A törvénymódosítás mielőbbi kihirdetését szorgalmazza a Fidesz

kdnp.hu
Forrás: MTI

Az illegális bevándorlás elleni fellépés érdekében elfogadott törvénymódosítás mielőbbi kihirdetését szeretné a Fidesz, hogy a hatóságok minél gyorsabban felkészülhessenek a jogszabály alkalmazására – jelentette ki a kormánypárti frakció szóvivője budapesti sajtótájékoztatóján.

Tuzson Bence emlékeztetett arra, hogy az Országgyűlésben hétfőn megszavazott törvénymódosítás rendezi a magyar-szerb határra tervezett műszaki határzár kérdését, és rendelkezik a menekültügyi eljárások gyorsításáról. Közölte: Kövér László házelnök megküldte a jogszabályt a Sándor-palotába, így az elfogadott törvény már Áder János államfő előtt van.

A szóvivő jelezte, hogy az idén, az elmúlt hét első napjáig  72 893 ember érkezett illegálisan Magyarországra, főként a déli határon keresztül.