„Az országot védjük!”

Híven a hagyományokhoz napirend előtti felszólalásokkal kezdődött az Országgyűlés első őszi, rendkívüli ülése is. A kormány nevében felszólalásra jelentkezett Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter, amelyre a frakciók reagálhattak. Nem volt meglepetés, hogy kormánypárti és ellenzéki oldalon ugyanazt egészen másként látták, másként értékelték.

kdnp.hu – Bartha Szabó József

LÁZÁR JÁNOS, Miniszterelnökséget vezető miniszter: – Igen Tisztelt Országgyűlés! Ma a kormány nevében azért kértem szót, hogy tájékoztassam az Országgyűlést Magyarország kormánya nevében arról a kialakult rendkívüli helyzetről, amely Magyarország számára fantasztikus és különleges kihívásokat tartalmaz, ami a bevándorlási, népvándorlási krízist illeti és válságot jelenti Európa számára. Úgy gondolom, hogy minden parlamenti képviselőtársam ismeri azt a válságos helyzetet, amelybe tucatnyi ország került az elmúlt öt esztendőben, és amelynek hatására emberek milliói keltek útra. Egyetértünk abban, hogy nem a betegség tüneté hanem magát a betegséget volna ideális kezelnünk, hogy az embereknek ne kelljen elhagyni a hazájukat, hiszen ez lenne az ideális megoldás. Amíg viszont  ezek az emberek útra kelnek, az a kötelességünk, hogy részben az alkotmányból eredően az országot védjük, az ország határát védjük, részben pedig a schengeni egyezmény alapján Európa határát védjük.

– Tisztelt Képviselőtársaim! Szeretném önöket tájékoztatni arról, hogy július 6-ig, a legutóbbi ülésünkig a Magyarország területére illegálisan belépők száma 73 ezer volt, július 6-a és szeptember 3-a között pedig ez a szám elérte a 160 ezret, tehát több mint duplájára emelkedett két hónap alatt. Azzal kell számolnia a végrehajtó hatalomnak, a kormánynak, hogy az elmúlt évtizedekben nem tapasztalt, csak a délszláv válsághoz hasonlítható migrációs hullám, bevándorlási krízis fenyegeti Európát és az országot. A mai napon azt kérjük az Országgyűléstől, hogy törvények módosításával segítse a kormányt, és adjon felhatalmazást az ország déli határának a védelmére. Ez jelenteni fog egy fizikai védelmet, amelyet biztonsági határzár segítségével valósítottunk meg és fogunk megvalósítani. Jelenteni fog egy élő erős rendőri védelmet, amelyet a magyar rendőrség bevetésével és megerősítésével fogunk végrehajtani. Kérjük önöket nyújtsanak segítséget a jogi védelem kialakításában a törvények módosításával, a büntető törvénykönyv szigorításával. Csak ez a határozott, következetes fellépés segítheti azt, hogy ezek az emberek ne illegálisan jöjjenek be az országba, hanem az Európai Unió törvényeinek és Magyarország elvárásainak megfelelően ellenőrzött, szabályozott és rendezett keretek között. Ha ez elmarad, a Keleti pályaudvarihoz hasonló esetek bárhol az országban és bármikor kialakulhatnak, ehhez nem kell más, csak egy felelőtlen német kormányzati nyilatkozat, amely meghívja az összes menekültet Európa terített asztalához. Ennek a nyilatkozatnak a hatására 3500 ember gyűlt össze egy éjszaka leforgása alatt a Keleti pályaudvaron, akikkel szemben a rendőrség - jó döntést hozva - nem volt hajlandó erőszakot alkalmazni, bár mindenféle együttműködést megtagadtak. Az egyre fokozódó, agresszív körülmények között a rendőrség úgy döntött, hogy nem az erőszak alkalmazása, hanem az ország védelme a feladata, másrészről pedig a MÁV döntött úgy, hogy fölfüggeszti, megszünteti, átmenetileg szünetelteti azokat a járatokat, amelyek a Keleti pályaudvarról Nyugatra visznek, tekintettel arra, hogy nem tudja a közlekedés biztonságát garantálni.

