Tarlós István: A 2006 előtti metrószerződések nagyon rosszak és kedvezőtlenek

Tarlós István szerint az Európai Csalás Elleni Hivatalnak (OLAF) a budapesti 4-es metró beruházásról szóló jelentésében megfogalmazott legsúlyosabb észrevételek, amelyek felvethetik az uniós támogatás visszafizetésének lehetőségét, lényegében még a 2006-os választások előtti időszakra vonatkoznak.

kdnp.hu – MTI

A főpolgármester kedden az ATV Start című adásában úgy fogalmazott: „azok a brutális észrevételek, amik a visszafizetési lehetőségek rémét felvetik, azok lényegében, döntő többségében még a 2006-os választások előtti" időszakra vonatkoznak.

Nagyon igazságtalan lett volna, „ha egy ilyen elfuserált projektet kínkeservesen rendbe hozunk, akkor most úgy nézzen ki, hogy itt valami összemosást lehet csinálni" – mondta Tarlós István felhívva a figyelmet arra, hogy az OLAF-nak a 2010 után időszakról egyetlen egy észrevétele volt, az összes többi a 2010 előtti időszakra vonatkozik. Kifejtette, hogy ez az egy észrevétel arra vonatkozik, hogy „meg kellett" kerülniük az ellenőrző mérnök tekintetében egy közbeszerzési eljárást. Az OLAF erről azt a megállapítást tette, hogy itt szó nincs bűncselekmény gyanújáról, hanem egy súlyos szabálytalanságot, egy összeférhetetlenséget nem lehetett másképpen megszüntetni – mondta Tarlós István.

Az OLAF-jelentés kapcsán, az Országgyűlés gazdasági bizottságának hétfői ülésén történt meghallgatásáról szóló írásokban megjelentekre regaálva, miszerint ott az ügyben megvédte Demszky Gábor volt szabad demokrata főpolgármestert, azt mondta: a metrószerződések nagyon rosszak, kedvezőtlenek, de egyelőre a volt főpolgármesterről „senki arra illetékes" nem mondta ki, hogy bármilyen bűncselekményt elkövetett volna. Ezért ilyet „prejudikálni nem lehet és nem is szabad", ez a nyomozóhatóságok dolga.

Tarlós István hangsúlyozta azt is: bár a metrószerződések tényleg rosszak, arra törekednie kell az államnak és városvezetésnek, hogy lehetőleg „minél több kárt mentsünk, minél több pénzt visszaszerezzünk az országnak és a városnak".

Tarlós István reagált a Miniszterelnökséget vezető Lázár János kijelentésére is, amely szerint „Budapestnek nem kellett az olimpiára ezermilliárd forint fejlesztési forrás", így abból a vidék fejleszthető. A főpolgármester elmondta, nyilván bizonyos, kifejezetten az olimpia céljait direkt módon szolgáló sportcélú beruházások „éppen elmaradhatnak, de nem a teljes beruházási kontingens". Az olimpiától függetlenül is megvalósítandó beruházások „természetesen nem maradnak el", és ilyet nem is mondott senki – tette hozzá.

Tarlós István megjegyezte, jelenleg a 2014 és 2020 közötti európai uniós támogatások listáiból az eddig ott szereplő projektek közül „egyetlen egyet sem húztak ki".

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!