Megduplázódott a házi segítségnyújtásban foglalkoztatottak száma

Nőtt a házi segítségnyújtásban részesülők és foglalkoztatottak száma, és az egy főre jutó támogatás is. 2010. óta megduplázódott, pontosan 114%-kal nőtt a házi segítségnyújtásban foglalkoztatottak száma Magyarországon. Mindez azt jelenti, hogy az elmúlt évek alatt a foglalkoztatottak száma 5 764 főről 12 386 főre emelkedett.

Amellett, hogy a házi segítségnyújtásban foglalkoztatottak száma nőtt, 2010. óta több mint 23%-kal emelkedett az ellátottak létszáma is, 75 054 főről 92 422 főre. Mivel a gondozók számának növekedése jóval nagyobb mértékű, mint az ellátottak számának növekedése, így több figyelem, több idő és több segítség jut minden rászorulóra, többféleképpen tud a gondozó részt venni a rászoruló mindennapjaiban. A nagyobb segítség pedig nagyobb biztonságot is jelent.

 Egy tavaly nyári reprezentatív közvélemény-kutatás szerint a megkérdezettek túlnyomó többsége, 74%-a úgy nyilatkozott, hogy a saját lakókörnyezetében való gyógyulást, tartózkodást támogatja. Ezért a legfontosabb az, hogy a segítségre szorulókat elsősorban saját megszokott környezetükben, otthonukban támogassuk. Ezért növelte a kormány a gondozási támogatást is jelentősen, közel 30%-kal lett magasabb. Míg 2010-ben a támogatás 1 főre jutó mértéke 166 000 forint volt, addig mostanra ez az összeg kétszázezer fölé, 210 000 forintra emelkedett. A támogatás növekedésével biztosítható, hogy magasabb szintű ellátást kapjanak az igénybe vevők.

Magyarország több típusú ellátással is segíti az arra rászorulókat. A házi segítségnyújtás az igénybe vevő önálló életvitelének fenntartása érdekében szükséges ellátást – szükségleteinek megfelelően - lakásán, lakókörnyezetében biztosítja, így például a gondozás keretében a gondozottak segítséget kapnak öltözködésben, tisztálkodásban, de akár a gyógyszereik beszerzésében, vagy az egyszerű bevásárlásban is. Házi segítségnyújtásban részesülhetnek többek között idősek, pszichiátriai betegek, egészségi állapotuk miatt rászoruló személyek, vagy épp olyanok, akik rehabilitációjuk után a visszailleszkedéshez vannak segítségre szorulva.  Ezek az intézkedések mind azt szolgálják, hogy a rászoruló helyzetben lévők életét könnyebbé, teljesebbé tegye.

Rétvári Bence

a KDNP alelnöke

 

 

Kép:123rf

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!