2001 szeptemberében tűnt el a harang a jászteleki Havas Boldogasszony kápolna tornyából. Az eset annak idején mindenkit megdöbbentett, az egyházközség számára nagyon sokat jelentett a 1937-ben öntött harang. A korabeli nyomozás nem vezetett eredményre, és több mint húsz év telt el, amikor is az Egyesült Államok Louisiana államában a helyi magyar közösség egy tagja ismerős feliratokkal díszített harangra lett figyelmes egy régiségkereskedésben.
2022 februárjában a Külgazdasági és Külügyminisztériumon, majd a magyar rendőrség műkincsvédelmi alegységén keresztül értesítést kapott az amerikai műkincspiacon felbukkant, ominózus „jászteleki feliratos harangról”. A magyar műtárgyfelügyeleti hatóságnak sikerült a lopást és az országból történt engedély nélküli kivitelt bizonyítania. A magyar rendőrség műkincsvédelmi alegységével együttműködésben sikerült elérni, hogy a lopott harangot az FBI végül lefoglalja, így az most hazatérhetett.
„Egy történet, amely egyszerre szól az élet apró csodájáról, a hitről, hazaszeretetről, magyarságunk összetartásáról és összetartozásáról, éljünk bárhol a világban.
A jászteleki Havas Boldogasszony kápolna ellopott harangjára egy Seattle-ben élő magyar, Horváthné Boros Márta egy árverésen talált rá,
s elindult a magyar harangért való küzdelem, hogy hányattatott sorsa után végre hazatérhessen.
A falu plébánosa, Ivancsó István, Márta néni, a Külügyminisztérium, az FBI, a magyar rendőrség műkincsvédelemi alegysége kitartó összefogásával az 1937-ben készült harangot ma magyar földön, Jászteleken, felszentelték.
A harangszó a magyar ember szívéhez szól, egyben a kereszténység megőrzésének szimbóluma is egyben. Egy közösség, amely összekapaszkodva küzdött érte Jásztelekről Seattle-ig.
Megható pillanatok voltak, köszönöm Pócs János országgyűlési képviselő barátom meghívását!" - írta közösségimédia-bejegyzésében a harang hazatérése és felszentelése alkalmaból tartott szentmisét követően az eseményen részt vevő Juhász Hajnalka, a KDNP országgyűlési képviselője.