Összefoglaló: A bizottságokban halmozódtak a csere-berék

Az átülések a KDNP , az MSZP és a Jobbik padsorait nem érintették, a Fideszét is csak  szolidan keskenyítették,  a függetlenekét viszont az LMP megszűnésével jelentősen gyarapították, majd „feltámadásával” csökkentették. A bizottságokban halmozódtak viszont a csere-berék.

kdnp.hu – Bartha Szabó József

386 képviselővel kezdte a tavalyi esztendőt az Országgyűlés: (Fidesz: 226, KDNP: 37, MSZP: 48, Jobbik: 43, LMP:15, Független:17), 385-el búcsúztatta, (Fidesz: 224, KDNP: 35, MSZP: 48, Jobbik: 43, LMP: 7, Független: 27).

FIDESZ

 A Fideszben a karmesteri pálcát Rogán Antal tartotta, s tartja  masszívan a kezében.

 Csendes, jótékonynak minősített változásnak tekintették, hogy Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter, miután kinevezték  a Magyar Nemzeti Bank elnökévé lemondott képviselői megbízatásáról, (2013.03.03.). A Bács-Kiskun megye területi listáról  érkező Szemereyné Pataki Klaudia vehette át tőle a stafétabotot, (2013.04.08.).

+

Pártja szorgalmazására kilépett ki a frakcióból Balogh József,  – (2010.05.01).

 Fülöpháza polgármesterének élettársa súlyos sérülésekkel került kórházba, miután elmondása szerint a politikus részegen megverte. A képviselő ezt úgy magyarázta, hogy a nőre nem ő, hanem, miután belebotlott, a vak kutyája támadt rá.

Rogán Antal a Fidesz frakcióvezetője nem titkolta: „Számomra magánemberként, férjként és apaként is elfogadhatatlan, ha valaki bántalmazza szeretteit, családtagjait. Ezt a véleményemet a Fidesz országgyűlési képviselőcsoportjának minden tagja osztja. Ezt tudomására hoztam Balogh József képviselőtársamnak is, aki ezt követően tájékoztatott arról, hogy kilép a Fidesz-Magyar Polgári Szövetség országgyűlési képviselőcsoportjából.”

 Az élettársa megverésével gyanúsított képviselő azzal indokolta döntését, hogy „a balliberális média folyamatos támadásai a bekövetkezett eseménysorozat tisztázódását megelőzően sértik” pártja és a kormány érdekeit.

 Balogh József országgyűlési mandátumát nem adta vissza, függetlenként vesz részt a parlament munkájában.

+

Átigazolt a függetlenek közé dr. Ángyán József is. A  Fidesz korábbi vidékfejlesztési minisztériumi államtitkára - (2010.06.02.- 2012.02.05.) – az újonnan elfogadott  földtörvényt tartotta, s tartja elfogadhatatlannak, s ezért fordított hátat a minisztérium után a pártjának is, (2013.06.21.).

 Dorkota Lajos (Fejér megye 3. vk.) viszont békésen intett búcsút a frakciónak, miután a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnökévé választották (2013.06.30.

KDNP

 A KDNP frakciójának dobogóján - változatlanul - Harrach Péter vezényelt, vezényel.  Karmesteri intései szép hazánk, szebb jövőrét tételeiről szóltak, szónak,  - harcos vitákat igen, „lélekvándorlási” konfliktusokat azonban nem okoztak, okoznak.  

 Két ember távozott az év eleji frakcióból, s egy érkezett. Dr. Salamon László, miután alkotmánybíróvá választották, lemondott a mandátumáról, (2013.02.24.). Helyét a Pest megye területi listáról Gaal Gergelyfoglalta el,  (2013.03.04.).

 Lemondott parlamenti mandátumáról dr. Nagy Andor, a KDNP frakcióvezető helyettese is, -  a miniszterelnök nagyköveti feladattal bízta meg.

