Így látták, látják, remélik: Az ország talpon van, az IMF nélkül is!

Kezdődik, újra kezdődik, pontosabban szólva: folytatódik a Tisztelt Ház hetenkénti összejövetele. „Beharangozóként” kérdeztünk.  Szép volt az elmúlt esztendő? Minek örült legjobban? Mi fájt leginkább? Mit remél, az új parlamenti évadban?   

kdnp. hu - Bartha Szabó József

Régen várt, jó törvényt tudtunk beterjeszteni…

V. NÉMETH ZSOLT, vidékfejlesztési minisztériumi államtitkár:

– A magánéletemben szép év volt 2012, nagyon büszke vagyok arra, hogy két fiam diplomáját is megünnepelhettem. A parlamentben viszont nehéz volt az elmúlt esztendő, az Európát egyre jobban sújtó válság mellett a rendkívüli aszállyal is meg kellett küzdenünk. Ugyanakkor nagyon sok eredményt tudunk felmutatni 2012-ből, amelyek megkönnyítették az emberek életét.

– A szívemhez legközelebb a tavaly májusban ellenszavazat nélkül elfogadott földmérési és térképészeti tevékenységről szóló törvény áll. Mivel diplomám szerint földmérő vagyok, megtisztelő volt, hogy Fazekas Sándor miniszter úr helyett én mondhattam el az országgyűlés előtt a jogszabály expozéját. A törvényt széleskörű társadalmi egyeztetés és vita előzte meg, ennek is köszönhető, hogy a tervezetet a parlamenti pártok mindegyike alaposan előkészítettnek minősítette. A bizottsági és a parlamenti vitákban szakmai kérdésekre, érvekre kellett válaszolnom, ez mutatja, hogy egy régen várt, jó törvényt tudtunk beterjeszteni. A jogszabály nemzetközileg is korszakalkotó jelentőségű, hiszen megteremti a „háromdimenziós” ingatlan-nyilvántartási rendszert, amellyel lehetővé válik olyan földalatti, földfeletti objektumok, valamint azokhoz kapcsolódó jogok ábrázolása, nyilvántartása, térbeli elhelyezkedésének és egymáshoz való viszonyának elemzése, melyeket korábban nem, vagy csak részben lehetett vizsgálni. 

– Mi fájt leginkább? Sajnos a parlamenti és a bizottsági vitákon is egyre jellemezőbb, hogy az ellenzéki képviselőtársak semmibe veszik az észérveket, ehelyett demagóg szólamokkal próbálnak szavazatokat szerezni. 

– Mit remélek az új parlamenti évadban? Hamarosan tárgyalja a parlament a mező- és erdőgazdasági földek forgalmáról szóló törvényt, illetve az üzemszabályozásról szóló, valamint a mezőgazdasági integrációkat szabályozó törvényeket. A földtörvény meghatározza, hogy ki vásárolhat és művelhet földet Magyarországon, a helyben lakó gazdáknak előnyt biztosít, a külföldieket és a spekulánsokat pedig kizárja a termőföld megszerzésére jogosultak köréből. A három jogszabály együtt fogja új alapokra helyezni a mezőgazdasági termelés jogi kereteit hazánkban. A törvények új távlatokat nyithatnak a családi gazdálkodók előtt, segíthetik a magasabb hozzáadott értékű termékek megjelenését, ezáltal hozzájárulhatnak az egész magyar vidék fejlődéséhez. 

„Kezünk nyoma” egyszer s mindenkorra ott van az Alaptörvényünkben...

LANCZENDORFER ERZSÉBET (KDNP):

– Szépnek azért nem nevezném az elmúlt esztendőt,  mert számomra a szép, a szépség az esztétika tárgykörébe tartozó fogalom. Hát akkor milyen volt?  Dolgos, tartalmas és eredményes.  A rendszerváltás óta ekkor fogadta el a legtöbb, 224 életbe lépő törvényt az Országgyűlés. Ezzel befejeződött Magyarország  megújítása.

– Szívet-lelket simogató pillanat volt tavalyelőtt, április 18-án – a 20 éves posztkommunista átmenetet lezárva – az új Alkotmány Országgyűlés által történt elfogadása. Az új Alaptörvény az elmúlt esztendőben január 1-vel lépett életbe. Kereszténydemokrataként boldog megelégedéssel töltött el, hogy „kezünk nyoma” egyszer s mindenkorra ott van az Alaptörvényünkben. Ugyanis javaslatunkra rögzíti az új Alkotmány az emberi társadalom hagyományos értékeinek, a magzati életnek, a házasságnak és család intézményének védelmével, támogatásával kapcsolatos legfontosabb normákat.

