<p>kdnp.hu</p><p>Forrás: MTI, mr1-kossuth.hu </p>
A Heves megyei közgyűlés szocialista többsége nem vette napirendre az egri kórház működtetésére kötött szerződés felbontását. A polgári frakció arra hivatkozva akart újra tárgyalni az ügyről, hogy a Nógrád Megyei Bíróság elsőfokú, nem jogerős ítéletében megsemmisítette azt a szerződést, amelynek alapján a következő 20 évben a HospInvest üzemeltetetheti az egri kórházat.
A testület ülését 50-60 bekiabáló zavarta meg. A protestálók nyomdafestéket nem tűrő rigmusokat kántáltak, illetve kórusban lehazaárulózták a szocialista képviselőket. A rendőrség több hangoskodót igazoltatott a megyeháza épülete előtt.
Pócs Alfréd, a Heves Megyei Orvosi Kamara elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a bírósági ítéletet követően az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank potom áron eladta az egészségügyi szolgáltató cégben meglévő 30 százalékos (4 millió eurós) részesedését, s ezáltal a HospInvest Zrt anyagi helyzete bizonytalanná vált. A beszállítóknál ez olyan pánikreakciót indíthat el, amely veszélybe sodorhatja az ellátást, s ez az egészségügyi intézményben tragédiákhoz vezethet.
A szocialista vezetésű Hevesi megyegyűlés 2008. március 25-én hagyta jóvá azt a szerződést, amelynek alapján a következő húsz évben a HospInvest Zrt. működtetheti a Markhot Ferenc kórházat. A vagyonkezelésre kiírt tenderen a HospInvest mellett a Debreceni Egyetem is pályázott és pályázaton kívüli ajánlatot nyújtott be az egri önkormányzat.
A Fidesz és a Kereszténydemokrata Néppárt mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot, a két ellenzéki párt országgyűlési képviselői az ügyben többször interpellálták az egészségügyi minisztert, s a civil szervezetek és a kórházi érdekképviseletek is több alkalommal tiltakoztak a funkcionális privatizáció ellen.