„Kudarc kudarc hátán a kormányzásban, ezért politikai tűzparancsot adott ki Magyar Péter” + VIDEÓ

Nem a kormányzásról beszél Magyar Péter, mert itt kudarc, kudarc hátán jön, hanem politikai tűzparancsot ad ki a parlamentben az egykori kormánypártokkal szemben – fogalmazott hétfőn a miniszterelnök napirend előtti felszólalására reagálva a KDNP frakcióvezetője. Rétvári Bence visszautasította a kormányfő maffiázását, és felhívta a figyelmét arra, hogy Orbán Anita, Kapitány István és Vitézy Dávid is népszerűbb nála, vélhetően az agresszív stílusa miatt.

Rétvári Bence

 

Magyar Péter minket maffiáz. De ki volt ott éveken keresztül a külügyminisztériumban? Ki volt ott a Magyar Fejlesztési Bankban? Ki volt a Diákhitel Központ vezetője? Ki volt ott a Magyar Közút vezetőségében? Ki volt ott a Volánbusz vezetőségében? Ki volt ott az MBH Bankban? – sorolta a frakcióvezető. Rámutatott: Ön volt ott, miniszterelnök úr.

Tizenhat év maffiakormányzásról beszélt, de tizennégy éven keresztül minden helyen ott volt, ami elképzelhető, a Fidesz-KDNP kormányzat közelében. Közintézményekben, állami vállalatoknál, magánvállalatoknál. Ez azt jelenti, hogy Ön tizennégy éven keresztül építette a maffiát, haszonélvező volt?

– vetette fel Rétvári Bence. Megjegyezte, Magyar Péter példaképe Antall József, aki sosem beszélt így a parlamentben, illetve Orbán Viktor is példaképe volt hosszú ideig, azt mondta, az égen ő a nap, de Orbán Viktor sem személyeskedett, fröcsögött így soha.

A miniszterelnök a frakcióvezető szerint olyan beszédet mondott, amiből az tűnt ki, hogy továbbra is Orbán Viktor ellenzékének a vezetője, örökre benne ragad ebben a szerepben. 

Nem kormányzásról beszélt, persze nehéz is lenne, amikor a kamatstopot eltörlik, a benzinárstopot eltörlik, amikor a kilakoltatások tovább folynak, miközben azt ígérték, hogy az első döntésükkel meg fogják állítani a kilakoltatásokat.

Nem ezekről beszél, mert itt kudarc, kudarc hátán jön, hanem politikai hadjáratot indít az egykori kormánypártokkal szemben – fejtette ki Rétvári Bence.

Kiemelte, hogy két és félmillió ember a Fidesz-KDNP-re szavazott, és őket tiszteletben kellene tartania Magyar Péternek.

Sulyok Tamás és többi közjogi méltóság ügyében a frakcióvezető hangsúlyozta, a miniszterelnök egyetlen konkrét törvénysértést, jogszabálysértést sem tudott említeni ezúttal sem, ami miatt le kellene mondaniuk. Egyet sem. Azért nem, mert nincs ilyen – szögezte le Rétvári Bence. Hozzáfűzte,

Magyar Pétert egyszerűen azért zavarja ezeknek a tisztségviselőnek a hivatalban léte, mert nem ő nevezte ki őket, hanem egy korábbi, demokratikusan megválasztott országgyűlés törvényes eljárás közepette szabályosan választotta meg őket. Ez az egyetlen bűnük.

 

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Fogadj örökbe egy keresztet - helyszínek

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!