– Mi fájt leginkább? Ezt a kérdést is kissé átfogalmaznám: mi irritált legjobban? A szocialisták kritikátlansága, akik úgy támadták a kormány országmentő politikáját, mintha nem ők idézték volna elő hazánk csődközeli állapotát. Egész évben osztották tanácsaikat, és ilyenkor mindig felmerült bennem a kérdés: miért nem valósították meg sziporkázó ötleteiket a kormányzásuk alatt - nyolc évük volt rá. Az ő gazdaságpolitikai  javaslataikat meghallgatni valóban olyan, mint egy tömegkarambolt okozó sofőr autóvezetési tanácsait kikérni.

– Hittel és reménnyel nézek az új parlamenti évad elé: az emberközpontú politika folytatását. Tudjuk, hogy a nagy ellátórendszerek nélkülözhetetlen átalakítása áldozatokkal járt. A gáz- és villamos áram, továbbá a távfűtés árának 10 százalékos csökkentése után az emberek megélhetését javító intézkedések folytatását várom. Ez a legfontosabb!

A bohócok frakciókba szerveződve új csapatként megjelentek…

FONT SÁNDOR (Fidesz):

– Kemény volt az elmúlt esztendő. A szépségére csak évek múlva fogunk rájönni.

– A Higgs-bozon létének örültem legjobban. Ugyanis nélküle nem lenne anyag, föld és ember, na meg a magyar parlament sem.

– Mi fájt leginkább? Hogy a bohócok frakciókba szerveződve új csapatként megjelentek a parlamentben. És sajnos nem is titkolják bohóc mivoltukat. Legalább is egyes megnyilvánulásaik erre utalnak.

– Mit remélek az új parlamenti évadban? Nem ígérhetek mást, csak vért, erőfeszítést, verítéket, és könnyeket. Minden változás együtt jár érdeksérelmekkel…

A magunk erejéből, munkájából éltünk…

MICHL JÓZSEF (KDNP):

– Szép volt az elmúlt esztendő, nemcsak azért mert tavaly kiderült, hogy 2013 egy új unokát, immár a másodikat is jelenti nekünk itthon, hanem azért is, mert volt értelme a kemény munkának. Önkormányzati vezetőként is végre megtapasztalhattuk, hogy nem csak újabb átszervezés, költségvetési  átalakítás és intézmény-racionalizálás lehetséges, amelyeket, ha  becsületesen hajtunk végre, jól működik, hanem biztonságban is érezhetjük magunkat a kormány mellett. Adósságátvállalás, önerő  alap, új önkormányzati finanszírozás = a kormány az önkormányzatokkal, az emberekkel van. A megerősítésük a cél és ehhez eszközt is talált!

– Örültem annak, hogy egyre többen értik, megértik, hogy a 2010-ben közösen elhatározott változás mit jelent. Fontosabb lett a család, talán emelkedni kezdett a születésszám, elindulhat az iskolában a „hogyan lehetek jobb” – más szóval, az  erkölcstan oktatása. Megvalósult sokak számára a segély helyett munkát, a nyugdíjemelés, a kamatcsökkenés, a rezsi csökkenés. És persze sikerült az országot is úgy átvinni ezen a 2012-es esztendőn, hogy a magunk erejéből, munkájából éltünk, nem kellett az IMF.

– Mi fájt leginkább? Az értetlenkedésnek álcázott ellenzéki hozzáállás, csúnyábban nem akarom mondani. Ha nincs baj, állítsuk be úgy, hogy a jó is nagy baj. Felsőoktatási keretszámok: nincs a tanulásnak, a szorgalomnak becsülete – ehelyett a felvételi az „jár”. Közfoglalkoztatás: segély helyett munkát, ezt kellene követelnie mindenkinek – ehelyett éhségmenet. Köznevelés: rend lett az iskolaügyben, sőt sikerült a  megegyezés a szakszervezetekkel is – ehelyett ez szerintük államosítás. Családvédelem: a család, apa, anya, gyerekek védendő – ehelyett azt hirdetik, hogy joga van mindenkinek kötelesség nélkül is mindenhez, éljen a szabadság!

