ajánlások megfogalmazása, javaslatok megtétele;

- együttműködik az Európai Ügyek Bizottságával, az Új Magyarország Fejlesztési Terv végrehajtását felügyelő eseti bizottsággal, a már létrejött Közigazgatási Informatikai Bizottsággal és annak albizottságaival, az érintett hatóságokkal és a szabályozó szervezetekkel, továbbá a források felhasználásának figyelemmel kísérése érdekében a forrásgazdákkal;  

- fontos teendőnek tekinti a kommunikáció elősegítését, a társadalmi párbeszéd kialakulását;

- feladata még az e-Befogadás program végrehajtásának folyamatos monitorozása, ennek során jelentések, állásfoglalások meghozatala az Országgyűlés számára.

A Bizottság mandátuma 2010. május 1-ig tart.


MSZP  

 

„A dombóvári Szigeterdőben álló Kossuth-szoborcsoport történeti emlékhellyé nyilvánításáról” nyújtott be országgyűlési határozati javaslatot (2008.03.10.) Tóth Gyula.

A mű Horvay János  szobrász koncepciója.  Avatása az Országház előtt – amelyet előtte négy nappal neveztek el Kossuth Lajos térnek - 1927. november 6-án volt. Másnap a Parlamentben folytatódott az ünnepség március 15-e nemzeti ünneppé tételével, és Kossuth Lajos érdemeinek törvénykönyvi megörökítésével. 1952-ben a szoborcsoportot  feldarabolták és a rákoskeresztúri temetőbe szállították. Az első felelős kormány tagjait ábrázoló szobrok évekig hevertek a bejárat közelében gondozás nélkül, kitéve az időjárás pusztításának. A temető igazgatósága egy idő után szeretett volna megszabadulni tőle, 1957-ben sírköveseknek akarták eladni, ám erről tudomást szerzett Dombóvár akkori tanácselnöke, és nemsokára írásbeli kérésére a Fővárosi Tanács és a Fővárosi Műemlék Bizottság Dombóvárnak ajándékozta. A lebontott Kossuth-szoborcsoportot, s a több vagonnyi, részeire bontott művészi alkotás nagy részét 1958-ban teherautók vitték Dombóvárra. A város önkormányzata ez év januárjától megkezdte a szoborcsoport restaurálási és új elhelyezési tervének kidolgozását.

 

+
  

A vasúti szárnyvonalakon történő közösségi közlekedés fenntarthatóságával kapcsolatos döntések megalapozásához szükséges társadalmi és szakmai egyeztetések elvégzéséről, valamint a szükséges döntések előkészítéséről szól , Borenszki Ervin, István, Herbály Imre, Lombos István, dr. Suchman Tamás javaslata. . (Benyújtva: 2007.11.20.)

 

Az Országgyűlés felkéri a kormányt, hogy a közösségi közlekedéssel kapcsolatos közszolgáltatások fenntarthatóságának és versenyképességének erősítésére irányuló átalakításáról szóló döntések - így különösen az egyes vasúti mellékvonalakon történő személyszállítás szüneteltetésével kapcsolatos döntések - megalapozásához szükséges társadalmi és szakmai egyeztetéseket minden érintett önkormányzattal és szakmai érdekképviseleti szervvel végezze el, és ezek alapján a döntésekről szóló javaslatát legkésőbb 2008 . május 31-ig terjessze az Országgyűlés elé.

 

 

„A Gripen vadászgépek beszerzésére, az Orbán kormány által kötött, korrupció-gyanús szerződés körülményeinek kivizsgálására irányuló parlamenti vizsgálóbizottság” felállítását kezdeményezte az MSZP. (Göndör István adta a nevét hozzá, benyújtva: 2007.06.07.A sürgős tárgyalásba vételét  - még aznap - 177 igen, 7 nem ellenében, 102 tartózkodás mellett elfogadták.  (Az MSZP az SZDSZ igennel voksolt. Érdekesség, hogy Dávid Ibolya, az MDF elnök asszonya a KDNP indítványának szavazásakor nem nyomott semmilyen gombot, az MSZP változatot ellenben támogatta, a frakciójának többi tagja viszont nemmel voksolt. A KDNP és a FIDESZ tartózkodott.) Másnap (2007.06.19.) már az általános vitáját is megtartották. - Azóta viszont csend. Többség ide, többség oda, nem szorgalmazzák az általuk oly annyira sürgetett bizottság feltámadásátA határozat-tervezet leszögezi: „A közélet tisztasága iránti igény megköveteli, hogy az európai sajtóban megjelent korrupciógyanús vadászgépbeszerzés körülményeit kivizsgáljuk, és ha a vád alaptalan, visszautasítsuk. Egy ilyen nagy összegű és biztonságpolitikai szempontból is fontos beszerzést nem lengheti körbe a gyanú árnyéka.”

