Interpellációk, kérdések: Mit tesz a kormány a zsebszerződések felszámolásáért?

Elszállt a malévesek járandósága? Rabszolga módon Döbrögik kénye–kedvére? Kiterjeszthető–e a szőlőtelepítési támogatás? Mikor állhat meg a népesedési mélyrepülés? Meddig kell még tűrni az esztelen pénzherdálást? Így kell a legolcsóbban államadósságot finanszírozni? Miskolcról hajóval a Balatonhoz? Visszaállítják–e a devecseri szűrőközpontot? Költségkímélőbbé válhat–e a várandósgondozás?

kdnp.hu – Bartha Szabó József

Biztosak lehetünk benne, hogy az Országgyűlés hétfői ülésnapján sem fukarkodnak az interpellációkkal és kérdésekkel a képviselők. Egyszerű műfaj: elmondják, felolvassák, a kérdéseket, a válaszokat. Hangzatos üzenetek váltják egymást. Az ellenzék ostorozza az új kormány tetteit, a kormány jelesei pedig emlékeztetve a kártevő múltra, a szebb jelenről és a még szebb jövőről elmélkednek. Időnként folyamatos a zaj, az elnök csenget, majd minden párt elégedetten megtapsolja a maga szószólóját. Így történik, mindig így történik, Íme, a hétfőre tervezett felszólalások.

A frissen hatályba lépett az országgyűlési törvény és a házszabály módosításáról szóló határozat szerint változott az interpellációk és a kérdések, menetrendje.  Az új szabályok szerint az interpellációkat és kérdéseket az első körben az ellenzéki képviselőcsoportok a létszámuk sorrendjében tehetik fel, míg az ezt követően valamennyi képviselőcsoport ugyanilyen sorrendben szólalhat fel.

Interpellációk

SIMON GÁBOR (MSZP): „Elszállt a volt malévesek járandósága?" címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

GYENES GÉZA (Jobbik): „Mikor kívánják az egészségügyi pályához között feladatok ellátóinak munkáját úgy "beárazni", hogy reálisan tükrözze a képzettség megszerzésére tett erőfeszítéseiket, a munkájuk iránti keresletet, a munkájukkal járó felelősséget, fizikai és pszichikai megterhelést, hogy fedezze munkaerejük újrateremtésének költségeit?" címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

SZÉL BERNADETT (LMP): „Mit kíván tenni a Belügyminiszter úr, hogy ne lehessen rabszolga módon dolgoztatni a Startközmunkásokat a helyi Döbrögik kénye–kedvére?" címmel – a belügyminiszterhez.

FONT SÁNDOR (Fidesz): „Kiterjeszthető–e a 2014. után megnyíló Európai Uniós szőlőtelepítési támogatás a 2012–2013–ban eltelepített szőlőültetvényekre?" címmel – a vidékfejlesztési miniszterhez.

LUKÁCS ZOLTÁN (MSZP): „A Nemzeti Kormány Nemzeti Galériája?" címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

FARKAS GERGELY (Jobbik): „Miért nem lép fel a kormány a diákmunka rendszerben tapasztalható visszaélések ellen és nyújt megfelelő védelmet a sokszor munkaadók által kizsigerelt diákmunkásoknak?" címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

Z. KÁRPÁT DÁNIEL (Jobbik): „Mikor állhat meg a népesedési mélyrepülés?" címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

Kérdések

HARANGOZÓ TAMÁS (MSZP): „Meddig kell még tűrni az esztelen pénzherdálást?” címmel – a belügyminiszterhez.

EGYED ZSOLT (Jobbik): „Az automata gyógyszerelési rendszerről!” címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

SCHEIRING GÁBOR VÁGÓ GÁBOR, (LMP): „Így kell a legolcsóbban államadósságot finanszírozni?” címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

KOZMA PÉTER (Fidesz): „Mikor lesz végre érzékelhető eredménye az előadó–művészeti törvény 2011–es, a Fidesz által kezdeményezett módosításának?” címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

PÁL BÉLA (MSZP): „Miskolcról hajóval a Balatonhoz?” címmel – a nemzetgazdasági miniszterhez.

FERENCZI GÁBOR (Jobbik): „Visszaállítják–e a devecseri szűrőközpontot?” címmel – a belügyminiszterhez.

BÁSTHY TAMÁS (KDNP): „Mit tesz a kormány az Őrségi Nemzeti Park területét érintő zsebszerződések felszámolásáért?” címmel – a vidékfejlesztési miniszterhez.

BERTHA SZILVIA (Jobbik): „Miért ragaszkodnak a közel 10 év alatt is bizonyítottan emberéleteket veszélyeztető lassúságú és rossz hatékonysággal reagáló 112–es segélyhívó szám kizárólagos működtetéséhez, és a 104, 105, 107 megszüntetéséhez?” címmel – a belügyminiszterhez.

STÁGEL BENCE (KDNP): „Egyszerűsödhet–e és költségkímélőbbé válhat–e a várandósgondozás Magyarországon?” címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!