– Remélem, hogy az új parlamenti évadban azok száma nő, akik megértik: munka, teljesítmény, eredményesség, csak ezekkel van esélye a nemzetnek. Mindenkinek van dolga Magyarországon. Mindenkinek: a nagyszülőknek, a szülőknek, a gyerekeknek, és mindehhez kaphatunk áldást, ha merünk kérni!

Sajnálom, hogy a nemzeti összefogás továbbszélesítése elleni fellépés felesleges energiákat köt le...

PATAY VILMOS, (Fidesz):

– Szép volt az elmúlt esztendő? Igen, szép volt, hiszen a változó gazdasági körülmények, a sokszor nagyon kedvezőtlen politikai légkör ellenére a kormányzat kezdetben kitűzött gazdaságpolitikai céljaihoz vezető utat jó hatékonysággal tovább lehetett építeni. Tovább folytattuk Magyarország megújulásának néha rögös, de jó reményekkel bíztató átalakítását.

– Minden változás együtt jár érdeksérelmekkel. Ezekkel számolni kell. Örülök, hogy képesek vagyunk a változó kihívásokat elég hatékonyan  kezelni. Örülök, hogy az ország elé tűzött célok és persze ezek mögött az emberek, a családok és közösségek maradtak a legfontosabbak és nem  az oda vezető út.

– Mi fájt leginkább? Általában nem használom ezt a kifejezést, de válaszolva - sajnálom, hogy még mindig milyen sok honfitársunkat lehet megtéveszteni  Magyarország közös sikereinek és ígéretes jövőképének lekicsinylésével. Sajnálom, hogy a nemzeti összefogás továbbszélesítése elleni fellépés felesleges energiákat köt le.

– Mit remélek? Bízom benne, hogy sikeresek leszünk az ország gazdasági teljesítőképességének javításához növelni a foglalkoztatást. Bízom  abban is, hogy a szövetkezeti szabályozás tervezet megújítása  hatékonyan segíti a gazdasági és társadalmi kohézió megerősítésével országunk gazdasági alapjainak szélesítését, fenntartható fejlesztését. Összességében azt, hogy a választók 2010 tavaszán megfogalmazott reményei felett teljesít az ország a következetes kormányzással, amely  erős alapja lehet a következő évek gazdasági erősödéséhez.

Hálával tölt el, hogy tudok dolgozni és körülvesz a családom…

VARGA LÁSZLÓ (KDNP):

– Akinek van célja, ereje a küzdelemhez és reménye annak értelméről, annak szép volt az év. Nekem is az volt! Minden reggel átérzem a létezés puszta örömét. Hálával tölt el, hogy tudok dolgozni és körülvesz a családom. Ezen túl a küzdelem apró sikerei is örömmel töltenek el.

– Az év elején lépett életbe a családok védelméről szóló törvény és tavaly volt a vitája a Ptk. ide vonatkozó részének. A sikeres küzdelem élménye mellett, az Alkotmánybíróság brutális döntése fájt leginkább. Száraz jogi és téves ideológiai szempontok alapján hozott olyan döntést, aminek súlyos társadalmi következményei lesznek.

– Mit remélek az új parlamenti évadban? Nos, remélem, hogy  tudjuk folytatni a megkezdett munkát, ami számunkra elsősorban a kis emberek védelmét jelenti, a bankok, szolgáltatók és végrehajtók túlkapásaival szemben.

Az a sok hazugság fájt leginkább…

KOVÁCS PÉTER (Fidesz):

– Igen szép volt az elmúlt esztendő: végre befejeztük Magyarország átalakításának nehéz munkáját.

– Annak örültem a legjobban, hogy az önkormányzatok élete 2013-tól sokkal-sokkal könnyebb lesz – polgármesterként mondhatom ez igen jó döntés volt.

– Az a sok hazugság fájt leginkább, amit hallottam a plenáris üléseken.

– Azt remélem az új évadtól, hogy kevesebb törvényjavaslat lesz, több idő lesz megvitatni, és a képviselők kevesebbet fognak hazudni.

Az ország talpon van, az IMF nélkül is...

KALMÁR FERENC ANDRÁS (KDNP):

– Politikai szempontból szép volt az elmúlt év hiszen, minden ellenséges próbálkozás ellenére az Ország talpon van, az IMF nélkül is.