 

A vizsgálóbizottság feladata a következő kérdések megválaszolása:

1. az F-16-os repülőgép lízingelése körül kialakult korrupciógyanús körülmények;

2. mi vezetett a korábbi álláspont megváltoztatásához;

3. történt-e közvetlen befolyásolás, amely a végleges döntésben szerepet játszott;

4. az eredeti szerződésben szerepelt Gripen vadászgépek NATO kompatibilisek voltak-e;

5. Alfons Mensdorff-Pouilly úr osztrák üzletember tartott-e olyan személyekkel kapcsolatot, akik a beszerzésre befolyással voltak?

A bizottság elnökére a kormánypárti, alelnökére az ellenzéki képviselőcsoportok bizottsági tagságra jelöltek terjesztenek elő javaslatot... A bizottság megbízatása feladatának elvégzéséig, de legfeljebb a megalakulástól számított 90 napig tart.


SZDSZ  

„A Nabucco földgázvezeték előkészítésének és megvalósításának folyamatát segítő eseti bizottság” létrehozását sürgeti dr. Kóka János. (Benyújtva: 2008.03.03.). Az indítvány Magyarország energiaellátásának biztosítása és az egyoldalú importfüggőség elkerülése érdekében alapvető fontosságúnak tartja az Európai Unió által is stratégiai projektként megjelölt Nabucco földgázvezeték megépítését.

A bizottság feladata, hogy:

 - az eddig tett európai uniós és hazai intézkedéseket áttekintse;

- az Európai Unió által megjelölt intézkedések és célok hazai érvényre jutását ellenőrizze; - az előkészítés és megvalósulás folyamatát figyelemmel kísérje, támogassa és elősegítse;

- a Magyar Köztársaság Kormánya képviselőjét rendszeresen meghallgassa;

- a Magyar Köztársaság Kormánya részére ajánlásokat fogalmazzon meg; a munkájáról és a tapasztalatokról az Országgyűlés számára ülésszakonként jelentést készítsen.

+

Az Európai Unió által stratégiai projektként megjelölt Nabucco földgázvezeték megépítéséről „szól” dr. Kóka János másik indítványa is.  

 

1. Az Országgyűlés az ország energiaellátásának biztosítása, az egyoldalú importfüggőség elkerülése érdekében alapvető fontosságúnak tartja és stratégiai prioritásként támogatja az Európai Unió által stratégiai projektként megjelölt Nabucco földgázvezeték mielőbbi megépítését.

2. Az Országgyűlés felkéri a Magyar Köztársaság Kormányát, hogy Magyarország energiapolitikai célkitűzéseit a jelen határozatban foglaltakra figyelemmel alakítsa ki és hajtsa végre, ennek során – figyelemmel a Magyar Köztársaság érvényesen megkötött

nemzetközi szerződéseire is – csak olyan intézkedéseket tegyen, ami nem sérti, vagy veszélyezteti a Nabucco földgázvezeték megvalósulását.


Kormány

 

A Magyar Honvédség részletes bontású létszámáról szóló 106/2007. (XII. 6.) OGY határozat módosításáról.

Kormány (honvédelmi miniszter)

2008.09.05.

Az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény 22. § (2) bekezdése alapján az M3 Nyíregyháza-Vásárosnamény közötti szakaszának koncesszióba adására vonatkozó közbeszerzési eljárás megkezdéséhez szükséges országgyűlési felhatalmazás megadásáról.

Kormány (közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter)

 

2008.05.30.  

