Vác megmutatta, hogy sokan vagyunk, együtt vagyunk, és amikor szükség van rá, nem hallgatunk. Mert egy közösség akkor erős igazán, amikor nem fél megszólalni. És mi nem félünk! – hangsúlyozta a fórumról írt beszámolójában Facebook-oldalán Rétvári Bence államtitkár.

A kereszténydemokrata politikus így látta a rendezvényt:
Vannak esték, amikor nem egy rendezvény ér véget, hanem megerősödik valami, ami sokkal fontosabb: egy közösség. A hit abban, hogy nem vagyunk egyedül. Vácon is ilyen volt a csütörtök este.
Sokan voltunk együtt. Mert amikor egy ország sorsa, a háború kérdése, Ukrajna, a rezsi, a választás tétje kerül szóba, akkor az emberek nem maradnak csendben. Akkor az emberek keresik egymást, keresik a választ, keresik az erőt, keresik azt az érzést, hogy van értelme kiállni azért, amiben hiszünk.
Vendégünk Bayer Zsolt volt. Egy olyan ember, aki évek óta nem fél kimondani azt, amit sokan gondolnak, de kevesen mernek hangosan megfogalmazni. Aki nem sodródik, nem hallgat, hanem vitázik, érvel, figyelmeztet. Mert tudja, hogy ma a hallgatás is állásfoglalás.
A Váci Polgári Est nemcsak egy beszélgetés, hanem üzenet. Annak az üzenete, hogy a józan észnek, a nemzeti érdekeinknek, a békének, a biztonságnak van hangja. És ez a hang egyre erősebb.
Láttuk ezt az elmúlt időszakban is: a DPK-gyűléseken, fórumokon, találkozókon. Egyre többen jönnek el, egyre többen mondják ki, amit eddig talán csak magukban gondoltak. És ma már nem csak a termek falai között történik mindez.
Az online térben is egyre bátrabbak vagyunk, merünk kommentelni, merünk írni, merünk vitatkozni. Merünk kiállni az igazunk mellett, mert megértettük, hogy ha mi nem mondjuk el, akkor mások mondják el helyettünk, és nem biztos, hogy azok a mi érdekeinket fogják képviselni.
Ez az erő. Ez a közösség ereje. Amikor nem szétszórva, nem magányosan, hanem együtt állunk ki azért, amiben hiszünk. A békéért, a családokért, az országunkért, a jövőnkért.
