Interpellációk, kérdések: Katonadolog?

Valóban minden rendben van a földpályázatok körül? Oligarchák mindenütt? Mikor tesz a kormány érdemi lépéseket a tanyán élő idős nők helyzetének javítása érdekében? Milyen fejlemények vannak Tóásó Előd ügyében? Felelőtlenség, hozzá nem értés vagy egyszerűen pénzszivattyúzás? Mit lehet tenni a határon átnyúló fogyasztói panaszok hatékony megoldása érdekében?  Készülhetünk–e Szálasi rehabilitációjára is? Költségkímélőbbé válhat–e a várandósgondozás? Mi lesz a magyar hajózás sorsa?

kdnp.hu – Bartha Szabó József

Biztosak lehetünk benne, hogy az Országgyűlés kedddi ülésnapján sem fukarkodnak az interpellációkkal és kérdésekkel a képviselők. Egyszerű műfaj: elmondják, felolvassák, a kérdéseket, a válaszokat. Hangzatos üzenetek váltják egymást. Az ellenzék ostorozza az új kormány tetteit, a kormány jelesei pedig emlékeztetve a kártevő múltra, a szebb jelenről és a még szebb jövőről elmélkednek. Időnként folyamatos a zaj, az elnök csenget, majd minden párt elégedetten megtapsolja a maga szószólóját. Így történik, mindig így történik, Íme, a keddre tervezett felszólalások.

A frissen hatályba lépett az országgyűlési törvény és a házszabály módosításáról szóló határozat szerint változott az interpellációk és a kérdések, menetrendje.  Az új szabályok szerint az interpellációkat és kérdéseket az első körben az ellenzéki képviselőcsoportok a létszámuk sorrendjében tehetik fel, míg az ezt követően valamennyi képviselőcsoport ugyanilyen sorrendben szólalhat fel. A házbizottság feladata továbbra is a független képviselők számára – létszámukat figyelembe véve – biztosítani az interpellációk és kérdések feltételének lehetőségét.

Interpellációk

GŐGÖS ZOLTÁN (MSZP): „Valóban minden rendben van a földpályázatok körül?" címmel – a vidékfejlesztési miniszterhez.

SZILÁGYI GYÖRGY (Jobbik): „Oligarchák mindenütt?" címmel – a vidékfejlesztési miniszterhez.

ERTSEY KATALIN (LMP): „Mikor fog a kormány érdemi lépéseket tenni a tanyán élő idős nők helyzetének javítása érdekében?" címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

BALLA MIHÁLY és GRUBER ATTILA (Fidesz): „Milyen fejlemények vannak Tóásó Előd ügyében?" címmel – a külügyminiszterhez.

GÖNDÖR ISTVÁN (MSZP): „Felelőtlenség, hozzá nem értés vagy egyszerűen pénzszivattyúzás?" címmel – a nemzeti fejlesztési miniszterhez.

KEPLI LAJOS (Jobbik): „Az oligarchák már a szemétben vannak?" címmel – a vidékfejlesztési miniszterhez.

SPALLER ENDRE (KDNP): „Mit lehet tenni a határon átnyúló fogyasztói panaszok hatékony megoldása érdekében?" címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

VADAI ÁGNES (független): „Készülhetünk–e Szálasi rehabilitációjára is?" címmel – a miniszterelnökhöz.

NÉMETH ZSOLT (Jobbik): „Baranyában sem védi meg a földet a Fidesz, vagy mindegyiket fideszes képviselők családtagjainak szánják?" címmel – a vidékfejlesztési miniszterhez.

MIRKÓCZKI ÁDÁM (Jobbik): „Milyen arányban oszlik meg a rendőri állomány létszáma a pénzbehajtásért felelős közlekedési rendészet és a ténylegesen bűnüldözést folytató egységek tekintetében?" a belügyminiszterhez.

Kérdések

TÓTH JÓZSEF (MSZP): „Miért nehezítik a rászorulók helyzetét?” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

EGYED ZSOLT (Jobbik): „Az automata gyógyszerelési rendszerről!” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

SZABÓ REBEKA (LMP): „Mi történik a Csarna völggyel?” címmel – a vidékfejlesztési miniszterhez.

MIHALOVICS PÉTER (Fidesz): „Katonadolog?” címmel a honvédelmi miniszterhez.

SÓS TAMÁS (MSZP): „Hány fő rendelkezik jelenleg a szakiskolai tanulók közül tanulószerződéssel?” címmel a nemzetgazdasági miniszterhez.

LENHARDT BALÁZS (Jobbik): „Ha cigányokat büntetnek, akkor rögtön ismerhetjük az etnikumukat?” címmel a belügyminiszterhez.

STÁGEL BENCE (KDNP): „Egyszerűsödhet–e és költségkímélőbbé válhat–e a várandósgondozás Magyarországon?” címmel – az emberi erőforrások miniszteréhez.

KORONDI MIKLÓS (Jobbik): „Mi lesz a magyar hajózás sorsa, vagy szintén a MALÉV sorsára kerül?” címmel a nemzeti fejlesztési miniszterhez.

MAGYAR ZOLTÁN (Jobbik): „Újabb milliárdokat buknak az adófizetők a kormány hibája miatt?” címmel a nemzeti fejlesztési miniszterhez.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!