Missziológiai világkongresszust rendeznek Balatonfüreden

Augusztus 16. és 23. között nemzetközi kongresszusnak ad otthont Balatonfüred. A Nemzetközi Missziológiai Társaság által szervezett találkozó témája: Az emberi önazonosság és a kiengesztelődés evangéliuma.

A Nemzetközi Missziológiai Társaságot 1972-ben protestáns kezdeményezésre alapították Hollandiában, azóta világszerte 11 kongresszust rendezett. Tagjai olyan protestáns, katolikus és ortodox szakemberek, misszionáriusok és intézmények, amelyek a keresztény hitterjesztés és a más vallásokkal való kapcsolat kérdéseivel foglalkoznak. Egyik célja, hogy missziológus szakemberek számára tudományos fórumot teremtsen, ahol információcserére van lehetőség, illetve hogy a fejlődő országok történészeit segítse a térségük keresztény múltjára vonatkozó kutatómunkában.

Philomena Mwaura, a szervezet kenyai elnöke sajtótájékoztatón mutatta be a Társaságot és vázolta fel a konferencia főbb céljait, Anne Marie Kool, a konferencia helyi előkészítő bizottságának elnöke részletesen ismertette az eseményt: a balatonfüredi rendezvényen 48 ország 250 résztvevővel képviselteti magát.  A 8 témacsoportban összesen 87 előadás, prezentáció hangzik majd el.

A szervezők fontos célnak tartják, hogy a missziós munkát végzőknek legyen lehetőségük reflektálni a gyakorlati tevékenységükre, hogy ezáltal jobban végezhessék azt. Anne Marie Kool elmondta: Magyarországon fontos kérdés a cigánymisszió, a konferencia ezzel a kérdéssel is kiemelten foglalkozik. A konferenciától azt remélik, hogy egyfajta serkentő hatása lesz az egyházakra a missziós munka terén.

A résztvevők augusztus 17-én vasárnap látogatást tesznek mintegy 50 budapesti katolikus és protestáns templomban, részt vesznek az istentiszteleten, igét hirdetnek és ismerkednek a helyi közösségi élettel. 19-én különböző témákban „tereplátogatásra” kerül sor, többek között a cigánymisszióban, illetve az érdeklődők találkozhatnak a tavalyi budapesti Városmisszió szervezőivel is.

A rendezvényen a vallási önazonosság kérdésköréről Tomka Miklós, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem professzora, az etnikai, illetve a nemzeti hovatartozásról egy indiai származású amerikai kutató, Lalsangkima Pachuau és a koreai Wi Jo Kang professzor, a misszió és a kiengesztelődés közötti kapcsolatról pedig a brit Brian Stanley tart vitaindító előadást. A konferencia munkacsoportjai a következő témák köré szerveződnek: nők és misszió, gyógyítás és pneumatológia, missziós szempontú biblikus kutatások, missziók története, vallásközi kapcsolatok, globalizáció és misszió.

Újságírói kérdésre a szervezők elmondták: a konferencián nem tervezik zárónyilatkozat kiadását, a tanácskozás inkább egy tudományos fórum kíván lenni, amelynek célja, hogy a gyakorlatot alapul véve, azt elemezve a tapasztalatok megosztásával, a nemzetközi összefüggéseket is szem előtt tartva hatékonyabb gyakorlat kifejlesztését segítse.

A konferencia előkészítő bizottságának munkájában püspökké szenteléséig részt vett Német László SVD, valamint Szerdahelyi Csongor, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia sajtóirodájának vezetője is.

A találkozó részleteiről a következő honlapon található több információ (angol nyelven): www.missionstudies.org.

Forrás: Magyar Kurir

 

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!