Összefoglalók – Határozott ütközetek

Az év első felében 96 benyújtott országgyűlési határozati javaslatból 61 ért révbe. A kormány és pártjai viszonylag szolidan szerepeltek e műfajban: 13 indítványukból kilencet fogadott el a Tisztelt Ház.  Az ellenzékiek 28-szor próbálkoztak. Az egyetlen siker a Jobbik nevéhez fűződik. 22 határozat foglalatoskodott mentelmi üggyel, de személyi javaslatokkal jeleskedtek a bizottságok és az Országgyűlés elnöke is.

kdnp.hu – Bartha Szabó József 

Kovács Péter (Fidesz) szerint jótékonyan hatna, ha a Himnusz eléneklésével kezdődnének a parlament ülései. „Nemzeti imádságunk közös éneklése kifejezi, hogy nem felejtjük el: Magyarországot, szeretett hazánkat, a magyar választókat képviseljük, párthovatartozástól függetlenül. Továbbá erőt ad az aznapi munkához és kifejezi alázatunkat a munka és az általunk képviselt embertársaink iránt. Segít felszámolni az ország és az Országgyűlés sajnálatos megosztottságát, hisz a minden magyar ember számára szent, közös dolgaink egyike a Himnuszunk." Első körben már bizottsági szinten elbukott a javaslat, ám fölöttébb optimista ember Kovács Péter! Újra benyújtotta. 

+

Emléknappá nyilvánította az Országgyűlés a nándorfehérvári diadal 555. évfordulójának tiszteletére július 22-ét. Ez a nap nem csupán a nemzetnek, hanem a keresztény Európának és a mai keresztény világ összességének az emléknapja. Ez a nap a hazafiságnak, önfeláldozásnak, emberi helytállásnak, az európaiságnak, és a kereszténységnek máig élő példaképe. Erre a győzelemre emlékezik minden keresztény templom déli harangszója. A határozat célja, hogy nemzetünk minden évfordulón méltó módon emlékezhessen a nándorfehérvári hősök áldozatára, és hazaszeretetükből bátorítást nyerjen a jelen és jövőbeni erőfeszítéseihez. A Tisztelt Ház, röpke pillanatra, félre téve a napi politikai torzsalkodásokat, ennek szellemében hozta meg döntését. Az MSZP is csupán „csupán” csendben jelzett: 37-en voksoltak, és mindannyian tartózkodtak.

+

A Magyar Honvédség létszámáról szóló határozat célja az MH Ludovika Zászlóalj önálló katonai szervezetként való létrehozása, amely biztosítja a katonai életpályára való felkészítést, segíti, erősíti a nemzeti tisztképzés, továbbá a katonai felsőoktatási intézmény működésének katonai jellegét. Célja továbbá a Magyar Honvédség új tartalékos rendszere első – önkéntes – komponense létszámkeretének megteremtése. Szorgalmazza mintegy 8000 önkéntes tartalékos státusz létesítését, amely biztosítja a Magyar Honvédség békeidőszaki tartalék képességeinek fejlesztéséhez szükséges létszámot.  Országgyűlésben 300 támogatóra „talált”, 65-en (MSZP-LMP) ellene voksoltak.

+

A nyolcvanas évek második felében megindult spontán privatizáció kezdetei óta először fordult elő, hogy a magyar állam a közjó érdekében visszavásárolt egy, az ország pénzügyi mozgásterét és energiafüggetlenségét növelő, stratégiailag jelentős nemzeti vagyonelemet. Tányércsörgés közepette hagyta jóvá a T. Ház a MOL Részvénytársaság törzsrészvényeinek megvásárlásáról szóló országgyűlési határozati javaslatot. Orbán Viktor miniszterelnök május 24-én jelentette be: „Magyarország visszaszerezte a 21,2 százalékos Mol-tulajdonrészét Oroszországtól.” A magyar állam 1,88 milliárd euróért vásárolta meg az orosz energetikai cégtől, a Szurgutnyeftyegaztól a Mol-részvényeket. Az állam a korábbi kormány által felvett IMF-hitelből finanszírozza a pakett megvásárlását, a tranzakciót augusztus 31-ig kell lebonyolítani. „Csak” az MSZP-LMP duó voksolt ellene, s nem kis meglepetésre a Fidesz padsorából Gyopáros Alpár, Manninger Jenő, Pánczél Károly is hozzájuk csatlakozott.

