Összes vállalás: 163 kereszt
Bács-Kiskun vármegye: 5 kereszt
Baranya vármegye: 12 kereszt
Békés vármegye: 2 kereszt
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye: 46 kereszt
Csongrád-Csanád vármegye: 3 kereszt
Fejér vármegye: 5 kereszt
Győr-Moson-Sopron vármegye: 3 kereszt
Heves vármegye: 4 kereszt
Komárom-Esztergom vármegye: 5 kereszt
Nógrád vármegye: 9 kereszt
Pest vármegye: 4 kereszt
Somogy vármegye: 51 kereszt
Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye: 5 kereszt
Tolna vármegye: 4 kereszt
Vas vármegye: 1 kereszt
Veszprém vármegye: 1 kereszt
Zala vármegye: 2 kereszt
Budapest: 1 kereszt

Kereszténydemokrata honfitársaink
eddig 163 kereszt megóvását vállalták.
Csatlakozzon Ön is, és fogadjon örökbe egy keresztet! 

Rétvári Bence: Már az egészségügyi leletek egy része is megtekinthető az Egészségablakban

Az e-receptek után a leletek és egyéb orvosi dokumentáció is elérhető az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér (EESZT) mobilapplikációjában – közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára, a KDNP alelnöke csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.

Rétvári Bence elmondta, az eredetileg a koronavírus oltási igazolvány digitális változataként használt applikáció fejlesztésének első szakaszában a recepteket tudták a felhasználók megnézni, ezentúl pedig a leleteket is.

Mint mondta, elindult a leletek megtekinthetőségének tesztidőszaka; júliusig az elmúlt három hónap leleteit találhatják meg a felhasználók a telefonjukra letöltött applikációban.

A tesztidőszak lezárultával pedig a páciens az összes egészségügyi dokumentációját láthatja a mobilján is. Így például a különböző laboreredmények, ambuláns lapok, az ellátó intézmény és orvos neve

 

– ismertette. A dokumentumok letölthető, így azok offline állapotban is megtekinthetők.

Rétvári Bence kitért arra, hogy az eddig az alkalmazásáruházakban megtalálható applikáció nevet is váltott, a letöltéskor, illetve a frissítéskor már az Egészségablak név alatt található a program. Megújult a logó is, amely mostantól egy piros-fehér-zöld keresztet mutat, illetve a nemzeti címer is látható a belépési oldalon.

Az államtitkár hozzátette, az applikációt több mint 2,2 millióan töltötték már le, az e-recept funkciót pedig 211 ezren használták eddig.

A fejlesztésekkel egy jelentős és komplett egészségügyi alkalmazássá vált az applikáció - emelte ki Rétvári Bence, aki elmondta: az alkalmazást további hasznos és kényelmi funkciókkal kívánják fejleszteni.