 

 

Bizottságok

 

A Gazdasági Versenyhivatal 2007. évi tevékenységéről és a versenytörvény alkalmazása során szerzett, a verseny tisztaságának és szabadságának érvényesülésével kapcsolatos tapasztalatokról szóló jelentés elfogadásáról.

Gazdasági és informatikai bizottság

 

2008.09.09.

 

A "Fogyasztóvédelmi eseti bizottság" létrehozásáról szóló 12/2007. (III.7.) OGY határozat módosításáról.

Fogyasztóvédelmi bizottság

2008.09.03.

A Magyar Köztársaság Országgyűlésének Házszabályáról szóló 46/1994. (IX.30.) OGY határozat módosításáról.

Mentelmi bizottság  

2008.06.12.

A honvédelmi politika 2007. évi megvalósításáról, a Magyar Honvédség felkészítéséről, állapotáról és fejlesztéséről szóló (TITKOS) beszámoló elfogadásáról.

Honvédelmi és rendészeti bizottság

2008.05.27.

Az ápolási díj, valamint a hozzátartozóikat otthon ápoló személyeket segítő intézményrendszer továbbfejlesztésének lehetőségéről szóló jelentés elfogadásáról.

Ifjúsági, szociális bizottság  

2007.10.09.

A Magyar Rádió Közalapítvány 2006. április 1-2007. március 31. közötti tevékenységéről szóló beszámoló elfogadásáról.

Kulturális bizottsá

2007.10.02. 

A Magyar Rádió Közalapítvány 2005. április 1-2006. március 31. közötti tevékenységéről szóló beszámoló elfogadásáról.

Kulturális bizottság

2007.10.02.

A Magyar Televízió Közalapítvány Kuratóriumának 2005. évi tevékenységéről szóló beszámoló elfogadásáról.

Kulturális bizottság

2007.10.02.

A Magyar Televízió Közalapítvány Kuratóriumának 2004. évi tevékenységéről szóló beszámoló elfogadásáról.

Kulturális bizottság

2007.10.02. 

A honvédelmi politika 2006. évi megvalósításáról, a Magyar Honvédség felkészítéséről, állapotáról és fejlesztéséről szóló beszámoló elfogadásáról.

Honvédelmi és rendészeti bizottság

2007.09.11.

A Magyar Köztársaság európai uniós tagságával összefüggő kérdésekről és az európai integráció helyzetéről szóló jelentés elfogadásáról. 

Európai ügyek bizottsá

2007.05.09.

Az alternatív és megújuló energiahordozók elterjesztésének hatékonyabbá tételéről szóló 63/2005. (VI.28.) OGY határozat teljesítéséről szóló jelentés elfogadásáról.

Mezőgazdasági bizottsá

2006.12.07.

A Magyar Köztársaság európai uniós tagságával összefüggő kérdésekről  és az európai integráció helyzetéről szóló jelentés elfogadásáról.

Európai ügyek bizottsá

2006.10.11  

A honvédelmi politika 2005. évi megvalósításáról, a Magyar Honvédség felkészítéséről, állapotáról és fejlesztéséről szóló jelentés elfogadásáról.

Honvédelmi és rendészeti bizottság

2006.10.10   

A társadalmi bűnmegelőzés nemzeti stratégiája és cselekvési programja 2005. évi végrehajtásáról szóló jelentés elfogadásáról.

Honvédelmi és rendészeti bizottság

2006.07.06.

A honvédelmi politika megvalósulásáról, a fegyveres erők felkészítéséről, állapotáról és fejlesztéséről szóló jelentés elfogadásáról.

Honvédelmi és rendészeti bizottság

2006.07.06.  

A honvédelmi politika 2003. évi megvalósításáról, a magyar fegyveres erők felkészítéséről, állapotáról és fejlesztéséről szóló jelentés elfogadásáról.

Honvédelmi és rendészeti bizottság

2006.07.06.  

A honvédelmi politika 2004. évi megvalósításáról, a magyar fegyveres erők felkészítéséről, állapotáról és fejlesztéséről szóló jelentés.

Honvédelmi és rendészeti bizottság

2006.07.06.

 

Bartha Szabó József

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!