A kerület tulajdonában lévő cég felügyelje és működtesse a terézvárosi parkolást – közölte a helyi KDNP-frakció nevében Wertán Zsolt Zoltán. Szerinte a parkolás egy jövedelmező ágazat, amely egyik forrása lehet az önkormányzati hiány orvoslásának.
A fővárosi közgyűlés KDNP-frakciójának tagja hozzátette: indítványozzák, vizsgálja meg az önkormányzat, hogy melyik gazdasági társaságával tudja elvégeztetni ezt a feladatot, és végeztesse is el vele a jövőben, mert ezzel a lépéssel legalább egymilliárdos többletbevételre tehet szert Terézváros. Rámutatott: a VI. kerületnél kevesebb parkolóhellyel rendelkező Belváros tavaly 800 millió forinthoz jutott ebből a forrásból, így nevetségesnek mondható az ezen a címen beérkező 160 milliós terézvárosi bevétel.
Wertán Zsolt Zoltán szerint az Európai Unió nem tiltja, a közbeszerzési törvényünk engedi, hogy saját hatáskörben oldjuk meg ezt a kérdést. Példaként említette, hogy eddig nem érkezett kifogás amiatt, hogy a főváros saját cége végzi a budapesti szemétszállítást, a Fidesz által irányított Debrecen mellett pedig a szocialista vezetésű Szegeden is egy önkormányzati tulajdonban lévő céghez tartozik a parkoltatás és a városi tömegközlekedés.
A képviselő emlékeztetett: a tízéves koncesszió szeptember 24-ei lejárta után az önkormányzathoz kerülnek az e tevékenységhez szükséges berendezések. Megemlítette, hogy a júniusban a parkoltatásra kiírt tendert a Közbeszerzési Döntőbíróság felfüggesztette, a legújabb határidő pedig három nappal a koncesszió lejárta után ér véget.
