Forrás: MTI, hirszerzo.hu
Eseti bizottság alakult Dombóváron a város ivóvízének minőségével kapcsolatos problémák vizsgálatára, amelynek során tisztázzák azt is, hogyan emelkedhetett a rákkeltő vegyületek mennyisége a dombóvári vízben. Az európai uniós forrásokból végzett ivóvízprogram kapcsán a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság különösen nagy kárt okozó csalás gyanújával ismeretlen tettes ellen indított nyomozást.
„Annak ellenére, hogy 2007-ben egy félmilliárd forintos ivóvízminőség-javító beruházás történt, a közvélemény szerint a víz nem lett jobb, sőt nyáron a város egyes területein rosszabb lett” – mondta Tóth Attila független képviselő, a háromfős önkormányzati bizottság ülése után.
Emlékeztetett rá, hogy a beruházás során az egyik vízműtelepen az előírtnál olcsóbb szűrőket építettek be. Ezzel összefüggésben az ivóvízben 2008-ban megnőtt a rákkeltő, úgynevezett AOX-vegyületek koncentrációja.
A vizsgálat kiterjed arra is, hogy a Dombóvári Víz- és Csatornamű Kft. felügyelőbizottsága (fb) mikor szerzett tudomást a műszaki tartalomtól való eltérésről, és milyen lépéseket tett - jegyezte meg Tóth Attila. Az fb felmentésére 2009. decemberben Patay Vilmos, Dombóvár fideszes polgármestere tett javaslatot, a képviselő-testület azonban ezt elutasította.
Dombóváron 2007-ben mintegy 500 millió forintos beruházás keretében szereltek be két víztisztító berendezést abban a reményben, hogy megszűnik a vas, mangán, ammónia és metán okozta íz-, szín- és szagprobléma. Az AOX (adszorbeálható szerves halogén) vegyületek megjelenését Szücs István, a Dombóvári Víz- és Csatornamű Kft. ügyvezető igazgatója korábban az MTI-nek az úgynevezett törésponti klórozással magyarázta.