Interpellációk, kérdések: Kinek ad Erzsébet?

A rokkantak sohasem lesznek nyugdíjasok? Mennyit ér a családi gazdálkodó, ha nem narancsbáró? Lesz–e dutyi a föld–mutyiból? Kinek ad Erzsébet? A szerhasználat visszaszorítása! Meghiúsult ígéretek, kierőszakolt béremelések, zuhanó reálbérek! Kit akarnak tíz év múlva hazahívni? Tűz van babám! Mit tesz a kormány azért, hogy itthon maradjanak a fiatalok? A kolozsvári magyar kulturális intézet alapításáról. És mi lesz a többiekkel? Kormányablakok az elmúlt 1 év tükrében!

kdnp.hu – Bartha Szabó József

A frissen hatályba lépett az országgyűlési törvény és a házszabály módosításáról szóló határozat szerint változott az interpellációk és a kérdések, menetrendje.  Az új szabályok szerint az interpellációkat és kérdéseket az első körben az ellenzéki képviselőcsoportok a létszámuk sorrendjében tehetik fel, míg az ezt követően valamennyi képviselőcsoport ugyanilyen sorrendben szólalhat fel. A házbizottság feladata továbbra is a független képviselők számára – létszámukat figyelembe véve – biztosítani az interpellációk és kérdések feltételének lehetőségét. Biztosak lehetünk benne, hogy az Országgyűlés hétfői ülésnapján sem fukarkodnak az interpellációkkal és kérdésekkel a képviselők. Egyszerű műfaj: elmondják, felolvassák, a kérdéseket, a válaszokat. Hangzatos üzenetek váltják egymást. Az ellenzék ostorozza az új kormány tetteit, a kormány jelesei pedig emlékeztetve a kártevő múltra, a szebb jelenről és a még szebb jövőről elmélkednek. Időnként folyamatos a zaj, az elnök csenget, majd minden párt elégedetten megtapsolja a maga szószólóját. Így történik, mindig így történik, Íme, a hétfőre tervezett felszólalások.

Interpellációk

TÓTH CSABA (MSZP): „Tehát a rokkantak sohasem lesznek nyugdíjasok?” címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

MAGYAR ZOLTÁN (Jobbik): „Mennyit ér a családi gazdálkodó, ha nem narancsbáró?” címmel – a vidékfejlesztési miniszterhez.

SZABÓ REBEKA (LMP): „Lesz–e dutyi a föld–mutyiból?” címmel – a vidékfejlesztési miniszterhez.

KOSZORÚS LÁSZLÓ (Fidesz): „Milyen hatással voltak vagy lehetnek a magyar gazdaság szerkezetére, a kormány eddigi KKV szektort és a hazai beruházásokat támogató intézkedései?” címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

PÁL BÉLA és NEMÉNY ANDRÁS (MSZP): „Kinek ad Erzsébet?” címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

FERENCZI GÁBOR (Jobbik): „Hogy képzeli el a kormány a sürgősségi betegellátást Tapolca városában és vonzáskörzetében, ha megszüntetik a Deák Jenő Kórház aktív sebészeti és belgyógyászati osztályát, miközben a legközelebbi kórház 35 km–re van?” címmel – a belügyminiszterhez.

STÁGEL BENCE (KDNP): „A szerhasználat visszaszorítása a fiatalok segítségével!” címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

TÓBIÁS JÓZSEF (MSZP): „Meghiúsult ígéretek, kierőszakolt béremelések, zuhanó reálbérek!” címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

Z. KÁRPÁT DÁNIEL (Jobbik): „Kit akarnak tíz év múlva hazahívni?” címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

Kérdések

PÁL TIBOR (MSZP): „Tűz van babám, avagy minek kell történnie ahhoz, hogy a kormány komolyan vegye a tűzoltóság, katasztrófavédelem eszközfejlesztését?” címmel – a belügyminiszterhez.

HEGEDŰS LORÁNTNÉ (Jobbik): „Mikor kívánja végre egyértelműsíteni a közoktatást érintő alapvető kérdéseket a kormányzat?” címmel  az emberi erőforrások miniszterhez.

SZÉL BERNADETT és VÁGÓ GÁBOR (LMP): „Mit tesz a kormány azért, hogy itthon maradjanak a fiatalok?” címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

L. SIMON LÁSZLÓ (Fidesz): „A kolozsvári magyar kulturális intézet alapításáról!” címmel – a közigazgatási és igazságügyi miniszterhez.

SIMON GÁBOR (MSZP): „És mi lesz a többiekkel?” címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

LENHARDT BALÁZS (Jobbik): „Ha cigányokat büntetnek, akkor rögtön ismerhetjük az etnikumukat?” – a belügyminiszterhez.

BÁSTHY TAMÁS (KDNP): „Kormányablakok az elmúlt 1 év tükrében!” címmel – a közigazgatási és igazságügyi miniszterhez.

EGYED ZSOLT (Jobbik): „Elbukott a MISEK projekt?” címmel – a nemzeti fejlesztési miniszterhez.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!