+

Az Alkotmánybíróság jelenlegi elnökét, Paczolay Pétert választotta a Taláros Testület élére a T. Ház. Megválasztásához a titkos szavazáson az országgyűlési képviselők kétharmadának - azaz 257 képviselőnek - az "igen" szavazatára volt szükség. Ennél többet kapott (276 igen és 76 nem, 6 tartózkodás.) Öt új alkotmánybírót is választottak: Pokol Béla (298 igen, 50 nem, 4 tartózkodás), Dienes-Oehm Egon (268 igen, 78 nem, 6 tartózkodás), Balsai István (265 igen 81 nem, 6 tartózkodás), Szívós Mária (263 igen és 82 nem, 7 tartózkodás) és Szalay Péter (263 igen, 85 nem, 4 tartózkodás) kapott bizalmat.

Az Országgyűlés az Alkotmányügyi bizottságba Balsai István (Fidesz) helyett Salamon Lászlót (KDNP) elnökké, választotta, a bizottságba pedig Pősze Lajost (független) kooptálta, (2011.09.01-től).

+

Megválasztották a cukorgyárak privatizációját, valamint Magyarország Európai Unióhoz történő csatlakozása óta a közösségi cukorreformok során képviselt magyar álláspontot értékelő, és annak itthoni következményeit feltáró vizsgálóbizottság tisztségviselőt és tagjait. A rendszerváltás idején, 1990-ben még 12 cukorgyár működött Magyarországon, 600 ezer tonna kapacitással. A privatizációs eljárások során tulajdont szerzett külföldi befektetők száz éves hagyományokra visszatekintő üzemeket is bezártak, a termelést megszüntették. 2006-ban az Európai Unió a termelés csökkentését célzó, azt ösztönző „cukorreformot" vezetett be, amelynek a magyar kormány önkéntes túlbuzgó felajánlása eredményeképpen a még meglévő 400 ezer tonnás kvóta is 105 ezer tonnára csökkent. Cukorexportálóból importra szoruló kiszolgáltatott országgá vált Magyarország. Egyetlen működő – az is külföldi tulajdonban lévő - cukorgyárunk maradt, a kaposvári Magyar Cukor Zrt., melynek éves termelése a fennmaradt kvótának felel meg. Számos kérdés vár tisztázása. A cukoripar privatizációja során milyen mulasztások történtek, milyen privatizációs döntések, megállapodások születtek, azokhoz kapcsolódóan az új tulajdonosok felé milyen kikötések kapcsolódtak, betartották-e azokat? Ki, mikor, és hogyan ellenőrizte az új tulajdonosok által vállalt kötelezettségek betartását? Milyen jogszabályi felhatalmazás, irányelvek és szakmai szempontok alapján születtek döntések a cukoripari privatizáció folyamatáról? A koncepcióalkotásban, pályázati és döntéshozatali folyamatban mely állami és kormányzati szervek voltak érintettek (előkészítés, döntés, ellenőrzés)? Milyen felelősség terheli ez ügyben a korábbi ciklusok - különös tekintettel a szocialista-szabad demokrata koalíciók - kormányzatát, mennyiben szolgálta a privatizáció a hozzájuk köthető gazdasági érdekkörök céljait? Az egyes üzemek értékesítéséből befolyt vételár miként aránylott azok valós piaci értékéhez? Milyen okra vezethető vissza, hogy az elidegenített üzemek jellemzően külföldi tulajdonba kerültek? Az Európai Unió 2004. évi csatlakozásunkkor hatályban lévő cukorrendtartása, majd az azt követő több lépcsős cukorrendtartási reform előkészítési és döntési folyamatában milyen álláspontot, milyen szakmai alapon és milyen cél elérése érdekében képviselt Magyarország? A 2004-től hivatalban lévő miniszterelnökökhöz és szaktárca-vezetőkhöz milyen döntések, milyen általuk képviselt magyar álláspont, adminisztratív intézkedések köthetők, amelyek lehetővé tették a jelenlegi helyzet kialakulását?  Az intézkedések milyen hatással voltak, vannak a hazai cukorrépa termesztésre, a cukorpiaci helyzetre és az árakra, a szakágazati foglalkoztatásra, továbbá a kapcsolódó műszaki fejlesztésre és kutatásra? A bizottság munkájáról jelentést készít, amelyet a megbízatásának kezdetétől számított 90 napon belül benyújt az Országgyűlésnek.

