Forrás: mno.hu
Makacsul tartja magát gazdasági körökben az a vélekedés, hogy a Horn-kormány titkos megállapodást kötött a világkereskedelmi szervezettel, amely több hazai közszolgáltatás terén is biztosítani kívánta hazánkban a tőke szabad áramlását. Az egyik célpont az egészségügy lett volna, később kerültek terítékre a vízközművek. A nemzetközi tőke ugyanis a hagyományos energiahordozók után az egészséges ivóvízben látja a legnagyobb üzleti lehetőséget.
Ez is háttere lehet a regionális vízközművek korábban tervezett összevonásának, tőzsdére vitelének, és most a pécsi vízmű körüli küzdelemnek. Bajnai Gordon az ügyben a francia tulajdonú Suez társaság mögé állt. Legutóbb Párizsból üzent haza, hogy a baranyai megyeszékhelyen történtek a hazánkban 60 ezer munkahelyet teremtő francia tőkének rossz üzenetet jelentenek. A miniszterelnök ugyanakkor nem számolt azokkal a magyarországi álláshelyekkel, amelyek pont az ideérkező francia tőke miatt vesztek el az elmúlt években.
A megvásárolt korábbi állami vállalatok sorsában pontosan nyomon követhető a leépítés. Ha mindent a mérleg két serpenyőjébe tennénk, nem biztos, hogy pozitív lenne az eredmény. Tény, hogy a francia befektetőkből kiugróan kevés friss tőke érkezik hazánkba, inkább az itt keletkező profitot forgatják vissza, tehát jelentős hasznot fial nálunk a külföldről behozott pénz – írja a mai Magyar Nemzet, amelyben bővebben is olvashat a témáról.