Rétvári Bence: Rendőrségi drónok és lovasrendőrök is segítik a védekezést

Rendőrségi drónokkal figyelik és követik a víz terjedését, a nehezen megközelíthető helyszíneken pedig lovasrendőröket is bevetnek a védekezési munkálatok során – mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára, a KDNP alelnöke az árvíz elleni védekezésről szóló szombati sajtótájékoztatón.

Rétvári Bence kiemelte: a lovasrendőrök a már terepjáróval sem megközelíthető helyszíneken, például a Margitszigeten segítik a védekezést.

Úgy folytatta: a rendőrségnek 14 hajója áll készenlétben, emellett be tudják vetni a helikoptereket, továbbá 6 erősített teherautó és 2 Unimog (terepjáró képességű jármű) is rendelkezésre áll a védekezéshez.

Rétvári Bence hangsúlyozta, hogy

a rendőrség munkatársai nemcsak a gátakon tudnak segítséget nyújtani, hanem lezárásokban, biztosításban, valamint vagyonmegóvásban is részt vesznek.

Rétvári Bence

Jelezte, hogy a rendőrtanulók és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) tisztjelöltjei szintén készen állnak a segítségnyújtásra. A BM parlamenti államtitkára közlése szerint a 06/80-204-240 zöld számon továbbra is működik az ingyenesen hívható árvízvonal. A telefonszámra az első napon több mint 400 hívás ékezett, a második napon is több százan hívták a számot – tette hozzá, megjegyezve: az árvízvonal ugyancsak tudja segíteni a védekezést és a koordinációt.

Rétvári Bence kitért arra, hogy Európában folyamatosan nőtt a halálos áldozatok száma az árvíz miatt: több mint ötvenen vesztették életüket az áradás, illetve a Boris ciklon következtében, köztük olyan is, aki menteni érkezett az árvíz sújtotta helyszínre.

„Örülünk, hogy Magyarországon ilyen nem történt” – jelentette ki az államtitkár, aki megköszönte a védekezésben részt vevő valamennyi szerv munkáját.

Továbbra is készen állunk”

– jelentette ki.

Az államtitkár hangsúlyozta: figyelni kell, hogy a buzgárokban sima vagy hordalékos víz tör fel. Ha hordalékos, akkor rögtön védművel kell biztosítani a területet, hogy a víz ne tudja alámosni a gátat – magyarázta, hozzátéve: a veszélyeztetett területeket éjszaka lámpákkal világítják ki, és folyamatosan figyelik.

Sok helyen száz méterenként két katasztrófavédő biztosítja a helyszínt – fűzte hozzá.

Elmondta, hogy a Dunakanyarban hat-hat és fél méterrel emelkedett meg a víz, a Duna vízhozama pedig másodpercenként ötszöröse annak, ami tíz nappal ezelőtt volt, de a védművek így is megvédik a lakott területeket.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!