+

Az elmúlt években egyre több olyan ügy története látott napvilágot, melyek révén látható volt, hogy a piaci értéknél alacsonyabb áron privatizált állami vagy önkormányzati vagyon új tulajdonosai nem fordítottak elegendő pénzt a vagyonértékesítési szerződésekben foglalt környezet- és természetvédelmi kötelezettségek teljesítésére,  nem ritkán teljesen figyelmen kívül hagyták azokat. Ilyen szakvélemények fogalmazódtak meg Magyarország eddigi legnagyobb ökológiai katasztrófája, a kolontári vörösiszap-áradás, kapcsán is. Az Országgyűlés felkérte a kormányt „A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaságnál fellelhető szerződések, különösen azok környezetvédelmi, környezetbiztonsági, természetvédelmi és kulturális örökségvédelmi pontjainak a másik szerződő fél (felek) általi teljesítését 2011. november 30-áig az Állami Számvevőszék bevonásával vizsgálja meg, a vizsgálat eredményét 2011. december 15-éig terjessze az Országgyűlés elé.” Az Országgyűlés felkérte kormányt annak vizsgálatára is, hogy „az önkormányzati tulajdonban lévő gazdálkodó szervezetek értékesítésére 1990. szeptember 30. és 2010. október 3. között megkötött szerződések környezetvédelmi, környezetbiztonsági és természetvédelmi pontjainak a másik szerződő fél (felek) általi teljesítését célszerű-e megvizsgálni, ha igen, milyen körben és szempontok alapján.” Az Országgyűlés felkérte továbbá a kormányt, hogy „a vizsgálat eredményét terjessze az Országgyűlés elé, abban az esetben pedig, ha a vizsgálatok eredményei ezt indokolják, 2011. december 31-ig terjesszen be törvényjavaslatot állami vagy önkormányzati vagyon értékesítése esetén a jelenleginél szigorúbb előírások megállapítása érdekében.”

Az egyenruhás bűnözés folyamatát, hátterét és a gyöngyöspatai eseményeket feltáró eseti bizottság felállításáról is határozott a T. Ház.

+

A parlament döntése értelmében 2014. május 31-ig át kell alakítani a budapesti Kossuth Lajos teret, amely így visszakaphatja 1944 előtti "képzőművészeti arculatát". Az erről szól országgyűlési határozati javaslatot 253 igen, 92 nem és egy tartózkodás kíséretében fogadta el a T. Ház. Az előterjesztésről történő szavazás előtt a képviselők név szerinti voksolással elutasították a Jobbik azon módosító indítványát, amely belefoglalta volna a javaslatba az Országház északi végénél lévő Károlyi Mihály-szobor és a Szabadság téri szovjet emlékmű mielőbbi eltávolítását is.

Határozatok

Benyújtó

Határozat

Mentelmi ügyek

Személyi javaslatok

ÖSSZESEN Benyújtva/elfogadva

Benyújtva/ elfogadva

Benyújtva/elfogadva

Benyújtva/elfogadva

Kormány

4

3

-

-

-

-

4

3

Fidesz

5

3

-

-

-

-

5

3

KDNP

1

-

-

-

-

-

1

-

Fidesz-KDNP

3

3

-

-

-

-

3

3

MSZP

8

-

-

-

-

-

8

-

Jobbik

13

1

-

-

-

-

13

1

LMP

7

-

-

-

-

-

7

-

Független

1

-

-

-

-

-

1

-

Bizottságok

12

12

22

22

2

2

36

36

Országgyűlés elnöke

1

-

-

-

15

14

16

14

Állami Számvevőszék

1

1

-

-

-

-

1

1

Összesen

56

23

22

22

17

16

95

61

Kormány

 

Törvény címe

Előterjesztők

Állapot

1

A MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyilvánosan Működő Részvénytársaság törzsrészvényeinek Magyar Állam javára történő megvásárlásának jóváhagyásáról.

nemzeti fejlesztési miniszter

Benyújtva:

2011.06.10.