– Ha nem építjük meg a kerítést, ha nincs élőerős védelem, ha nincs jogi védelem, bárhol bejöhetnek az országba, bárhol táborozhatnak, bárhol összegyűlhetnek, és bárhol követelésekkel léphetnek föl, amelyben természetesen rengeteg jogos követelés van, de csak az Európai Unió szabályainak betartása mellett lehet teljesíteni ezeket. Hiába kértünk segítséget a Német Szövetségi Köztársaság budapesti nagykövetségétől, ha már ők a meghívók, akkor legyenek vendéglátók is, tájékoztassák a Keleti pályaudvarnál összegyűlteket, ezt megtagadták, ezért a magyar kormányra hárul annak a feladata és felelőssége, hogy a schengeni egyezményt betartva védje Magyarország és Európa határait.

Ebben kérjük az Országgyűlés segítségét, megköszönve minden civilnek, minden állami hatóságnak, minden egyháznak azt a segítséget, amelyet erkölcsi kötelességként nyújtottak azoknak, akik Magyarország területén tartózkodnak. A kormány is megteszi ezt minden menekülttáborban, hiszen mi semmi mást nem kérünk, csak azt, hogy a bevándorlók regisztráljanak és fáradjanak a debreceni vagy az ország más területén található menekülttáborokba. Ehhez kérem az önök megértését és támogatását!

***

VEJKEY IMRE (KDNP):  –Tisztelt Képviselőtársaim! Mindenekelőtt köszönöm miniszter úr érdemi felszólalását egy ilyen jelentős közérdekű kérdésben, mint a menekültügy. A KDNP álláspontja, hogy a ma tárgyalandó törvényjavaslatok nélkül Magyarország és az Európai Unió védtelen lenne, a zöldhatáron bárki gondtalanul ki-be járhatna ellenőrzés és dokumentumok nélkül, ami nyilvánvaló, hogy teljes egészében megengedhetetlen és tűrhetetlen lenne.

– A kereszténydemokraták az illegális népvándorlás megállítását, a határok megerősítését tartják napjaink egyik legfontosabb feladatának. A határokon kell megállítani az illegális bevándorlókat, erre úgy hazánk Alaptörvénye, mint a schengeni egyezmény is kötelez bennünket azzal, hogy kötelezettségünk a schengeni határ megvédése. Akik valóban menekültek, azok jogszerűen be tudnának lépni hazánkba, nem kell a zöldhatáron ilyen rohamot indítani országunk ellen, nem kell széttépni a papírokat; megvan mindennek a maga rendje, ezt kell tiszteletben tartani, illetve ezt kell mindenkivel szemben tiszteletben tartatni, aki Magyarországra be kíván lépni.

***

SCHIFFER ANDRÁS (LMP): – Miniszter Úr! Azzal kell kezdenem, hogy csatlakozom önhöz, és én is szeretném köszönetemet kifejezni azoknak a honfitársainknak, akik önkéntesen részt vesznek az áldatlan állapotok kezelésében. És főként azért is kell a köszönet, mert sikerült önöknek egy olyan hangulatot felszítani, ahol ezeket a honfitársainkat sok esetben már leköpdösik meg hazaárulónak nevezik. Egy felelős kormány egy válsághelyzetben, egy globális válsághelyzetnek az itteni eszkalálódásánál egyetlenegy dolgot biztosan nem tehet: az indulatokat nem szíthatja fel. Önök hónapokon keresztül ezt tették. Önök hónapokon keresztül plakátkampányoltak, összevissza hadováltak, csinálták a feszkót, csinálták a hangulatot. Hol voltak azok a büntetőjogi és rendészetiszabály-módosítások, amelyeket most rendkívüli eljárásban akarnak átverni a Házon? Mit csináltak hónapokon keresztül? Erre válaszoljon, miniszter úr!

– Tisztelt Országgyűlés! Igen, 160 ezren jöttek be idén. És miniszter úr, tud arra válaszolni, hogy a 160 ezerből hányan maradtak itt? Jelenleg a helyzet az, hogy ennek a 160 ezres és nyilvánvalóan persze növekvő tömegnek a jelentékeny része tovább akar haladni. Pontosan azért, mert - önnek igaza van, miniszter úr - itt vannak mély okok, globális okok, éppen ezért Magyarország ezt egyedül nem fogja tudni megoldani, európai és globális együttműködéssel tudjuk csak megoldani. Jelenleg a konkrét helyzetre lehet cselekvési tervet készíteni, a konkrét helyzet viszont az, hogy ezek az emberek tovább akarnak menni. Két választási lehetőség van: vagy továbbengedi Magyarország ezeket az embereket, vagy biztosítja a méltányos, emberhez méltó ellátást.

