A hazaárulás módszertana

Forrás: MHO

Nemcsak Laboda Gábor, hanem Kránitz László MSZP-s képviselő családja is üzemeltet OMV-benzinkutat – tudta meg a Magyar Hírlap. Utóbbinak Sopronban, míg az előbbinek Inárcson, az M5-ös autópálya két oldalán van töltőállomása. Ismert, hogy a botrányos kormányzati döntés nyomán januártól a magyar Mol Zrt. helyett az osztrák OMV láthatja el üzemanyaggal több mint ezer hazai közintézmény gépkocsiparkját. A szocialista kormány döntésével tehát nemcsak az osztrák társaság, hanem MSZP-s képviselők is igen jól jártak.

A Magyar Hírlap riporterei megtudták, hogy Laboda úr kiváló orosz kapcsolatokkal rendelkezik, így a Radonyezsi Szent Szergij-érdemrend tulajdonosa, mi több, maga Putyin orosz elnök tüntette ki a Puskin-emlékéremmel. A képviselő – aki Üröm polgármestere is – vagyonnyilatkozata is sokatmondó: az orosz Gazprom gázóriás 12 200 részvényének birtokosa, ezek névértékét 32 millió 230 ezer forintban jelölte meg. Mindez azért beszédes, mert az orosz és osztrák érdekkörök közösen igyekeznek felosztani a magyar földgáz- és olajpiacot, a Mol Zrt. rovására.

A lap számba veszi a magyar olajipar szétverésének MSZP-s kísérleteit is:
2004–2007: A Medgyessy-kormány 25 százaléknyi részvénycsomagot dob piac¬ra a Mol Zrt.-ből, megágyazva ezzel az OMV törekvéseinek. Az Állami Számvevőszék bírálja a döntést. A magyar olajtársaságban a magyar állam helyett így végül az osztrák állami irányítású konkurens lesz a legnagyobb befektető, 20,2 százalékosra növelve részesedését. Hiába sürgeti az ellenzék, a stratégiai vállalatokat védő törvény csak 2007 októberében, és felpuhítva születik meg.

2008: A Gyurcsány Ferenc által kézi vezérléssel irányított Nemzetbiztonsági Hivatal példátlan támadást indít a Mol és a cégein keresztül az olajtársaság egyik legfőbb részvényesének számító Csányi Sándor nagyvállalkozó ellen. Lehallgatják Csányi magánbeszélgetéseit, illetve lefoglalják az OTP-t és a Molt az ellenséges támadásoktól védő UD Zrt. biztonsági cég eszközállományát és belső adatait. Az UD Zrt. ellehetetlenül, a kormánykörök hozzájuthatnak az olajtársaság féltett információihoz.

2009. március: Mint a magyar történelem során nem egyszer, ezúttal is annak lehetünk tanúi, hogy az osztrák és az orosz kormány felosztja a magyar piacot. Az OMV átengedi a Vlagyimir Putyin környezetéhez sorolt Szurgutnyeftyegaznak a Molban meglévő tulajdonrészét, az osztrákoknak lehetőséget ígérnek a magyarországi fejlesztésekben.

2009. április 6.: A bécsi Wirtschaftsblatt című lap Gyurcsányról mint a Gazprom hazai kijáróemberéről ír, aki hamarosan a Déli Áramlat gázvezeték beruházócégének vezetője lehet. A lap azt is gyanúsnak nevezi, hogy Bajnai Gordon Bécsben élő apja egy kalinyingrádi kereskedőcég vezetőjévé lépett elő.

2009. december 29.: A közlönyben megjelenik egy kormányrendelet-módosítás, ami kiveszi a rendészeti szerveket a központosított közbeszerzés hatálya alól. A kormányszóvivő így december 30-án közölheti, hogy az OMV nyerte a kormányzati szervek egységes tankolására kiírt 17 milliárd forintos tendert.

Bővebben a mai Magyar Hírlapban

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!