 Mindmáig talány viszont dr. Stágel Bence távozása,  (2013.05.31.). Személyes okokra hivatkozva mondott le képviselői megbízatásáról. Meglepetésre, még ellenzéki körökben sem találgatták - szokásukhoz híven - távozásának magyarázatát. A kereszténydemokrata politikus a Fidesz-KDNP országos listájáról 2010 szeptemberében szerzett mandátumot az államfői posztot betöltő Schmitt Pál utódaként. DöntésérőlKövér Lászlónak, az Országgyűlés elnökének címzett levelében azt írta: „Megtiszteltetés és köszönet, hogy hazánk sorsának és jövőjének alakításában országgyűlési képviselőként részt vehettem.” Lemondása révén Hidvéghi Balázs, a Fidesz stratégiai igazgatóhelyettese ülhetett - a párt országos listájáról  - a Fidesz frakcióba, (2013.07.05.).

MSZP

 Az MSZP-ben a korábbi földrengés után, a Gyurcsány-csapat korábbi látványos távozása óta nem volt mozgás. Mesterházy Attila elnök-frakcióvezetője rendezte a sorokat. Elfogadva az új szelek új irányát, minden képviselőjük a helyén maradt, s azóta békésebb szelek fújnak:„az elfüggetlenedettek” szövetséget kötöttek a néhai anyapárttal, melyhez a Bajnai-féle és a feltámadni készülő Fodor-féle  liberális” csapat is csatlakozott. Közösen indulnak a mostani  választásokon.

JOBBIK

A  létszámot tekintve a Jobbik frakciójában sem volt változás. Vona Gábor változatlanul  őrzi koronáját. A frakcióvezető szerint az egységük „megbonthatatlan”.

LMP

Kanosszát jártak, de visszatértek. Az LMP belső harcai előbb dörögtek, majd villámlottak. 15 fős képviselőcsoportjában palotaforradalom történt, miután Jávor Benedek korábbi frakcióvezető, Szabó Tímea,Karácsony GergelySzabó RebekaDorosz DávidScheiring GáborSzilágyi Péter és Szilágyi László társaságában a szebb jövő reményében kiléptek az LMP-frakcióból. Bajnai Gordon ex-miniszterelnök csapatához csatlakoztak.

Schiffer András frakcióvezető mellett hű maradt  Vágó Gábor, Ertsey Katalin, Osztolykán Ágnes, Szél Bernadett, Lengyel Szilvia és Mile Lajos így kénytelen volt tudomásul venni, hogy a Házszabály érvényben lévő szabályai alapján megszűnt a frakció, mivel tagjainak száma 12 alá csökkent, (2013.02.12.). Az  Alkotmánybíróság és az Alkotmányügyi bizottság jótékony hatásának köszönhetően a T. Ház azonban módosította a Házszabályt, így szeptember elsején a „megmaradt” 7 képviselőjével újra frakciót alakíthatott az LMP. 

Az Alkotmánybíróság április 25-én hozott határozatára, kimondta: az olyan pártlistához tartozó országgyűlési képviselőket, amelynek pártlistája a szavazatok több mint öt százalékát megkapta, mindenképpen megilleti a frakcióalakítás joga.

Látva az LMP sikerét, a Demokratikus Koalíció (DK) is benyújtja frakcióalapítási kérelmét a parlamentnek. "Ha az LMP-nek 7 képviselővel joga van frakciót alakítani, ez a jog nem vehető el a nyolcfős PM-csoporttól és a tízfős DK-s képviselőcsoporttól sem. A Demokratikus Koalíció reméli, hogy nem valamilyen, csak és kizárólag az LMP-nek kedvező titkos Orbán-Schiffer paktum következménye a Házszabályt módosító javaslat."

Fennakadtak azonban a rostán. A Demokratikus Koalíciónak (DK), illetve a PM-nek sem a hatályos házszabályi rendelkezések, sem az Országgyűlés által elfogadott Házszabály-módosítás értelmében nem volt joga a frakcióalakításra. Az Alkotmánybíróság döntése szerint  ugyanis „csak” a választásokon 5 százalékot önállóan elért pártoknak volt, van lehetőségük frakcióalakításra, azok a pártok pedig, amelyek nem indultak a választáson, vagy nem érték el ezt a küszöböt, nem alakíthattak, alakíthatnak frakciót. Az MSZP-ből, illetve az LMP-ből kivált „szakadárok” demokrácia-felfogását viszont jól tükrözte, hogy úgy gondolták: az ő esetükben és érdekükben a választások eredménye is figyelmen kívül hagyható.

