Interpellációk, kérdések – Folyamatos a zaj…

Mi ér meg a kormánynak oldalanként 470 ezret?  A gombhoz a kabátot? Felügyelet nélkül ügyelnek a szakorvosjelöltek? Mikor kezdődhet el a tanítás a törökbálinti Bálint Márton Iskola és Sportközpontban? Milyen gyakorlati eredményeket vár a kormányzat a nemrégiben indult, fiatalokat támogató tehetséggondozó programtól? Miért nem foglalkozik senki sem a lisztérzékenyekkel? Mi történik Kabán az állami földpályázat ügyében? Hogyan áll a pesthidegkúti Klebelsberg Kúria megmentésének ügye? Mikor lesz végre megoldás az alapítványi iskolák ügyében?

kdnp.hu – Bartha Szabó József

Biztosak lehetünk benne, hogy az Országgyűlés hétfői ülésnapján sem fukarkodnak az interpellációkkal és kérdésekkel a képviselők. Egyszerű műfaj: elmondják, felolvassák, a kérdéseket, a válaszokat. Hangzatos üzenetek váltják egymást. Az ellenzék ostorozza az új kormány tetteit, a kormány jelesei pedig emlékeztetve a kártevő múltra, a szebb jelenről és a még szebb jövőről elmélkednek. Időnként folyamatos a zaj, az elnök csenget, majd minden párt elégedetten megtapsolja a maga szószólóját. Így történik, mindig így történik, Íme, a hétfőre tervezett felszólalások.

Interpellációk

LENDVAI ILDIKÓ (MSZP): „Egy hajléktalan egy nap?” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

KULCSÁR GERGELY (Jobbik): „A gombhoz a kabátot, avagy asszisztál–e a kormányzat ahhoz, hogy Kósa Lajos a saját, egyéni érdekei szerint módosítson törvényeket?” címmel – a közigazgatási és igazságügyi miniszterhez.

SZILÁGYI LÁSZLÓ (LMP): „Hogyan fordul elő, hogy felügyelet nélkül ügyelnek a szakorvosjelöltek?” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

CSENGER–ZALÁN ZSOLT (Fidesz): „Mikor kezdődhet el a tanítás a törökbálinti Bálint Márton Iskola és Sportközpontban?” címmel – a nemzeti fejlesztési miniszterhez.

GARAI ISTVÁN LEVENTE (MSZP): „Mi lett és lesz a sorsa a valaha kiemelkedő szakmai ellátást és orvosi továbbképzést biztosító, Szabolcs utcai, néhai Orvostovábbképző Intézetnek? Mekkora kár keletkezett az épületekben a több éves működtetési és karbantartási hiányosság következtében? Mi indokolta az intézmény bezárását, tönkretételét? Ki találta ki ezt a tönkretételt, és jogilag, valamint szakmailag ki és kik »valósították meg«? Van–e remény az OTKI felújításával, rendbetételével párhuzamosan a színvonalas gyógyítás és oktatás, továbbképzések újbóli beindítására?” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

KULCSÁR GERGELY (Jobbik): „Mi történik Kabán az állami földpályázat ügyében?” címmel – a vidékfejlesztési miniszterhez.

LUKÁCS ZOLTÁN (MSZP): „Mi ér meg a kormánynak oldalanként 470 ezret?” címmel – a miniszterelnökhöz. 

DÚRÓ DÓRA (Jobbik): „Miért sarcolja tovább a pedagógusokat a kormány?” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

Kérdések

LENDVAI ILDIKÓ (MSZP): „Miért nem foglalkozik senki sem a lisztérzékenyekkel?” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

SZILÁGYI GYÖRGY (Jobbik): „Újpesti kérdések, a TAO pénzek és a stadionok biztonságának árnyékában.” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

KARÁCSONY GERGELY, OSZTOLYKÁN ÁGNES, (LMP): „Mikor lesz végre megoldás az alapítványi iskolák ügyében?” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

LÁNG ZSOLT (Fidesz): „Hogyan áll a pesthidegkúti Klebelsberg Kúria megmentésének ügye?” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

TÓTH CSABA (MSZP): „Mit tesz a kormány a látássérült emberek társadalmi integrációjáért?” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

DÚRÓ DÓRA (Jobbik): „Valóban ingyenes–e az ingyen tankönyv?” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

STÁGEL BENCE (KDNP): „Milyen gyakorlati eredményeket vár a kormányzat a nemrégiben indult, fiatalokat támogató tehetséggondozó programtól?” címmel – a közigazgatási és igazságügyi miniszterhez.

VARGA LÁSZLÓ (MSZP): „Miért lehetetlenítik el a civil szervezetek által fenntartott szociális szolgáltatásokat?” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

KEPLI LAJOS (Jobbik): „Mire költjük a karbonpénzeket?” címmel – a vidékfejlesztési miniszterhez.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!