ELFOGADVA

2011.06.20.

41/2011. (VI. 24.) OGY határozat

 

2

A 2010. október 6-án kihirdetett veszélyhelyzet meghosszabbításának engedélyezéséről.

Belügyminiszter

Benyújtva:

2011.03.04.

ELFOGADVA

2011.03.07.

13/2011. (III. 9.) OGY határozat

3

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyében kihirdetett veszélyhelyzet meghosszabbításának engedélyezéséről.

Belügyminiszter

Benyújtva:

2011.03.04.

ELFOGADVA

2011.03.07.

12/2011. (III. 9.) OGY határozat

4

A magyar nyelv napjáról.  (PDF)

nemzeti erőforrás miniszter

Benyújtva:

2011.06.03.

Részletes vitára vár

KDNP

 

Törvény címe

Előterjesztők

Állapot

1

A "Hazaszeretet napja megünnepléséről." (PDF)

Simicskó István

Benyújtva:

2011.02.24.

Tárgysorozatban

Fidesz–KDNP

 

Törvény címe

Előterjesztők

Állapot

1

A budapesti Kossuth Lajos tér rekonstrukciójáról.

Balsai István, Lázár János, L. Simon László (Fidesz), Harrach Péter (KDNP)

Benyújtva:

2011.06.24.

ELFOGADVA

2011.07.11.

61/2011. (VII. 13.) OGY határozat

2

A privatizációs szerződések környezetvédelmi és természetvédelmi előírásainak a kormány általi felülvizsgálatáról.

Nagy Andor, Pálffy István (KDNP), Papcsák Ferenc (Fidesz)

Benyújtva:

2011.05.25.

ELFOGADVA

2011.06.27.

55/2011. (VI. 29.) OGY határozat

3

A nándorfehérvári diadal emléknapjának megünnepléséről.

Lezsák Sándor, Nagy Gábor Tamás, Kőszegi Zoltán (Fidesz), Simicskó István (KDNP)

Benyújtva:

2011.05.03.

ELFOGADVA

2011.07.04.

58/2011. (VII. 7.) OGY határozat

Fidesz

 

Törvény címe

Előterjesztők

Állapot

1

A cukorgyárak privatizációját, valamint Magyarország Európai Unióhoz történő csatlakozása óta a közösségi cukorreformok során képviselt magyar álláspontot értékelő, és annak itthoni következményeit feltáró vizsgálóbizottság felállításáról.

Font Sándor, Ivanics Ferenc, Sebestyén László

Benyújtva:

 

2011.05.17.

ELFOGADVA

2011.06.27.

54/2011. (VI. 29.) OGY határozat

 

2

A területfejlesztési támogatásokról és a decentralizáció elveiről, a kedvezményezett térségek besorolásának feltételrendszeréről szóló 67/2007. (VI.28.) OGY határozat módosításáról.

Ékes József, Lasztovicza Jenő, Kovács Zoltán

Benyújtva:

2011.05.09.

ELFOGADVA

2011.06.27.

56/2011. (VI. 29.) OGY határozat

 

3

Az egyenruhás bűnözés folyamatát, hátterét és a gyöngyöspatai eseményeket feltáró, valamint az egyenruhás bűnözés felszámolását elősegítő eseti bizottság felállításáról.

Kocsis Máté, Németh Szilárd István

Benyújtva:

2011.05.05.

ELFOGADVA

2011.06.06.

34/2011. (VI. 7.) OGY határozat

 

4

A Magyar Köztársaság Országgyűlésének Házszabályáról szóló 46/1994. (IX.30.) OGY határozat módosításáról.  (PDF)

Kovács Péter

Benyújtva:

2011.03.16.

Folyamatban

5

A Magyar Köztársaság Országgyűlésének Házszabályáról szóló 46/1994. (IX.30.) OGY határozat módosításáról. (PDF)

Kovács Péter

Benyújtva:

2011.02.10.

ELUTASÍTVA

2011.02.23.

