Latorcai Csaba: Teljes káosz a kormányzati működésben

Elmaradó parlamenti ülések, visszavont minisztériumi közlemények, két nap alatt megbukó kinevezések, Facebook-kommenttel irányított közmédia és egymásnak ellentmondó válságkommunikáció – összegezte az elmúlt hét politikai eseményeit vasárnap közösségi oldalán a KDNP ügyvezető alelnöke. Leszögezte: Magyarországnak kiszámítható, felelős kormányzásra van szüksége, nem folyamatos rögtönzésre.

Latorcai Csaba

 

A múlt hétvégén szóltak a képviselőknek, hogy hétfőn és kedden mégsem lesz parlamenti ülés. Egy bizottsági ülés elmaradásáról előző este értesítették a résztvevőket. Az egyik minisztérium pedig tévedésből országos vízkorlátozást jelentett be, majd kénytelen volt visszavonni a saját közleményét – idézte fel Latorcai Csaba.

Hozzáfűzte, ezek önmagukban talán magyarázható hibák lennének, de amikor sorozatosan történik, az már jelzésértékű. Egy országot nem lehet folyamatos rögtönzéssel vezetni – rögzítette az Országgyűlés kereszténydemokrata alelnöke.

Emlékeztetett arra is, a közmédia frissen bejelentett főszerkesztőjének és műsorvezetőjének kinevezését néhány órával azután vonták vissza, hogy Magyar Péter nyilvánosan, kommentben kifogásolta a személyüket.

Évekig azt hallgattuk, hogy a közmédiát meg kell szabadítani a politikai befolyástól, ehhez képest most már egy miniszterelnöki Facebook-komment is elegendőnek tűnik ahhoz, hogy személyi döntések változzanak meg.

A közmédia akkor független, ha szakmai alapon működik, nem akkor, ha a miniszterelnök kommentel, a vezetők pedig néhány órán belül igazodnak hozzá – fejtette ki Latorcai Csaba.

Azzal folytatta: az energiaválság kezelésében is egymást követték az ellentmondó üzenetek. Magyar Péter előbb azzal riogatott, hogy a rendkívül alacsony dunai vízállás miatt akár Paks teljes leállítására is sor kerülhet, és ipari fogyasztók áramellátásának korlátozását is felvetette. Végül egyik sem történt meg, Paks működött tovább, Magyarország villamosenergia-ellátása pedig fennmaradt.

Ebben kulcsszerepe volt az elmúlt évek fejlesztéseinek is. A napelemes kapacitások és a szomszédos országokkal kiépített hálózati összeköttetések éppen az ilyen válsághelyzetekben mutatják meg az értéküket. Válsághelyzetben nem riogatni kell, hanem pontosan, következetesen és felelősen tájékoztatni – hangsúlyozta a KDNP ügyvezető alelnöke. Kitért rá, hogy

a Szociális és Családügyi Minisztérium nem tudta bemutatni azt a hatósági engedélyt, amely alapján egy politikai gyűlöletkeltést célzó táblát kihelyezték az épület falára.

Különösen visszás ez egy olyan kormánytól, amely néhány hete még a „gyűlöletkeltő plakátok” ellen hozott szabályokat. Egy állami intézménynek nem kevesebb, hanem több felelőssége van a jogszabályok betartásában; ha nincs engedély, a jogsértő állapotot meg kell szüntetni – emelte ki a kereszténydemokrata politikus.

Végül Magyar Péter új köztársaságielnök-jelöltjéről közölte: a hetek óta tartó casting végén előkerült Baka Andrással a probléma továbbra is az, ahogyan Sulyok Tamást idő előtt eltávolították hivatalából. Az új államfő ezért eleve egy súlyosan vitatott közjogi helyzetben foglalhatja el a Sándor-palotát.

Különös történelmi irónia, hogy Baka András korábban maga fordult nemzetközi fórumhoz azért, mert határozott időre szóló közjogi megbízatását idő előtt megszüntették, és a strasbourgi bíróság az ügyében neki adott igazat – tette hozzá Latorcai Csaba. Jelezte:

mi ebben az illegitim folyamatban továbbra sem veszünk részt.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Fogadj örökbe egy keresztet - helyszínek

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!