Interpellációk, kérdések – hétfői ütközet

Miért nem kormánytisztviselő és ügyfélbarát az új kormányhivatal? A Nemzeti Színház igazgatóját miért nem lehet? Mit tesz a kormányzat a bankadó kamatpolitikán keresztül történő áthárításának megfékezésére? Stabilitási alap? Nemzetbiztonsági kockázat: de melyik nemzetre? Újabb csapás az innovácra? Látja-e a kormány a lakásprobléma összetettségét? Miként lehetne megmenteni a kiskunmajsai 56-os komplexumot? Esetlegesség alakítja a hazai munkahelyteremtést? Meddig tűri az állam a vadászati joggal jelentős kárt okozó visszaéléseket? Kiáll-e a kormány a pusztán a profitot hajszoló múlti cégekkel szemben?

MOTTÓ: Biztosak lehetünk benne: hétfőn sem fukarkodnak az interpellációkkal és kérdésekkel a képviselők. Egyszerű műfaj: elmondják, felolvassák, a kérdéseket, a válaszokat. Hangzatos üzenetek váltják egymást. Az ellenzék ostorozza az új kormány tetteit, a kormány jelesei pedig emlékeztetve a kártevő múltra, a szebb jelenről és a még szebb jövőről elmélkednek. Időnként folyamatos a zaj, az elnök csenget, majd minden párt elégedetten megtapsolja a maga szószólóját. Így történik, mindig így történik...

Interpellációk

GŐGÖS ZOLTÁN (MSZP): „Miért nem kormánytisztviselő és ügyfélbarát az új kormányhivatal?" címmel – a közigazgatási és igazságügyi miniszterhez.

JÁNOSINÉ DR. BENE ILDIKÓ (Fidesz): „Milyen tapasztalatok rajzolódtak ki az egyeztetések alapján az egészségügyben tervezett struktúra-átalakítás illetve a nagytérségi betegút szervezés tekintetében?" címmel – a nemzeti erőforrás miniszterhez.

NOVÁK ELŐD (Jobbik): „Kormányfőt is váltottak már évad közben, a Nemzeti Színház igazgatóját miért nem lehet?" címmel – a nemzeti erőforrás miniszterhez

SPALLER ENDRE (KDNP): „Mit tesz a kormányzat a bankadó kamatpolitikán keresztül történő áthárításának megfékezésére?" címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

SZABÓ REBEKA (LMP): „Mit tesz a kormány a földmoratórium utolsó 3 éve alatt a birtokviszonyok rendezése érdekében?" címmel – a vidékfejlesztési miniszterhez.

VARGA LÁSZLÓ (MSZP): „Hogyan fogják majd félmillióval csökkenteni a szegények számát 2020-ig?" címmel – a közigazgatási és igazságügyi miniszterhez.

GÚR NÁNDOR (MSZP): „A stabilitási alap létrehozásával legalább tizenhatezer új munkahely létrehozásának az ellehetetlenítését, hogyan kívánja ellensúlyozni a kormányzat?" címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

GYÖNGYÖSI MÁRTON (Jobbik): „Mit kíván tenni a kormány a belvíz sújtotta települések megmentéséért?" címmel – a belügyminiszterhez.

STAUDT GÁBOR (Jobbik): „Nemzetbiztonsági kockázat: de melyik nemzetre?" címmel – a belügyminiszterhez.

Kérdések

KOLBER ISTVÁN (MSZP): „Újabb csapás az innovációra" címmel – a nemzeti fejlesztési miniszterhez.

SNEIDER TAMÁS (Jobbik): „Miért hagyja a kormány, hogy 350 embertársunk fagyhalálban „pusztuljon" el? Milyen azonnali és hosszú távú intézkedési tervei vannak a fagyhalál feltartoztatására?" címmel – a nemzeti erőforrás miniszterhez.

VÁGÓ GÁBOR (LMP): „Látja-e a kormány a lakásprobléma összetettségét?" címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

WITTNER MÁRIA (Fidesz): „Miként lehetne közös erővel megmenteni és továbbfejleszteni a Kiskunmajsán található 56-os komplexumot?" címmel – a nemzeti erőforrás miniszterhez.

SÓS TAMÁS (MSZP): „Koncepció vagy esetlegesség alakítja a hazai munkahelyteremtést?" címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

SIMON GÁBOR (MSZP): „Mikor kívánják végre nyilvánosságra hozni a nemzeti Eszközkezelő Társaság létrehozásával kapcsolatos elképzelések részleteit?" címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

MAGYAR ZOLTÁN (Jobbik): „Meddig tűri az állam a vadászati joggal kapcsolatban a jelentős kárt okozó visszaéléseket, különös tekintettel az alábbi, bizonyítékokkal alátámasztott a napnál is világosabb ügyben?" címmel – a belügyminiszterhez

FARKAS GERGELY (Jobbik): „Kiáll-e a kormány az előfizetők érdekeiért a pusztán a profitot hajszoló múlti cégekkel szemben?" címmel – a nemzeti fejlesztési miniszterhez.

kdnp.hu - Bartha Szabó József

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!