Kapkodás a távhőszolgáltatásról szóló törvényjavaslat

A kormány célja, hogy csökkentse azon emberek kiszolgáltatottságát, akik távfűtéses lakásban élnek – jelentette ki Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter hétfőn napirend előtt a parlamentben a távhőszolgáltatásról szóló törvényjavaslattal kapcsolatban. Soltész Miklós (KDNP) szerint a kormány által benyújtott törvényjavaslat „semmi más, mint kapkodás”. Az Országgyűlés nem vette napirendre a Fidesz javaslatát, hogy szavazzanak a miniszterelnök által korábban nyilvánosságra hozott Megegyezés című programról.

Napirend előtt a távhőszolgáltatásról

A kormány célja, hogy csökkentse azon emberek kiszolgáltatottságát, akik távfűtéses lakásban élnek - jelentette ki Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter hétfőn napirend előtt a parlamentben a távhőszolgáltatásról szóló törvényjavaslattal kapcsolatban. Hozzátette: 645 ezer távfűtéses lakás számíthat energiatámogatásra. A miniszter szerint a javaslat eredményeképpen a gázzal és a távhővel fűtött lakások fűtési költségei közeledni fognak egymáshoz.

Soltész Miklós (KDNP) szerint a kormány által benyújtott törvényjavaslat "semmi más, mint kapkodás". Mint mondta, hónapok óta jelzik a kormány felé azt a helyzetet, hogy ebben az évben 35-40 ezer forinttal emelkedik átlagosan egy panellakásban élő család éves távhődíja.

Szijjártó Péter (Fidesz) véleménye szerint a törvényjavaslat alkalmatlan arra, hogy a családok terheit csökkentsem, a Fidesz és a KDNP úgy gondolja, hogy a távhődíj áfatartalmának húsz százalékról öt százalékra való csökkentése lenne a jó megoldás.

Katona Kálmán (MDF) közölte: pártja nem támogatja a javaslatot. Kóka János (SZDSZ) azt emelte ki: a liberális párt nem támogatja, hogy adóemelés árán próbáljon a kormány úrrá lenni a problémán. Szanyi Tibor (MSZP) a távhődíj áfa-tartalmának húsz százalékról öt százalékra való csökkentése kapcsán közölte: aki ezt tartja a jó megoldásnak, az a pazarló rendszer további fenntartása mellett szavaz.


Nem veszi napirendre a Megegyezés programot a Ház
Az Országgyűlés nem veszi napirendre a Fidesz javaslatát, hogy szavazzanak a miniszterelnök által korábban nyilvánosságra hozott Megegyezés című programról - közölte az Országgyűlés elnöke hétfőn, a házbizottság rendkívüli ülése után. Szili Katalin elmondta: az alkotmányügyi bizottság véleménye szerint a javaslat nincs abban az állapotban, hogy a parlament dönteni tudjon róla.    
Napirendhez kötődő szavazások
Az Országgyűlés a hétfői, napirendhez kötődő szavazások során 357 igen vokssal, tartózkodás és ellenszavazat nélkül fogadta el, hogy a Nabucco földgázvezeték kapcsán felállítandó eseti bizottság létrehozásáról szóló határozati javaslat tárgyalása során térjenek el a házszabálytól.

A Ház 366 igen szavazat mellett, egy tartózkodással fogadta el, hogy az alkotmányügyi bizottság által benyújtott, a pártalapítványokkal összefüggő törvénymódosítások szóló javaslat során is eltérjenek a házszabálytól.

Korábban Csiha Judit, az Alkotmányügyi bizottság szocialista elnöke közölte: a törvénymódosításra azért van szükség, mert az Alkotmánybíróság (Ab) még április végén több ponton alkotmánysértőnek találta a pártok finanszírozásával kapcsolatos kétharmados törvényt. A nyáron sokfordulós ötpárti tárgyalások zajlottak, ennek eredménye a bizottság javaslata, amely ugyan nem rendez minden kérdést, de az Ab-határozatának eleget tesz – mondta Csiha Judit. Az új számítási módszer szerint az MSZP Táncsics Mihály Alapítványa éves szinten 24,9 millió forinttal, a Fidesz Szövetség a Polgári Magyarországért Alapítványa 61,5 millió forinttal kaphat több állami támogatást. Rosszabbul járna viszont a másik három ellenzéki párt: az MDF Antall József Alapítványa 29,6 millióval, az SZDSZ Szabó Miklós Alapítványa 28,8 millióval és a KDNP Barankovics István Alapítványa 52,9 millió forinttal kaphat kevesebbet a büdzséből.

A parlament nem egészítette ki az ülés napirendjét a mind a négy ellenzéki frakció egy-egy képviselője által jegyzett, Tibet ügyében címmel benyújtott módosító javaslat határozathozatalával. A képviselők közül 181-en szavaztak igennel, 183-an nemmel és négyen tartózkodtak.

kdnp.hu
Forrás: MTI

 

 

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!