Dr. Latorcai Csaba a Miniszterelnökség Területfejlesztési Miniszter Hivatala parlamenti államtitkára nyitotta meg Kunszentmártonban azt az emlékkiállítást, amely Meghurcoltak címmel, az ’50-es évek elején, a kommunista diktatúra által, Budapestről az alföldi városba kitelepítettek emléke előtt tiszteleg.
A tárlat anyaga a negyvenes, ötvenes évek társadalmi légkörét idézi fel, és a kuláknak bélyegzett kunszentmártoni, valamint a Budapestről Kunszentmártonba kényszerrel kiköltöztetett családok szenvedéseit mutatja be.
Dr. Latorcai Csaba rámutatott, hogy a kiállítás egyfajta mementóként állítja elénk a bolsevik diktatúra borzalmait, amelyeket honfitársaink százai, ezrei voltak kénytelenek átélni az 1940-50-es évek fordulóján. Milyen volt megtapasztalni a csengőfrászt, a kitelepítést, a „kulák” megbélyegzést, a vallásüldözést.
A bolsevik diktatúra az éleződő osztályharc nevében, szinte bárkit a kitelepítés, vagy az internálás sorsára juttathatott. – hívta fel a figyelmet az államtitkár.
Ez az osztályharcos hevület mindmáig jellemzi a baloldali-liberális, Nyugat-Európánban egyre inkább neokommunista elitet. Ugyan azokat az ideákat képviselik ma is, azzal a különbséggel, hogy az osztályharcot ma genderideológiának hívják, és kitelepítések helyett kiközösítik azokat, akik ennek az egyébként tudománytalan gondolatrendszernek ellent mernek mondani.
Európa és benne a nemzetek megújhodása nem a múlt végképp eltörlésével, liberális, vagy éppen neokommunista átírásával, hanem a múlt bölcs megértésével, összefogással, a zsidó-keresztény kultúrából táplálkozó identitásunk vállalásával és megerősítésével, valamint megőrzésével teljesíthető ki. – zárta beszédét Dr. Latorcai Csaba a Miniszterelnökség Területfejlesztési Miniszter Hivatala parlamenti államtitkára.