OLAF-jelentés: nem jelentek meg a meghívottak a gazdasági bizottság előtt

A meghívott volt kormányfőknek és főpolgármesternek illett volna megjelennie az Országgyűlés gazdasági bizottságának ülésén, ugyanis kizárt, hogy ne tudnák információkkal segíteni a testület munkáját – Bánki Erik (Fidesz), a bizottság elnöke az ülést követően. A Fidesz a Magyar Polgári Szövetség javaslatára az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) a budapesti 4-es metró beruházásáról szóló jelentését vizsgáló munkacsoport létrehozását kezdeményezi.

kdnp.hu – MTI

Bánki Erik közölte: a gazdasági bizottság kísérletet tett arra, hogy meghallgassa azt a három miniszterelnököt, aki az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF)tényfeltáró jelentésében szereplő visszaélések idején a magyar kormányt vezette, valamint Demszky Gábor akkori főpolgármestert. A négy meghívott közül Medgyessy Péter írásban közölte, hogy áll a bizottság rendelkezésére, de külföldi útja miatt a mostani ülésen nem tud részt venni, a sajtón keresztül pedig üzent Demszky Gábor, hogy nem kíván eljönni a bizottsági meghallgatásra – mondta. Hozzátette: Gyurcsány Ferenc is a sajtóban üzent, hogy nem vesz részt az ülésen, Bajnai Gordontól viszont semmilyen információt nem kaptak.

Úgy vélte, mindez azért is sajnálatos, mert egy olyan ügysorozatban, „amely a rendszerváltozás óta eltelt időszak legnagyobb korrupciós botrányának tűnik”, kizárt, hogy Magyarország aktuális miniszterelnökei ne rendelkeznének olyan információkkal, amelyek a bizottság munkáját segítenék. A volt kormányfőknek és főpolgármesternek illett volna megjelenni az ülésen – mondta.

Bánki Erik kifejtette: Demszky Gábornak több kérdést fel akartak tenni, hiszen neki volt a legtöbb információja ebben az időszakban, és őt terheli a legnagyobb felelősség azért a beruházásért, amely valamennyi kampány zászlóshajója volt. 

Mint mondta, a meghívottak távolmaradása azonban „nem veti vissza a lendületünket”, további meghallgatást tartanak az ügyben, és erre várják Horváth Csaba korábbi főpolgármester-helyettest, valamint Gy. Németh Erzsébetet, a fővárosi közgyűlés volt MSZP-frakcióvezetőjét, mert nekik is vannak olyan információik, amelyek segíthetik a bizottság munkáját. Addig tartják napirenden az ügyet, amíg nem kapnak érdemi információkat – fűzte hozzá.

A főváros vizsgáló munkacsoportot hozna létre

A Tarlós István főpolgármester és Kocsis Máté önkormányzati és rendészeti tanácsnok, józsefvárosi polgármester által jegyzett előterjesztésben, amelyet szerdán tettek közzé a budapest.hu oldalon, az áll: „Fidesz – Magyar Polgári Szövetség javaslatára OLAF-jelentést vizsgáló munkacsoport felállítását kezdeményezzük”.

Emlékeztettek, a kormány nyilvánosságra hozta és a fővárosi önkormányzat magyar nyelven is közzétette az OLAF-jelentést.

Az öttagú testület tagjainak javasolják: Borbély Lénárdot (Fidesz-KDNP), Orbán Gyöngyit (Fidesz-KDNP) Geiger Ferencet (civil szervezetek), Karsay Ferencet (Fidesz-KDNP) és Tokody Marcellt (Jobbik). Az első három képviselő tagja volt az Alstom metrókocsik beszerzését vizsgáló ideiglenes bizottságnak, amelyben, a most szintén vezetőnek javasolt Borbély Lénárd csepeli polgármester elnökölt.

A jelentést – a javaslat szerint – május 31-ig kell elkészíteni majd a testületnek.

 

 
Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!