Nyilvánosságra hozták az amerikai képviselők levelét Maggie Mama Nobel díjáért

Korábbi híradásunkból ismeretes, hogy az egyiptomi kopt keresztyén Maggie Mamát Nobel-békedíjban részesítése érdekében az amerikai kongresszus öt képviselője levelet írt az oslói Nobel-bizottsághoz. Az elmúlt héten nyilvánosságra hozták a levelet. Ebből idézünk most nagyobb terjedelemben. Isten különös történelmi vezetését láthatjuk abban, hogy miközben az arab politikai tavasz Egyiptomban is véres és könnyes nyomokat hagy sok emberben, koptok házait gyújtják fel, aközben Maggie Mama szelíden folytatja felszabadító szolgálatát a szegények, a gyermekek között. Forrás: wolf.house.gov; christianpost.com; videó: http://youtu.be/mNfLJZyQwPg.

 

       A Norvég Nobel Bizottsághoz, Oslo

 

Frank Wolf, Bill Huizenga, Joseph Pitts, Robert Aderholt, John Carter amerikai kongresszusi szenátorok múlt héten írták meg és küldték el levelüket az oslói Nobel Bizottsághoz. Ebben egyebek között így fogalmaznak: „Ha szeretsz valakit,  mutasd is meg” – ezeket a szavakat a Stephen’s Children Alapítvány létrehozója, Maggie Gobran mondta. Az Egyesült  Államok Képviselőházának tagjaként írjuk levelünket, s Maggie Mamát nevezzük meg a 2012. évi Nobel-békedíjra, akit sokan ismernek már. Ő az a nő, aki életét az egyiptomi szegények legszegényebbjeinek a szolgálatára szánta, és sokan csak így hívják őt:  a ’kairói Teréz anya’…1989-ben alapította meg a Stephen’s Chidren segélyszervezetet, hogy felemelje a városi szeméttelepek környékén élő jogfosztott népességet és Felső-Egyiptom elszegényedett rétegeit. Korábban is jelölték őt Nobel-békedíjra több alkalommal, mivel Maggie Gobran a legmagasabb rendű, összefogott személyiség, s fáradhatatlanul szolgálja egyiptomiak ezreit, köztük számtalan gyermeket is. A legszegényebbek hangjává, szószólójává is vált.

 Az általa létrehozott alapítvány válogatás nélkül segíti a rászorulókat, a vallási kisebbségként élő, folyamatos üldözést, diszkriminációt és durvaságot elszenvedő kopt keresztyéneket  éppúgy, mint a muszlim gyermekeket. A kopt keresztyén közösség a legnagyobb vallási kisebbség Egyiptomban. Valójában a legnagyobb kisebbség a Közel-Keleten. A koptoknak állandó nehézségekkel kellett megküzdeniük a történelem során az arab hódítástól kezdve a mai napig. Az USA legfrissebb külügyi jelentése szerint, ami a vallásszabadság nemzetközi helyzetéről szól, a 2011-es forradalomig menően az egyiptomi kormány ’diszkriminálta az ott élő keresztyéneket’.

 A forradalom előtti időkben Egyiptomban megközelítően 10 millió kopt keresztyén élt. Az emberjogi jelentések viszont arról számolnak be, hogy több mint 100 ezer egyiptomi keresztyén hagyta el hazáját, s ez a szám folyamatosan növekszik. Miként annyi tömeges exodus a világtörténelem során, ez is biztos jele annak, hogy a kisebbségi közösség fél az üldözéstől. A közel 10 millió egyiptomi keresztyén közül csaknem a fele kifejezett  mélyszegénységben él. A ’zabbaleusok’, vagy szemetesek kopt keresztyének, akik egy évszázada a városok peremén élnek. Iszonyatosak a szeméttelepek körüli viszonyok. Sok család ott egyetlen szobás lakásban nyomorog villany, csatornarendszer nélkül, a nyilvános közlekedéshez nem férnek hozzá és nélkülözik az orvosi ellátást is. Szinte lehetetlen tiszta vízhez jutniuk, és hulladékok között keresik élelmüket. Ők azok, akiket a Stephen’s Children Alapítvány és Gobran asszony segít, szolgál… 2010-ben a segélyszervezetnek 65 tábora, 5 központja, 80 klinikája, 80 oktatási központja 14 375 gyermeknek nyújtott segítséget. 27 953 családot folyamatosan támogatnak. Maggie Mama azon munkálkodik, hogy ezeket az embereket kiemelje ebből a nyomorból, s ennek során olyan értékekkel, szakképzettséggel, neveléssel ruházza fel őket, hogy ennek révén az egyiptomi társadalomnak produktív tagjaivá válhassanak.

 Fehér leplébe öltözve, Maggie Mama valósággal angyali jelenség az egyiptomi nyomornegyedekben, aki a nagylelkűség, a finomság és a jótékonykodás erényeit testesíti meg. Hálásak vagyunk, hogy megírhattuk ezt az ajánló levelünket annak érdekében, hogy Maggie Mama kapja meg a 2012. évi Nobel-békedíjat – az a nő, akinek szerénysége és hitelessége vezetett ahhoz a döntéshez, hogy életét feltegye a világ legszegényebb embereinek, gyermekeinek a szolgálatára” -  olvasható az amerikai szenátoroknak a norvég Nobel-békedíj Bizottsághoz intézett levelében.

 

Írta: Dr. Békefy Lajos

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!