Forrás: mr1-kossuth.hu
Biztos volt, hogy az MSZP-ben nem lesz háborúság a miniszterelnök-jelölt személye körül, a párt ugyanis nyilvánvalóan a kockázatot akarta minimálisra szorítani Mesterházy Attila jelölésével – jelentette ki Tölgyessy Péter az MR1-Kossuth Rádió reggeli műsorában. Az alkotmányjogász hangsúlyozta: a fiatal arc beemelése az új vezetésbe a régi reflex: amikor a párt bajba kerül, arra törekszik, hogy minél több minden, a vezetés szerkezete és a stáb is változatlan maradjon, ugyanakkor elmondható legyen, hogy új embert hoztak.
Az MSZP-t óriási kudarcok érték, és óriási kudarc előtt áll, ezért Tölgyessy szerint már rég, legkésőbb tavasszal váltaniuk kellett volna, de egyszerűen nem voltak erős fiatalok, így maradhatott a mostani, biztonsági megoldás. A párt lényege a párt, akik szakítottak az MSZP-vel, a baloldal számára megsebesültek, így biztos volt, hogy nem lesz semmiféle szakadás – tett hozzá az alkotmányjogász.
A párt Tölgyessy szerint a várható nagy vereség után is a régi úton marad majd, és továbbra is arra épít, hogy az ellenfél kudarcai ugyanúgy visszahozza majd, mint korábban. Nagy baloldali koalíció az SZDSZ-szel biztosan nem lesz, ez ugyanis azt jelentené, hogy lemondanak a kádári kisemberről. A szocialisták ezért a szabad demokraták helyét láthatóan teljesen átengedték az MDF-nek, amely Bokros Lajossal a reformot testesítheti meg. Hogy ez jó taktika-e, egyelőre nem tudni, nem kizárt, hogy az MDF be sem kerül a parlamentbe, de az is előfordulhat, hogy meglepően nagy arányban szavaznak az MDF-re – fűzte hozzá.
A Fideszről szólva Tölgyessy Péter úgy vélte, a biztos győzelem előtt álló legnagyobb ellenzéki párt legfontosabb feladata most tétet adni a választásoknak, elhitetni a szavazókkal, hogy minden voks számít, ám az alkotmányjogász szerint nem biztos, hogy ez működik majd, és a Fidesztől könnyen a Jobbik felé szivároghatnak a szavazatok. A mai költségvetési szavazás kapcsán úgy vélte, a legjobb az lett volna, ha a Bajnai-kormány tavasszal elfogadja az elkerülhetetlen válságkezelő lépeseket, és lemond, a 2010-es büdzsét pedig már a győztes rakja össze, ha ugyanis az idei számok mentén megyünk tovább, az mindenképpen rossz üzenet, és árthat Magyarországnak.