 

 

MSZP

 

Törvény címe

Előterjesztők

Állapot

1

A szélsőségesség, a rasszizmus és az idegengyűlölet egyes formái elleni határozott fellépésről. (PDF)

Harangozó Gábor, Mesterházy Attila, Steiner Pál

Benyújtva:

2011.05.02.

ELUTASÍTVA

2011.06.14.

2

A foglalkoztatási, szociális, rendészeti válság kezeléséért teendő intézkedésekről. (PDF)

Mesterházy Attila, Nyakó István, Lendvai Ildikó, Varju László, Hiller István, Harangozó Gábor, Simon Gábor, Steiner Pál, Szabó Imre, Harangozó Tamás, Kovács László, Pál Tibor, Göndör István, Szabó Vilmos, Tóbiás József, Kiss Péter

Benyújtva:

2011.04.28.

ELUTASÍTVA

2011.06.14.

3

A rendkívüli időjárás miatt kialakult mezőgazdasági károk enyhítéséhez szükséges haladéktalan intézkedésekről. (PDF)

Gőgös Zoltán, Ficsor Ádám, Harangozó Gábor, Veres János, Tukacs István, Juhász Ferenc

Benyújtva:

2011.05.09.

ELUTASÍTVA

2011.06.06.

4

Magyarország innováció-politikájáról. (PDF)

Mesterházy Attila, Szekeres Imre

Benyújtva:

2011.04.12.

ELUTASÍTVA

2011.05.17.

5

A lakáshitelesek megmentése érdekében felállított operatív eseti bizottság létrehozásáról. (PDF)

Simon Gábor, Kiss Péter, Mesterházy Attila, Tóbiás József, Nemény András, Káli Sándor, Szűcs Erika, Varga László, Gúr Nándor, Pál Tibor, Sós Tamás, Tóth Csaba

Benyújtva:

2011.05.09.

ELUTASÍTVA

2011.05.16.

6

A személyi jövedelemadó meghatározott részének az időskorúak támogatása céljából történő felhasználásáról. (PDF)

Lamperth Mónika, Szekeres Imre

Benyújtva:

2011.04.18.

ELUTASÍTVA

2011.05.02.

7

A társadalmi egyenlőtlenségek csökkentése érdekében szükséges haladéktalan intézkedésekről. (PDF)

MSZP-frakció

Benyújtva:

2011.03.28.

ELUTASÍTVA

2011.04.19.

 

8

A Médiaszabályozást Előkészítő Eseti Bizottság felállításáról. (PDF)

Hiller István, Lendvai Ildikó, Mandur László, Tóbiás József

Benyújtva:

2011.02.24.

ELUTASÍTVA

2011.03.29.

Jobbik

 

Törvény címe

Előterjesztők

Állapot

1

A török ciprióta közösség politikai és gazdasági elszigeteltségének feloldásáról. (PDF)

Gyöngyösi Márton, Hegedűs Tamás, Vona Gábor

Benyújtva:

2011.05.12.

ELUTASÍTVA

2011.06.20.

2

A hegyi karabahi örmény agresszió elítéléséről. (PDF)

Gyöngyösi Márton, Hegedűs Tamás, Vona Gábor

Benyújtva:

2011.04.11.

ELUTASÍTVA

2011.06.20.

3

Az önkormányzati közoktatási intézményhálózat megőrzéséről. (PDF)

Ferenczi Gábor, Hegedűs Lorántné, dr. Apáti István

Benyújtva:

2011.04.19.

ELUTASÍTVA

2011.06.14.

4

A magyarországi élelmiszeripar privatizációs folyamatának hatásait feltáró eseti bizottság létrehozásáról. (PDF)

Varga Géza

Benyújtva:

2011.06.06.

ELUTASÍTVA

2011.06.08.

5

Az Állami Számvevőszékről szóló törvényjavaslat kidolgozása céljából felállítandó eseti bizottságról. (PDF)

Nyikos László

Benyújtva:

2011.05.23.

ELUTASÍTVA

2011.06.06.

6

A szociális kártya országos és utalvány, illetve pénzhelyettesítő eszköz bevezetéséről. (PDF)

Sneider Tamás, Baráth Zsolt, Z. Kárpát Dániel, Vágó Sebestyén

Benyújtva:

2011.02.21.

ELUTASÍTVA

2011.06.06.

