Forrás: hirszerzo.hu
Tízezer embert várnak a szakszervezetek szombati demonstrációjukra, ahol a közteherviselés igazságtalansága ellen tiltakoznak. Az MSZOSZ szerint a munkavállalók már kivették a részüket akkor, amikor elvesztették munkahelyeiket, vagy a 4 napos munkahét bevezetésével bérük ötödéről lemondtak. A szervezők nem tartanak attól, hogy egyórás tüntetésükre a szélsőségesek rátelepszenek – írja a Hírszerző.
„Nem vonulunk ki örökké az utcára, de most eljött az a pillanat, mikor nem tehetünk mást, mert az érdekegyeztető fórumokon nem hallgatták meg érdemben javaslatainkat” - ezzel indokolta a szombat délelőtti demonstráció összehívását a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének (MSZOSZ) alelnöke.
A szombat 11 órakor kezdődő Kossuth téri demonstráción több mint harminc szakszervezet vesz részt, köztük az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés, a Független Szakszervezetek Demokratikus Ligája, a Munkástanácsok Országos Szövetsége, valamint a Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezete és a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete.
A demonstráció délig tart, hárman mondanak beszédek, Pataki Péter, az MSZOSZ elnöke, Borsik János, az Autonóm Szakszervezetek Szövetségének elnöke, illetve a közszféra nevében Kuti László szólal fel. A demonstráció végén petíciót adnak át a pártoknak és a kormánynak, ám hogy kik veszik át, azt egyelőre maguk a szakszervezetek sem tudják.