Magyarország biztonságáért minden nap meg kell dolgozni [+videó]

Magyarország ma Európa egyik legbiztonságosabb országa, de ezért a biztonságért minden nap, folyamatosan dolgozni kell – mondta a honvédelmi miniszter kedden Budapesten, miután véget ért egy esetleges budapesti robbantásos merénylet sérültjei ellátásának gyakorlata. Simicskó István kiemelte, sok országban a terror nem fikció, hanem valóság, és a magyar kormány elítéli azt a brüsszeli politikát, amely a migrációval együtt „behozta a terrorizmust".


Simicskó István honvédelmi miniszter, a KDNP alelnöke

„Mi a biztonságot szeretnénk garantálni továbbra is a magyar állampolgárok számára, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy ezt a biztonságot magas színvonalon nyújtsuk" – mondta a miniszter.

Egy esetleges budapesti robbantásos merénylet sérültjeinek ellátását gyakorolta kedden a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ (MH EK) az Országos Mentőszolgálattal együttműködésben. A gyakorlatot "az Európában állandósult nemzetközi terrorveszély, a terrortámadások", valamint a bármikor bekövetkezhető tömeges balesetek, illetve esetleges katasztrófahelyzetek indokolták.



Simicskó István úgy fogalmazott, mindig a legjobbat reméljük, de a legrosszabbra kell felkészülni, és ez a gyakorlat is erről szólt: életszerű helyzetet szimuláltak a közreműködők. Hozzátette: a jövőben is lesznek hasonló szimulációs gyakorlatok.

Kitért arra, hogy nemcsak jogszabályi garanciák kellenek, hanem arra is szükség van, hogy valódi vészhelyzet esetén mindenki tudja, mi a feladata.

A gyakorlat forgatókönyve szerint a kedd reggeli órákban Budapesten, a XIII. kerületi Lehel téri aluljáróban robbanás történik, és rövid idő alatt csaknem száz segélykérő hívás érkezik az Országos Mentőszolgálathoz. Az OMSZ a más régiókból átcsoportosítható mentőjárműveket is a térségbe irányítja a sérültek ellátásához.


(Fotó: Árvai Károly/kormany.hu)

Tamás Róbert, a Honvédkórház orvosigazgatója a sajtótájékoztatón elmondta, egy-másfél évvel ezelőtt kezdődött a gyakorlat előkészítése, és végrehajtásában az intézmény harminc osztályának 500-600 egészségügyi dolgozója vett részt.

A forgatókönyv szerint kedd reggel hajnali öt órakor kezdődött a gyakorlat, a fiktív robbanás 7.15 perckor történt a Lehet téri metróaluljáróban. Az első sérült 7.55-kor, az utolsó 8.37 perckor érkezett a Honvédkórházba – ismertette a szakember.

Az összesen 29 sérülttel járó "merényletben" öten életveszélyes, tizenketten súlyos, a többiek könnyű sérülést szenvedtek, egy ember pedig a kórházban életét vesztette.


(Fotó: Árvai Károly/kormany.hu)

A gyakorlat célja többek között az volt, hogy felmérjék, miként befolyásolja az intézmény napi működését, a betegellátást a sok sérült beérkezése, valamint az, hogy egészségügyi válsághelyzetek és katasztrófák esetére modellezzék és fejlesszék a tömeges sérültek ellátása miatt jelentkező feladatokat és erősítsék az együttműködést – mondta az orvosigazgató.

Köszönetet mondott a gyakorlatban résztvevőknek Kun Szabó István vezérőrnagy, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ parancsnoka is.

Simicskó István kérdésre elmondta: hasonlóan az elmúlt évekhez, advent idején a katonai rendészek jelen lesznek a közterületeken, a forgalmasabb helyeken a rendőrséggel együtt, hogy ezzel is növeljék a magyar emberek biztonságérzetét.


(Fotó: Árvai Károly/kormany.hu)

 
Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!