BIZOTTSÁGOK

 A legrangosabb, kétséget kizáróan a Házbizottság. Összefogja az országgyűlés munkáját, seregnyi dolgot, intéz, szervez, irányit, hogy rendben menjenek az Országgyűlés dolgai. Ülései nem nyilvánosak.

 Új tagként köszönthette a bizottságot Schiffer András a „felfrissült!” LMP frakcióvezetőjeként,  és dr. Mátrai Márta az Országgyűlés háznagyaként. 

 KÉPVISELŐ

TISZTSÉG

-TÓL

Kövér László

Fidesz

Országgyűlés elnöke

2010.08.06.

Jakab István

Fidesz

Országgyűlés alelnöke

2010.05.14.

Lezsák Sándor

Fidesz

Országgyűlés alelnöke

2010.05.14.

Dr. Ujhelyi István

MSZP

Országgyűlés alelnöke

2010.05.14.

Balczó Zoltán

Jobbik

Országgyűlés alelnöke

2010.05.14.

Dr. Latorcai János

KDNP

Országgyűlés alelnöke

2010.05.14.

Rogán Antal

Fidesz

Frakcióvezető

2012.06.02.

Mesterházy Attila

MSZP

Frakcióvezető

2011.11.21.

Vona Gábor

Jobbik

Frakcióvezető

2010.05.14.

Harrach Péter

KDNP

Frakcióvezető

2010.05.14.

Schiffer András

LMP

Frakcióvezető

2013.09.01.

Dr. Mátrai Márta

Fidesz

Országgyűlés háznagya

2013.01.01.

Állandó bizottságok új elnökei, alelnökei, tagjai

Húsz állandó bizottság működik a T. Házban. Nagy volt a tolongás, nem volt oly bizottság, ahol nem történt vándorlás. A bizottsági helyek újraosztását  leginkább az LMP frakciójának megszűnése  tette szükségessé. Volt ahol palotaforradalom történt. Leginkább a Fidesz csereberélte embereit, ám az MSZP,  a Jobbik és a KDNP is „rendezte” sorait.

Négy új bizottsági elnöknek is bizalmat szavazott a parlament. Az alkotmánybíróvá választott KDNP-s Salamon Lászlót, a fideszes Cser-Palkovics András váltotta az Alkotmányügyi bizottság elnöki székében. L. Simon László (Fidesz), leváltott kulturális államtitkár is visszatért a kulturális bizottság élére. A Sportbizottságban Bohács Zsolt e tisztségből visszahívott párttársát Szalay Ferencet (Fidesz) váltotta. A Fenntartható fejlődés bizottság élére a távozó Jávor Benedek (LMP) helyett, pedig Szili Katalint (független) választotta az Országgyűlés. 

Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottság

Létszáma: 27 fő. Elnöke: dr. Cser-Palkovics András, - Fidesz. Alelnökei: dr. Papcsák Ferenc, - Fidesz,  dr. Gyüre Csaba, - Jobbik.

 Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Dr. Cser-Palkovics András 

Fidesz

ELNÖK

2013.03.01.

 

 

Székyné dr. Sztrémi Melinda

Fidesz

tag

2013.03.01.

 

 

Dr. Botka László

MSZP

tag

2013.03.04.

 

 

Dr. Vejkey Imre 

KDNP

tag

2013.05.13.

 

 

Dr. Schiffer András

LMP

tag

2013.09.01.

 

 

Dr. Schiffer András

LMP

tag

2010.05.14.

2013.02.11.

Képviselőcsoport megszűnése

Dr. Schiffer András

Független

tag

2013.02.25.

2013.08.31.

újra alakult az LMP frakció

Dr. Salamon László

KDNP

ELNÖK

2011.09.01.

2013.02.24.

alkotmánybíróvá választják

Dr. Bohács Zsolt

Fidesz

tag

2010.05.14.

2013.03.01.

Lemondott

Dr. Varga László

MSZP

tag

2011.11.14.

2013.03.04.

Lemondott

Dr. Puskás Imre

Fidesz

tag

2012.03.13.

2013.05.13.

államtitkári kinevezés

Egészségügyi bizottság  

Létszáma: 24 fő. Elnökedr. Kovács József, – Fidesz. Alelnökei: dr. Bene Ildikó, – Fidesz, dr. Gyenes Géza, – Jobbik.

Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Dr. Szalay Péter

Fidesz

tag

2013.02.11.

 

 

Szilágyi László

Független

tag

2013.02.25.

 

 

Horváth Zoltán

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Kucsák László

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Vágó Gábor

LMP

tag

2013.09.23.

 

 

Szilágyi László

LMP

tag

2010.05.14.

2013.02.11.

kilépett a frakcióból

Emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottság

Létszáma: 24 fő. Elnöke: dr. Lukács Tamás, – KDNP. Alelnöke: Gulyás Gergely, – Fidesz.

 

Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Rónaszékiné Keresztes Monika

Fidesz

tag

2013.02.18.

 

 

Szabó Timea

független

tag

2013.02.25.

 

 

Borbély Lénárd

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Dr. Lanczendorfer Erzsébet

KDNP

tag

2013.09.23.

 

 

Dr. Schiffer András

LMP

tag

2013.09.23.

 

 

Román István

Fidesz

tag

2013.09.30.

 

 

Szabó Timea

LMP

ALELNÖK

2010.05.14.

2013.02.11.

kilépett a frakcióból

Kővári János

Fidesz

tag

2010.05.14.

2013.02.18.

képviselőcsoport általi visszahívás

Kőszegi Zoltán

Fidesz

tag

2012.03.05.

2013.09.30.

Lemondott

Európai ügyek bizottsága

 Létszáma: 21 fő. Elnöke: dr. Hörcsik Richárd, – Fidesz. Alelnöke: Firtl Mátyás, – KDNP.

Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Dr. Szanyi Tibor

MSZP

tag

2013.03.04.

 

 

Sáringer-Kenyeres Tamás

KDNP

tag

2013.05.13.

 

 

Mile Lajos

LMP

tag

2013.09.01.

 

 

Mile Lajos

LMP

ALELNÖK

2010.05.14.

2013.02.11.

képviselőcsoport megszűnése

Mile Lajos

független

tag

2013.02.25.

2013.08.31.

újra alakult az LMP frakció

Dr. Botka László

MSZP

tag

2010.05.14.

2013.03.04.

képviselőcsoport általi visszahívás

Dr. Vejkey Imre

KDNP

tag

2010.05.14.

2013.05.13.

képviselőcsoport általi visszahívás

Fenntartható fejlődés bizottsága

 Létszáma: 21 fő. Elnöke: dr. Szili Katalin, – független. Alelnökei: dr. Turi-Kovács Béla, – Fidesz,  Szabó Imre, – MSZP, Dr. Szél Bernadett, LMP.

 Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Dr. Szili Katalin

független

ELNÖK

2013.02.25.

 

 

Dr. Szél Bernadett

LMP

ALELNÖK

2013.09.23.

 

 

Cseresnyés Péter

Fidesz

tag

2013.02.11.

 

 

Vincze László

Fidesz

tag

2013.02.11.

 

 

Kővári Jánost

Fidesz

tag

2013.02.18.

 

 

Jávor Benedek

független

tag

2013.02.25.

 

 

Bencsik János

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Dr.  Horvárh Zsolt, (Veszprém)

Fidesz

tag

2013.09.23

 

 

Kapus Krisztián

Fidesz

tag

2013.09.23

 

 

Jávor Benedek

LMP

ELNÖK

2010.05.14.

2013.02.11.

kilépett a frakcióból

Dr. Nagy Andor

KDNP

ALELNÖK

2010.05.14.

2013.08.22.

Lemondott

Dr. Szili Katalin

független

tag

2010.10.11.

2013.02.25.

visszahívás

Foglalkoztatási és munkaügyi bizottság

Létszáma: 18 fő. Elnöke: Gúr Nándor, – MSZP. Alelnökei: Kara Ákos, – Fidesz, Varga József, – Fidesz.

 Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Patay Vilmos

Fidesz

tag

2013.02.11.

 

 

Dr. Szél Bernadett

LMP

tag

2013.09.01.

 

 

Dr. Szél Bernadett

LMP

tag

2012.02.20.

2013.02.11.

képviselőcsoport megszűnése

Dr. Szél Bernadett

független

tag

2013.02.25.

2013.08.31.

újra alakult az LMP frakció

Fogyasztóvédelmi bizottság

 Létszáma: 21 fő. Elnöke: Simon Gábor, – MSZP. Helyettesítő alelnöke: Zsigó Róbert, – Fidesz. Alelnöke: Szabó Zsolt, – Fidesz.

 Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Sági István

Fidesz

tag

2013.02.11.

 

 

Szilágyi György

Jobbik

tag

2013.02.25.

 

 

Kontur Pál

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Németh Szilárd István

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Ertsey Katalin

LMP

tag

2013.09.23.

 

 

Ertsey Katalin

LMP

tag

2010.05.14.

2013.02.11.

képviselőcsoport megszűnése

Gazdasági és informatikai bizottság

 Létszáma: 30 fő. Elnöke: Rogán Antal, – Fidesz. Alelnökei: Koszorús László, – Fidesz, Kovács Tibor, – MSZP, Volner  János, – Jobbik.

Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Hegedűs Tamás

Jobbik

tag

2013.06.17.

 

 

Volner  János

Jobbik

ALELNÖK

2013.06.17.

 

 

Dr. Nyitrai Zsolt

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Szemereyné Pataki Klaudina

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Vágó Gábor

LMP

tag

2013.09.23.

 

 

Scheiring Gábor

LMP

tag

2010.05.14.

2013.02.11.

kilépett a frakcióból

Hegedűs Tamás

Jobbik

ALELNÖK

2012.09.10.

2013.06.17.

képviselőcsoport általi visszahívás

Honvédelmi és rendészeti bizottság

 Létszáma: 24 fő. Elnöke: dr. Kocsis Máté, – Fidesz. Alelnökei: Csampa Zsolt, – Fidesz, Básthy Tamás, – KDNP, Iváncsik Imre, – MSZP.

 Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Menczer Erzsébet

Fidesz

tag

2013.02.11.

 

 

Dr. Dorosz Dávid

független

tag

2013.02.25.

 

 

Dr. Vas Imre

Fidesz

tag

2013.05.27.

 

 

Mile Lajos

LMP

tag

2013.09.23.

 

 

Csóti György

Fidesz

tag

2013.11.04.

 

 

Dr. Zsiga Marcell

Fidesz

tag

2013.11.04.

 

 

Dr. Dorosz Dávid

LMP

tag

2010.05.17.

2013.02.11.

kilépett a frakcióból

Dr. Mátrai Márta

Fidesz

tag

2012.03.05.

2013.05.27.

képviselőcsoport általi visszahívás

Ifjúsági, szociális, családügyi és lakhatási bizottság

 Létszáma: 24 fő. Elnöke: Sneider Tamás, – Jobbik. Alelnökei: Ágh Péter, – Fidesz, Talabér Márta, – Fidesz.

 Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Vicze László

Fidesz

tag

2013.03.01

 

 

Dr. Bagdy Gábor  

KDNP

tag

2013.03.04.

 

 

Pál Béla

MSZP

tag

2013.03.04.

 

 

Szemereyné Pataki Klauda

Fidesz

tag

2013.05.21.

 

 

Gaal Gergely

KDNP

tag

2013.06.10.

 

 

Gyopáros Albert  

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Dr. Szél Bernadett 

LMP

tag

2013.09.23.

 

 

Vágó Gábor

független

tag

2010.05.14.

2013.02.11.

képviselőcsoport megszűnése

Székyné dr. Sztrémi Melinda

Fidesz

tag

2010.05.14.

2013.02.28.

képviselőcsoport általi visszahívás

Sáringer-Kenyeres Tamás

KDNP

tag

2012.02.27.

2013.03.04.

képviselőcsoport általi visszahívás

Dr. Szanyi Tibor

MSZP

tag

2010.05.14.

2013.03.04.

képviselőcsoport általi visszahívás

Dr. Vas Imre  

Fidesz

tag

2011.02.14.

2013.05.21.

képviselőcsoport általi visszahívás

Dr. Stágel Bence

KDNP

tag

2010.10.04.

2013.05.31.

lemondott

Lengyel Szilvia  

független

tag

2013.02.25.

2013.08.31.

újra alakult az LMP frakció

Lengyel Szilvia

LMP

tag

2013.09.01.

2013.09.23.

képviselőcsoport általi visszahívás

Horváth Zoltán

Fidesz

tag

2013.02.11.

