Magyar Péter nem bízik a saját kormányzati teljesítményében, fél Orbán Viktor visszatérésétől, ezért az Alaptörvény jogsértő módosításával akarja kizárni Orbán Viktor újbóli miniszterelnökségét – közölte a KDNP frakcióvezetője.

Rétvári Bence az MTI-hez szerda este eljuttatott állásfoglalásában rámutatott: a visszamenőleges hatályú módosítással megpróbálnák kizárni, hogy Orbán Viktor még egyszer miniszterelnök lehessen. Ha a Tisza Párt és Magyar Péter bízna abban, hogy a saját kormányzati teljesítményével a következő választást meg tudja nyerni, akkor nem nyújtana be ilyen módosítást és nem próbálná meg adminisztratív eszközökkel megakadályozni, hogy Orbán Viktor még egyszer miniszterelnök lehessen.
Jól látható, hogy 16 év alatt mennyi mindent ért el a korábbi kormányfő, mennyi nemzeti vívmányunk van, a Tisza Párt nem bízik hasonló teljesítményben
– hangsúlyozta a frakcióvezető. Megjegyezte, Magyar Péter fél a saját igazságügyminiszterétől is, ezért két képviselővel, a tárca vezetőjét megkerülve nyújtották be ezt a javaslatot. Azért tettek így, mert nyilván az igazságügyminiszter kifogásolta, jelezte volna, hogy ilyen alaptörvény-módosítást nem lehet benyújtani, ami 1990-ig visszamenőleg próbál viszonyokat rendezni – tette hozzá Rétvári Bence.
Az MTI jelezte: a Tisza Párt két képviselője, Melléthei-Barna Márton és Hantosi István alaptörvényt módosító javaslata nyolc évben korlátozná a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát. Az indítvány megalapozza a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetését, és azt is rögzíti, hogy a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítvány (kekva) vagyona nemzeti vagyon.
Máthé Zsuzsa, a KDNP országgyűlési képviselője viszont közösségi oldalán felhívta a figyelmet arra, hogy a Tisza benyújtott alkotmány-módosítási javaslata az Alaptörvényből az alábbi passzust törölné: „Magyarország alkotmányos önazonosságának és keresztény kultúrájának védelme az állam minden szervének kötelessége. Az alkotmányos önazonosság védelme érdekében sarkalatos törvénnyel létrehozott, független szerv működik.”
Ez nem pusztán a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetését vetíti előre, az első mondat kiiktatása sokkal többet üzen ennél: benne rejlik a migrációval szembeni zéró tolerancia feladásának riasztó lehetősége, ami a magyar társadalom radikális átalakulásával járna. Elfogadhatatlan – szögezte le a kereszténydemokrata politikus.
