Hétfőn kaphatják meg először a nemzetiségiek adatait a jelölőszervezetek

Forrás: MTI

Hétfőn kaphatják meg a nemzetiségi választáson induló jelölőszervezetek a nemzetiségiként nyilvántartásba vett választók adatait az ajánlásgyűjtéshez. A nemzetiségi jelölőszervezetek ezen kívül még kétszer juthatnak hozzá a választók adataihoz a célzott és takarékos kampány érdekében.

A nemzetiségi választáson induló jelölőszervezetek mindegyike három alkalommal kaphatja meg a nemzetiségiként nyilvántartásba vett választók adatait. Az érintettek az ajánlásgyűjtéshez nem, csak a kampánytevékenységhez kapcsolódóan tilthatják le az adatszolgáltatást.

A nemzetiségi választópolgárok adatainak kötelező kiadását – az ajánlóívek átvételével egy időben – az indokolja, hogy a jelölő szervezetek így tudják, kiktől és milyen lakcímen gyűjthetnek ajánlásokat. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ajánlásgyűjtésnél csak azokhoz kopogtatnak majd be, akik a nemzetiségi választók listáján szerepelnek.

A jelölőszervezetek a következő két alkalommal (a választást megelőző 35. és 13. napon) már csak a választási kampányra ezt kifejezetten le nem tiltók adatait kaphatják meg. Ezeknek az adatkikérési lehetőségnek a célja az, hogy a szervezetek célzott és takarékos kampányt tudjanak folytatni, így választási szóróanyagaikat, kiadványaikat csak azoknak a postaládájába dobják be, akiket érint a nemzetiségi választás.

A jelölőszervezetek a kampány során nem használhatják az első alkalommal kiadott nemzetiségi listát, csak a későbbieket.