7

A magyarországi ingatlanvagyon védelméről.  (PDF)

Hegedűs Lorántné

Benyújtva:

2011.04.11.

ELUTASÍTVA

2011.05.23.

8

"Megélhetési bűnözés vagy cigánybűnözés sújtja-e Magyarországot?" tényfeltáró és megoldási javaslatokat kereső bizottság felállításáról. (PDF)

Vona Gábor, Apáti István, Szilágyi György

Benyújtva:

2011.05.19.

Folyamatban

9

A Magyar Köztársaság Országgyűlésének Házszabályáról szóló 46/1994. (IX.30.) OGY határozat módosításáról. (PDF)

Balczó Zoltán, Farkas Gergely

Benyújtva:

2011.04.21.

ELUTASÍTVA

2011.05.16.

10

A "Rákóczi-szabadságharc emléknapja" megünnepléséről és a "2013-as év II. Rákóczi Ferenc és Rákóczi-szabadságharc emlékévéről." (PDF)

Baráth Zsolt, Farkas Gergely

Benyújtva:

2011.05.03.

Tárgysorozatban

11

A hitelfelvevők kilakoltatás elleni védelmének megteremtéséről. (PDF)

Lenhardt Balázs, Z. Kárpát Dániel

Benyújtva:

2011.03.11.

ELUTASÍTVA

2011.04.19.

 

12

A IV. Béla Közmunka Programmal kapcsolatos jogalkotási feladatokról. (PDF)

Lenhardt Balázs, Farkas Gergely

Benyújtva:

2011.02.28.

ELUTASÍTVA

2011.03.22.

 

13

A Magyar Köztársaság demográfiai katasztrófájának elhárításáról. (PDF)

Hegedűs Lorántné, Lenhardt Balázs

Benyújtva:

2011.02.10.

ELUTASÍTVA

2011.03.16.

 

14

A Magyar Köztársaság Országgyűlésének Házszabályáról szóló 46/1994. (IX.30.) OGY határozat módosításáról.

Balczó Zoltán, Farkas Gergely

Benyújtva:

2010.11.12.

ELFOGADVA

2011.03.07.

10/2011. (III. 9.) OGY határozat

LMP

 

Törvény címe

Előterjesztők

Állapot

1

Tibet ügyében. (PDF)

Szabó Timea, Schiffer András, Vágó Gábor

Benyújtva:

2011.06.27.

Folyamatban

2

A korhatár előtti nyugdíjak megvédéséről. (PDF)

Ertsey Katalin, Scheiring Gábor, Vágó Gábor

Benyújtva:

2011.05.17.

ELUTASÍTVA

2011.06.16.

 

3

A Nemzeti Iskolamentő Alapról. (PDF)

Osztolykán Ágnes

Benyújtva:

2011.05.16.

ELUTASÍTVA

2011.06.14.

4

A veszélyes- és iparihulladék-depóniák felülvizsgálatáról és az Országos Környezeti Kármentesítési Program kiterjesztéséről valamint a kármegelőzésről. (PDF)

Szilágyi László, Jávor Benedek

Benyújtva:

2011.03.08.

ELUTASÍTVA

2011.06.14.

5

A kisebbségben élő magyarok szervezeteivel való együttműködés alapelveiről. (PDF)

Dorosz Dávid

Benyújtva:

2011.03.11.

ELUTASÍTVA

2011.03.22.

6

A Magyar Köztársaság Országgyűlésének Házszabályáról szóló 46/1994. (XI. 30.) OGY határozat módosításáról. (PDF)

Szilágyi Péter

Benyújtva:

2011.03.16.

Tárgysorozatban

7

A lakáshitel-adósok helyzetével és lakhatáshoz való joggal összefüggő alapvető adatok felméréséről és megismeréséről. (PDF)

Vágó Gábor

Benyújtva:

2011.02.28.

ELUTASÍTVA

2011.03.16.

Független

 

Törvény címe

Előterjesztők

Állapot

1

A privatizációs szerződésekben vállalt és/vagy kikötött kötelezettségek teljesülésének a Kormány általi felülvizsgálatáról. (PDF)

Szili Katalin

Benyújtva:

2011.05.23.

Folyamatban

 

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!