– Aminek a legjobban örültem az külpolitikai-nemzetpolitikai jellegű. Ugyanis, a strasbourgi Európa Tanács magyar delegációjának tagjaként sikerült jelentéstevői megbízást kapnom mégpedig, magyar szempontból egy nagyon fontos európai tanácsi jelentés elkészítésére. Ennek címe: „A hagyományos európai nemzeti kisebbségek helyzete és jogai”.

– Leginkább édesanyám elvesztése fájt. Ezen túl, politikai szempontból Schmitt Pál lemondása, valamint az ellenzék külföldi tevékenysége mely igyekszik az országot a világ előtt lejáratni.

– Remélem, hogy továbbra is tudjuk érvényesíteni kereszténydemokrata szempontjaikat. A választások közeledtével a harc és a hangnem szerintem egyre durvább lesz a parlamentben, de általában a teljes közéletben is. Az MSZP régi-új kampányfőnöke erre egyfajta garancia.

Állandóan világvégét hirdetnek…

BALÁZS JÓZSEF (Fidesz):

– Számomra és a választókörzetem számára is szép volt, mert a folyamatosan sulykolt ellenzéki hangulatkeltés ellenére is sokat fejlődött a térség. Remélem, mindez így is folytatódik a ciklus második felében.

– Leginkább mások sikereinek: a környékbeli vállalkozók új beruházásainak, a közösségek erejének, annak ellenére, hogy egyszerre globalista kortünet és szocializmus-kori hagyaték ma a közösségek szétverése, vagy pontosabban szétveretése. Az általam vezetett Nagyréde települési sikerei is hangsúlyosak a számomra, szerintem hosszú idő óta nem fejlődött ennyit egyszerre a falu. Örülök annak is, hogy végre elindult a nagy állami rendszerek eddig eltussolt átalakítása, s talán jobb lesz mindannyiunknak. Jó érzés volt elfogadtatni a devizahitelesek haladékát meghosszabbító büdzsémódosítást, amelyet én jegyzek, csakúgy, mint a Tiffán Zsolt barátommal benyújtott új hegyközségi törvényt. De annak is nagyon örültem, ha a barátaimmal néha jutott időm az egyik hobbimra, a horgászatra – magánemberként természetesen az egyszerű dolgok is fontosak. Helyes dolog néha a Parlamentben hagyni magamból a politikust.

– Hogy rengeteg ember viszont még mindig könnyen bedől az állandó, mindenfelől áradó vijjogásnak, hangulatkeltésnek, és elhitetik velük, hogy a csökkentés például valójában növelés, hogy a mai demokrácia diktatúra, a korábbi sanyargatás pedig vállveregetés volt - ahelyett, hogy gondolkodó módon, nyitott szemmel járnának a világban. Ha ebben a fene nagy központi sajtóterrorban a kezembe kerül valamelyik lap, állandóan világvégét hirdetnek bármelyik kormányzati intézkedés kapcsán a médiumok: régen persze minden egyszerűbb volt, az elvtársakat nem illett megbántani, úgyhogy sokan még ma is inkább az ő tenyereikből esznek.

– Hogy jó ügyeket tudok továbbra is elérni a térség számára, amelyek sok ember számára jelentenek könnyebbséget a munkában, a mindennapi életben.

Zord időt hozott ígéretesen derülő horizonttal. …

HORVÁTH JÁNOS (Fidesz):

– Szép volt –e az elmúlt esztendő? Zord időt hozott, ígéretesen derülő horizonttal.
– Annak örültem a legjobban, hogy a gazdaságpolitika többet foglalkozik a termeléssel, a túlsúlyban a pénzügyekkel, a bankrablás helyett.

– Mi fájt leginkább? A tékozlóan civakodó tusakodás a földreform körül. 

– Mit remélek, az új parlamenti évadban? Olyan törvényeket, amelyek  a földművelésben azon gazdaságok formálódásának kedveznek, ahol több személy munkája termelhet értéket. Következik ebből: népszaporodás, munkahely növekedés, infláció mérséklődés, GDP növekedés, adójövedék emelkedés, adósság csökkenés. Végeredményben: a nemzetgazdaság folyamatában egymást tápláló és erősítő tényezők összhatásának eredményeképp, elérjük, elérhetjük a fenntartható fejlődés korszakát.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!