Interpellációk, kérdések: Válaszra várnak!

Mibe reménykedhet az ifjúság? Milyen konkrét lépéseket tettek  az elmúlt két évben a felvidéki magyarokat ért folyamatos jogsértések ellen? Biztosítják-e a rászoruló gyerekek nyári étkezését? Milyen intézkedéseket tervez a kormány a közeljövőben a nemdohányzók védelme érdekében? Átalakult közigazgatás utolsó fejezete: a járások!

kdnp.hu – Bartha Szabó József

A frissen hatályba lépett az országgyűlési törvény és a házszabály módosításáról szóló határozat szerint változott az interpellációk és a kérdések, menetrendje.  Az új szabályok szerint az interpellációkat és kérdéseket az első körben az ellenzéki képviselőcsoportok a létszámuk sorrendjében tehetik fel, míg az ezt követően valamennyi képviselőcsoport ugyanilyen sorrendben szólalhat fel. A házbizottság feladata továbbra is a független képviselők számára - létszámukat figyelembe véve - biztosítani az interpellációk és kérdések feltételének lehetőségét. Biztosak lehetünk benne, hogy az Országgyűlés hétfői ülésnapján sem fukarkodnak az interpellációkkal és kérdésekkel a képviselők. Egyszerű műfaj: elmondják, felolvassák, a kérdéseket, a válaszokat. Hangzatos üzenetek váltják egymást. Az ellenzék ostorozza az új kormány tetteit, a kormány jelesei pedig emlékeztetve a kártevő múltra, a szebb jelenről és a még szebb jövőről elmélkednek. Időnként folyamatos a zaj, az elnök csenget, majd minden párt elégedetten megtapsolja a maga szószólóját. Így történik, mindig így történik, Íme, a hétfőre tervezett felszólalások.

Interpellációk

HILLER ISTVÁN, (MSZP): „A felsőoktatásról 3!” címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

SZÁVAY ISTVÁN (Jobbik): „Milyen konkrét lépéseket tett az elmúlt két évben a kormány a felvidéki magyarokat ért folyamatos jogsértések ellen?” címmel – a külügyminiszterhez.

SZILÁGYI LÁSZLÓ (LMP): „Magyarország drámaian visszaesett az európai egészségügyi rangsorban!” címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

PÓSÁN LÁSZLÓ (Fidesz): „Mit tesz a kormány a felsőoktatási intézmények adósságának csökkentésére?” címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

NYAKÓ ISTVÁN (MSZP): „Mibe reménykedhet az ifjúság?” címmel a nemzetgazdasági miniszterhez.

GAUDI – NAGY TAMÁS (Jobbik): „Trianon gyógyírja az önrendelkezés avagy számíthat-e a székely autonómia mozgalom a magyar kormány védhatalmi támogatására?” címmel

- a nemzetpolitikáért felelős tárca nélküli miniszterhez.

KALMÁR FERENC (KDNP): „A nemzeti kisebbségek törekvései az ukrajnai választásokon!” címmel – a külügyminiszterhez.

PÁL BÉLA, NEMÉNY ANDRÁS (MSZP): „Kinek ad Erzsébet?” címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

SZÁVAY ISTVÁN (Jobbik): „Mit kíván tenni a kormány a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem körül kibontakozott magyarellenes megnyilvánulások kapcsán, és hogyan kíván fellépni a magyar nemzetiségű hallgatók jogainak biztosítása érdekében?” címmel – a nemzetpolitikáért felelős tárca nélküli miniszterhez.

Kérdések

IMON GÁBOR (MSZP): „Mi erről a véleménye Miniszter Úr?” címmel a nemzetgazdasági miniszterhez.

MURÁNYI LEVENTE (Jobbik): „Milyen konkrét lépéseket tett eddig, illetve kíván tenni a jövőben a kormány a délvidéki magyarok számára sérelmes kérdések rendezése érdekében?” címmel – a külügyminiszterhez.

SZABÓ TÍMEA (LMP): „Észbe kapott-e a kormányzat, biztosítják-e a rászoruló gyerekek nyári étkezését?” címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

HEINTZ TAMÁS (Fidesz): „Milyen intézkedéseket tervez a kormány a közeljövőben a nemdohányzók védelme érdekében?” címmel – az emberi erőforrások miniszterhez.

SÓS TAMÁS (MSZP): „Mikor szüntetik meg az életveszélyt a 31-es és 33-as út Heves megyei szakaszain?” címmel – a nemzeti fejlesztési miniszterhez.

NÉMETH ZSOLT (Jobbik): „A be nem tartott kormányzati ígéretek sorát gyarapítja majd az eszéki konzulátus újbóli megnyitásának ügye is?” címmel – a külügyminiszterhez.

VEJKEY IMRE (KDNP): „Az átalakult közigazgatás utolsó fejezete: a járások!” címmel a  közigazgatási és igazságügyi miniszterhez.

BANA TIBOR (Jobbik): „Fontos-e a kormány számára, hogy végre ismét legyen vasúti összeköttetés a muravidéki magyarság központjának számító Lendva városa és Magyarország között?” címmel  a nemzeti fejlesztési miniszterhez.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!