Több tisztelet jár Magyarországnak a svéd Európa-ügyi minisztertől is

kdnp.hu
Forrás: MTI

Magyarországnak és a magyar embereknek több tisztelet jár még a svéd Európa-ügyi minisztertől is – közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára az MTI-vel. Szijjártó Péter azután nyilatkozta ezt, hogy 444.hu beszámolója szerint a svéd kormány EU-ügyekért felelős minisztere, az Aftonbladet című újság vitarovatában bírálta az Orbán-kormány politikáját.

A honlap ismertetése szerint Birgitta Ohlsson azt írta: Orbánék Oroszországot tekintik politikai modellnek, a liberális demokrácia helyett az illiberális államot és munkaalapú társadalmat kezelik értékként, a jogvédőket és civilszervezeteket pedig akadályként kezelik és idegen érdekek kiszolgálóinak nevezik őket.

Szijjártó Péter elfogadhatatlannak nevezte, hogy Svédország Európa-ügyi minisztere szerdán „színtiszta hazugságokat állított Magyarországról és a magyar emberekről”.

Az államtitkár arra hívta fel a figyelmet, hogy az európai polgárok joggal várják el az európai politikusoktól, különösképpen pedig az Európa-ügyi miniszterektől, hogy az európai értékek mentén tegyék dolgukat.

Szijjártó Péter szerint Svédország Európa-ügyi minisztere szerdán durván rágalmazta Magyarországot és a magyar embereket, figyelmen kívül hagyva az egyik alapvető európai értéket, a tények tiszteletben tartását.