– És még egy: ha a magyar érdekeket érvényesíteni akarjuk, akkor nem bohóckodni kell, nem a Fidesz pártkongresszusát kell összekeverni a magyar Országgyűléssel és üzengetni. Igen, van Németországnak felelőssége, de ezt diplomáciai úton kéne rendezni, diplomáciai úton kéne egy világos választ kicsikarni a német kancellárból, hogy például Németország visszafordítja-e azokat a személyeket, akiket Magyarország útnak indít, de ennek nem egy parlamenti határozat a megfelelő módja.

***

TÓBIÁS JÓZSEF (MSZP): – Miniszter Úr! Nagyra értékelem, hogy megpróbál ebben a helyzetben egy lehetetlen vállalkozást, annál is inkább, mert jelen pillanatban Orbán Viktor miniszterelnök éppen Brüsszelben tárgyal. Ebből látszik, hogy itt ez az egész egy megrendezett színjáték, mert ha komolyan gondolták volna, akkor vagy előtte tárgyalunk, mielőtt kimegy vagy legalább megvárják, hogy milyen eredményre jut a miniszterelnök  és azt követően alakul ki egy tárgyalás arról, hogy milyen megoldások lehetnek.

– Miniszter Úr! Azzal szemben amit most ön elmondott, osztanám az ellenzéki képviselőtársaimnak az álláspontját: ha valakik, akkor pont önök nem tartották be a schengeni megállapodásokat. Önök azok, akik az elmúlt nyolc hónapban semmi mást nem tettek, mint plakátkampányokat csináltak, kerítést építettek, nemzeti konzultációt folytattak, és egy érdemi jogszabályt nem fogadtak el. Tehát amiről önök beszélnek ma, hogy ma van a krízis, ez a helyzet valójában így van január 19. óta.  Semmit nem tettek ebben az ügyben!

– Miniszter Úr! Ha önök betartották volna a szabályokat, ma Budapesten nincs menekült, mert amikor belépnek a határra, önöknek biztosítani kellett volna, hogy eljussanak a menekülttáborokba, biztosítani kellett volna, hogy nagyon gyors határidővel megkapják az engedélyt a továbbutazásra, s akkor ez a probléma nincs. Csak azt akarták, hogy legyen. Önök orosz rulettet játszottak, és nem jött be. Önök egyszerre veszélyeztették minden magyar állampolgár biztonságát, és egyszerre szították a feszültséget a menekültek és a magyar állampolgárok között.

***

VONA GÁBOR (Jobbik): – Miniszter Úr! Katasztrófahelyzetben igyekeznünk kell a pártpolitikát félretenni, és igyekeznünk kell valamiféle nemzeti egységet mutatni, mert csak akkor leszünk képesek a megoldására. Én mint a Jobbik elnöke, frakcióvezetője és mint a legerősebb magyarországi ellenzéki párt vezetője azt kívánom, hogy a Fidesz-kormány oldja meg ezt a problémát, és ha mi ehhez konstruktív módon hozzá tudunk járulni, akkor hozzá fogunk járulni. Akár arassa le ennek a népszerűségi gyümölcseit, csak oldjuk meg, tehát találjunk megoldásokat a pártpolitikai csatározások és viták helyett! Én itt az adok-kapok helyett a megoldások irányába szeretném, ha elmenne a magyar közélet. Nézzük meg, hogy melyik pártnak milyen szakpolitikai javaslata van, hogyan tudjuk ezt a problémát megoldani, és egyáltalán ki mit tart valójában a problémának, mert úgy tűnik, hogy még a diagnózist sem hasonlóképpen látjuk.