2013.09.23

képviselőcsoport általi visszahívás

Kulturális és sajtóbizottság

Létszáma: 21 fő. Elnöke: L. Simon László,  – Fidesz. Alelnöke: Pálffy István, – KDNP.

Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

 L. Simon László

Fidesz

ELNÖK

2013.03.01.

 

 

 Karácsony Gergely

független

tag

2013.02.25.

 

 

 Nagy Csaba

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

 Osztolykán Ágnes

LMP

tag

2013.09.23.

 

 

 Talabér Márta

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

 Kránitz László

MSZP

tag

2013.12.02.

 

 

 Karácsony Gergely

LMP

ALELNÖK

2010.05.14.

2013.02.11

kilépett a frakcióból

 Mandur László

MSZP

Tag

2010.05.14.

2013.11.18.

lemondott

 Dr. Cser-Palkovics András

Fidesz

ELNÖK

2012.06.18.

2013.02.28.

képviselőcsoport általi visszahívás

Külügyi bizottság

 Létszáma: 21 fő. Elnöke: Balla Mihály, – Fidesz. Alelnökök: dr. Nagy Gábor Tamás, – Fidesz, Kovács László, – MSZP, Gyöngyösi Márton, – Jobbik, Ertsey Katalin, – LMP.

 Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Törő Gábor

Fidesz

tag

2013.02.11.

 

 

Hidvéghy Balázs

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Pálffy István

KDNP

tag

2013.09.23.

 

 

Ertsey Katalin

LMP

ALELNÖK

2013.09.23.

 

 

Ertsey Katalin

LMP

tag

2011.03.07.

2013.02.11

képviselőcsoport megszűnése

Ertsey Katalin

független

tag

2013.02.25.

2013.08.31.

újra alakult az LMP frakció

Dr. Daher Pierre

Fidesz

tag

2011.02.28.

2013.09.23.

képviselőcsoport általi visszahívás

Törő Gábor

KDNP

tag

2013.08.22.

2013.08.22.

lemondott

Mentelmi, összeférhetetlenségi, fegyelmi és mandátumvizsgáló bizottság

Létszáma: 8 fő. Elnöke: dr. Rubovszky György, – KDNP. Alelnöke: dr. Simon Gábor, – MSZP.

Képviselő

Tisztség

-tól

 - ig

Változás oka

Dr. Vitányi István

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Dr. Schiffer András

LMP

tag

2013.09.23.

 

 

Szilágyi Péter

LMP

tag

2010.05.14.

2013.02.11.

kilépett a frakcióból

Dr. Cser-Palkovics András

Fidesz

tag

2010.05.14.

2013.02.25.

képviselőcsoport általi visszahívás

Mezőgazdasági bizottság

Létszáma: 24 fő. Elnöke: Font Sándor, – Fidesz. Helyettesítő alelnök: Horváth István, – Fidesz. Alelnök: Gőgös Zoltán, – MSZP.

Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Dr. Tóth József

Fidesz

tag

2013.02.11.

 

 

Dr. Józsa István

MSZP

tag

2013.03.04.

 

 

Örvendi László

Fidesz

tag

2013.05.21.

 

 

Balogh József

független

tag

2013.05.21.

 

 

Lengyel Szilvia

LMP

tag

2013.09.23.

 

 

Mágori Józsefné

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Dr. Nagy István

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Szabó Rebeka

LMP

tag

2010.05.14.

2013.02.11.

kilépett a frakcióból

Balogh József

Fidesz

tag

2010.05.14.

2013.05.01.

kilépés a képviselőcsoportból

Nemzetbiztonsági bizottság

Létszáma:12 fő. Elnöke: dr. Molnár Zsolt, – MSZP. Alelnöke: Németh Szilárd István, – Fidesz.

Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Csampa Zsolt

Fidesz

tag

2013.02.11.

 

 

Mile Lajos

LMP

tag

2013.09.01.

 

 

Gulyás Gergely

Fidesz

tag

2012.10.01.

2013.02.11.

képviselőcsoport általi visszahívás

Mile Lajos

LMP

tag

2010.05.17.

2013.02.11.

megszűnt a frakció

Mile Lajos

független

tag

2013.02.25.

2013.08.31.

újra alakult az LMP frakció

Nemzeti összetartozás bizottsága

 Létszáma:15 fő. Elnöke: Potápi Árpád János, – Fidesz. Alelnöke: Hidvégi Balázs, – Fidesz,  dr. Kovács Ferenc, – Fidesz.

 Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Szabó Rebeka

független

tag

2013.02.25.

 

 

Dr. Szili Katalin

független

tag

2013.02.25.

 

 

Gaal Gergely

KDNP

tag

2013.03.04.

 

 

Hidvégi Balázs

Fidesz

ALELNÖK

2013.09.23.

 

 

Mile Lajos

LMP

tag

2013.09.23.

 

 

Varga László

KDNP

tag

2013.09.23.

 

 

Dr. Dorosz Dávid

LMP

tag

2011.02.14.

2013.02.11.

kilépett a frakcióból

Dr. Szili Katalin

független

ALELNÖK

2011.01.01.

2013.02.25.

lemondás

Dr. Stágel Bence

KDNP

tag

2011.01.01.

2013.03.04.

képviselőcsoport általi visszahívás

Oktatási, tudományos és kutatási bizottság

 Létszáma: 24  fő. Elnöke: Pokorni Zoltán, – Fidesz. Alelnökei: dr. Pósán László, – Fidesz,  Osztolykán Ágnes, – LMP.

Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Németh Zoltán

Fidesz

tag

2013.02.11.

 

 

Osztolykán Ágnes

LMP

ALELNÖK

2013.09.01

 

 

Dr. Ángyán József

független

tag

2013.09.30.

 

 

Dr. Puskás Imre

Fidesz

tag

2013.09.30.

 

 

Riz Gábor

Fidesz

tag

2013.09.30.

 

 

Osztolykán Ágnes

LMP

ALELNÖK

2010.05.14.

2013.02.11.

megszűnt a frakció

Osztolykán Ágnes

független

ALELNÖK

2013.02.25.

2013.08.31.

újra alakult az LMP frakció

Önkormányzati és területfejlesztési bizottság

 Létszáma: 30 fő. Elnöke: dr. Láng Zsolt, – Fidesz. Alelnökei: Habis László, – KDNP, dr. Apáti István, – Jobbik.

 Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Szilágyi Péter

független

tag

2013.02.25.

 

 

Babák Mihály

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Kovács Péter

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

László Tamás

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Shmidt  Csaba

Fidesz

tag

2013.09.23.

 

 

Lengyel Szilvia

LMP

tag

2013.09.23.

 

 

Szilágyi Péter

LMP

tag

2010.11.02.

2013.02.11.

képviselőcsoportból kilépés

Sport- és turizmusbizottság

 Létszáma: 21 fő.  Fő. Elnöke: Dr. Bohács Zsolt, – Fidesz. Alelnökei: , Lasztovicza Jenő, – Fidesz, Szilágyi György – Jobbik.)

 Képviselő

Tisztség

-tól

- ig

Változás oka

Dr. Bohács Zsolt

Fidesz

ELNÖK

2013.03.01.

 

 

Szilágyi György

Jobbik

ALELNÖK

2013.05.13.

 

 

Révész Máriusz

Fidesz

tag

2013.02.11.

 

 

Szalay Ferenc

Fidesz

tag

2013.03.01.

 

 

Dr. Varga László

MSZP

tag

2013.03.04.

 

 

Zakó László

Jobbik

tag

2013.05.13

 

 

Dankó Béla

Fidesz

Tag

2013.09.23

 

 

Kőszegi Zoltán

Fidesz

Tag

2013.09.23.

 

 

Lengyel  Szílvia

LMP

Tag

2013.09.23

 

 

Lengyel  Szílvia

LMP

Tag

2012.10.08.

2013.02.11.

megszűnt az LMP frakció

Törő Gábor

Fidesz

Tag

2010.05.14.

2013.02.11.

képviselőcsoport általi visszahívás

Szalay  Ferenc

Fidesz

ELNÖK

2012.06.18.

2013.02.28.

lemondott

Vincze László

Fidesz

Tag

2010.05.14.

2013.02.28.

képviselőcsoport általi visszahívás

Zakó László

Jobbik

ALELNÖK

2012.02.13.

2013.05.13.

képviselőcsoport általi visszahívás

Szilágyi György

Jobbik

Tag

2012.02.13.

2013.05.13.

képviselőcsoport általi visszahívás

 

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!