Simicskó István: a honvédségnek segíteni kell az illegális bevándorlással összefüggő rendőri intézkedéseket

Kiemelt fontosságú ügynek nevezte a biztonsági határzár megépítését, annak felgyorsítását Simicskó István, a honvédelmi miniszteri poszt várományosa a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságának keddi ülése után tartott sajtótájékoztatóján. A magyarok biztonságérzetének növelését tartotta az egyik alapkérdésnek a kijelölt honvédelmi miniszter a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságának meghallgatásán.

Kiemelt fontosságú ügynek nevezte a biztonsági határzár megépítését, annak felgyorsítását Simicskó István, a honvédelmi miniszteri poszt várományosa a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságának keddi ülése után tartott sajtótájékoztatóján.

Simicskó István - aki eddig sportért felelős államtitkár volt - hangsúlyozta: a visegrádi négyek állásfoglalásával egyértelművé vált, hogy a biztonsági határzár a helyes irány a bevándorlás kezelésében. Azon lesz, hogy az ehhez szükséges létszámot és technikai feltételeket biztosítsa nemcsak Magyarország, hanem a schengeni határok védelme érdekében is.

Arra a kérdésre, hogy a honvédelmi törvény módosítása esetén hány katonát vezényelhetnek a határhoz, a kereszténydemokrata politikus azt felelte: 3-4 ezer közötti létszám elegendő lehet a cél eléréséhez. Annak lehetőségét, hogy ebben tartalékosok is lesznek-e, még meg kell vizsgálnia.

A miniszterjelölt fontosnak nevezte továbbá a helikopterképesség kérdését és a tartalékosi rendszer bővítését. A tartalékosi rendszert szeretnénk vonzóvá tenni a fiatalok számára is.

Kósa Lajos, a bizottság fideszes elnöke a tanácskozást követően azt mondta: Orbán Viktor miniszterelnök egyáltalán nem elégedett a biztonsági határzár építésének ütemével, ennek kapcsán nyújtotta be lemondását Hende Csaba a honvédelmi miniszteri posztról. A Fidesz ügyvezető alelnöke azt is mondta, hogy legalább három tranzitzóna létesül majd a határon.

A Fidesz ügyvezető alelnöke a bevándorlási helyzet kezelésével, a hadsereg tervezett határra vezénylésével kapcsolatban ismét megerősítette: a honvédség nem alkalmazhat majd emberi élet kioltására alkalmas eszközöket, és csak az elsődleges határőrizeti szerv, a rendőrség munkáját segítheti.
   
Arra a kérdésre, hogy mi az új határidő a határzár elkészültére, a kormánypárti politikus úgy reagált: a régi határidő - október vége, november eleje - sem változott, és még azon is belül vagyunk. Hangsúlyozta azonban, hogy a határzár erősítése, fejlesztése folyamatos feladat, tehát nem úgy kell elképzelni, hogy egyszer befejeződik, aztán nem kell csinálni semmit. Szerinte ugyanakkor a balliberális ellenzék magatartása hátráltatja az ügyet, miattuk nem tudják ugyanis házszabálytól eltérve tárgyalni a kétharmados törvények - köztük a honvédelmi - módosítását.

Az Európai Uniót is tehetetlennek nevezte az ügyben, szerinte az EU "messze a helyzet után kullog, és mire egy kvótaszámot elmondanak, az élet azt már messze meghaladta".

A magyarok biztonságérzetének növelését tartotta az egyik alapkérdésnek Simicskó István kijelölt honvédelmi miniszter a parlament honvédelmi és rendészeti bizottságának keddi meghallgatásán. A politikus az új típusú népvándorlás megállítása mellett foglalt állást és egyetértett abban, hogy a honvédségnek védeni, erősíteni, segíteni kell az illegális bevándorlással összefüggő rendőri intézkedéseket.

Arra a felvetésre, hogy a katonák éles fegyverrel lőhetnek-e, azt felelte, ezzel nem ért egyet és nincs olyan, aki ezt szeretné. Mint mondta, arányosságra, mértékletességre van szükség és ez a témával összefüggő jogszabálytervezetben is tetten érhető.

A Belügyminisztériummal és a Terrorelhárítási Központtal való szorosabb együttműködést szorgalmazta Simicskó István az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának meghallgatásán kedden. A politikus ezt a terroristák kiszűrésével indokolta, kifejtve: az illegális bevándorlók közül sokan nem akarnak regisztrálni, együttműködni a hatóságokkal és ez komoly veszélyt jelenthet nemcsak Magyarországra, de Európára nézve is. Szavai szerint nehéz megmondani, hogy kik és miért jönnek, s elég ha csak néhány tucatnyian "valami őrült ötlettől vezérelve" terrorcselekményt akarnak elkövetni. Simicskó István fontosnak nevezte azt is, hogy Magyarországnak ki kell vennie részét a NATO-tagországok munkamegosztásából és tanulni is kell a többi szövetségestől.
Szerinte megfelelő válaszokat kell találni az olyan új kihívásokra, mint a tömegpusztító fegyverek és a tömeges illegális migráció.

A kinevezést a bizottság 6 igen szavazattal, 2 nem ellenében támogatta.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!