– Szerintünk katasztrófahelyzet van, ezért a megoldásoknak unortodox megoldásoknak kell lenni. Az egyik az lehet, hogy azokon a nemzetközi kötelezettségeken, amikhez ragaszkodnak a balliberális kispártok folyamatosan, de amelyeken a történelem túllépett, mi is lépjünk túl. Ha az olaszok és a görögök képesek arra, hogy a regisztrációt felfüggesszék, akkor gondolkodjunk el mi is annak a lehetőségén, hogy kell-e egyáltalán Magyarországnak regisztrálni. Ha pedig a kormány nem tud, nem akar, nem szeretne ide  eljutni, akkor van egy másik lehetőség: zárjuk le a határokat, és ne engedjünk be migránsokat Magyarországra. Ha ezt szeretnénk, akkor ezt viszont csak úgy tudjuk elérni, ha a kerítés mellett - ami ugye még mindig nem épült meg - élő embert viszünk oda a határokhoz, a rendőrség, akár a határőrség vagy akár a honvédség képviseletében. Erről kellene most már a vitákat lefolytatni. Azt

kérem a kormánytól, a miniszter úrtól, a miniszterelnök úrtól, hogy folyamatos válságtanácskozást tartsunk, és vonják be ebbe az ellenzéki pártokat, mert higgyék el, van mondanivalónk, van véleményünk. Ha a balliberális pártok ebben nem akarnak részt venni, őket nem érdekli a magyar emberek sorsa, akkor ők majd nem vesznek részt, de mi szeretnénk az események centrumában lenni és alakítani Magyarország sorsát.

***

ROGÁN ANTAL (Fidesz): – Tisztelt Képviselőtársaim! Azt gondolom, hogy először is itt, a parlament üléstermében is ki kell mondanunk azt, hogy a kialakult helyzetért az Európai Unió elhibázott bevándorláspolitikáját terheli a felelősség. (Közbeszólások az MSZP soraiból, többek között: Te vagy a felelős! Te! – Az elnök csenget.) Ki kell mondanunk, hogy azok a felelőtlen európai politikusok, akik végig azt mondták, hogy a jobb élet reményével kecsegtetve érdemes a bevándorlóknak Európa felé jönni, vagy hogy minden dolgukat hátrahagyva, életük kockáztatásával jöjjenek nyugodtan, óriási felelőtlenséget követtek el, legyenek azok brüsszeli bizottsági vezetők, német politikusok, francia politikusok, vagy legyenek magyar baloldali politikusok.

 – A magyar baloldal Schiffer Andrástól, Tóbiás Józsefen keresztül Gyurcsány Ferencig bezárólag az elmúlt hónapokban folyamatosan azt szajkózta, hogy a bevándorlás álprobléma. (Kunhalmi Ágnes: Álságosak vagytok! Mit csináltatok hét hónapig? Nem csináltatok semmit!) Még júniusban is ezt mondták, amikor már 73 ezer ember lépte át (Közbeszólások az MSZP soraiból. - Az elnök csenget.) csak ebben az évben illegálisan Magyarország határait, végig azt mondták, hadd jöjjenek nyugodtan a bevándorlók, be kell őket engedni, át kell őket engedni az országon. (Kunhalmi Ágnes: Igen, át kell őket engedni!) Az ilyen felelőtlen megnyilatkozások és felelőtlen politika miatt emberek halnak meg. Ezt mondjuk ki őszintén, tisztelt képviselőtársaim! (Kunhalmi Ágnes: A plakátragasztás jobb?) Ebben a felelősség az önöké, mi csak azt tettük, hogy mindenkinek felhívtuk a figyelmét arra, hogy vannak törvények, amelyeket be kell tartani, és ezek a törvények arról szólnak, hogy nem léphet be bárki az országba, nem léphet be illegálisan, csak a határátkelőhelyeken keresztül, önök meg az ellenkezőjére biztatták ezeket az embereket.

– Tisztelt Képviselőtársaim! Igen, mi abban egyetértünk, hogy a határokat meg kell védeni, a határok megvédéséhez pedig törvénymódosításokra van szükség, amelyek itt vannak az Országgyűlés előtt. Sőt, ezeket sürgősséggel kellene elfogadni. Most ki fog derülni, hogy a házszabálytól való eltérés támogatása során ki ad segítséget a kormánynak ahhoz, hogy minél hamarabb hozzá tudjon látni a határok élőerős védelméhez.

 

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!