Kormány a vártán – Bajnai és Darwin...

Semjén: Ezzel a színjátékkal csak időt veszít az ország, csak súlyosbodik az amúgy is súlyos helyzet. A válságból, amibe a Gyurcsány-Kóka-Bajnai-trió döntötte az országot, csak erős parlamenttel, mögötte pedig erős társadalmi támogatottsággal lehet az országot kivezetni amihez új politika kell, amihez új parlament kell, amihez új választás kell! Bajnai: El akarom mondani mindenkinek: elkövettünk mindent, ami Magyarország gyors kilábalását szolgálja. De, senkiben sem akarok csalfa reményt kelteni. „Nem azok a fajok élnek túl, akik a legintelligensebbek, nem is azok, akik a legerősebbek, hanem azok, akik leginkább képesek a változásra."

Minden kétséget kizáróan a tavalyi év legnagyobb, az ország sorsát is meghatározó parlamenti eseménye volt: Lendvai Ildikó és 77 szocialista képviselőtársa is (2009.04.14.) úgy vélte: elég a korábban szinte császárrá avatott pártelnök-miniszterelnökökből. A tettek mezejére léptek! „A miniszterelnökkel szembeni bizalmatlanság kifejezéséről és az új miniszterelnök megválasztásáról" című indítványukat a Tisztelt Ház elé terjesztették.

Az utóbbi hatvan évben nem állt fel a miniszterelnök, bejelentve, hogy kudarcot vallott, nem alkalmas a bizalomra, a kormányával együtt lemond, átadja a marsallbotot. Gyurcsány Ferenc az év elején még hosszú távra tervezett. Rövid lett belőle! Pedig fölöttébb tehetséges ember. A legjobb szónokok egyike. Kormánya áldásos tevékenységéről szólva már korábban is bevallotta:

„Nincsen sok választás. Azért nincsen, mert elkúrtuk. Nem kicsit, nagyon. Európában ilyen böszmeséget még ország nem csinált, mint amit mi csináltunk. Meg lehet magyarázni. Nyilvánvalóan végighazudtuk az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz. Annyival vagyunk túl az ország lehetőségein, hogy mi azt nem tudtuk korábban elképzelni, hogy ezt a Magyar Szocialista Párt és a liberálisok közös kormányzása valaha is megteszi. És közben egyébként nem csináltunk semmit négy évig. Semmit. Nem tudtok mondani olyan jelentős kormányzati intézkedést, amire büszkék lehetünk, azon túl, hogy a szarból visszahoztuk a kormányzást a végére... Nézzétek. A dolog az úgy áll, hogy a legrövidebb távon nincsen választás. Veres Janinak igaza van. Lehet még egy picikét itt teszetoszáskodni, de nem sokat. Gyorsan eljött az igazság pillanata. Az isteni gondviselés, a világgazdaság pénzbősége, meg trükkök százai, amiről nyilvánvalóan nektek nem kell tudni, segítette, hogy ezt túléljük. Nincsen tovább. Nincsen. És persze még gondolkodhatunk nagyon sokáig, meg kibaszott sok elemzést el lehet végezni, hogy melyik társadalmi csoportot hogy fogja végezni, de azt tudom nektek mondani: nem tudunk még hetekig elemezni gyerekek, nem tudunk..."

Egy lovag azonban nem szánakozhat saját sebein. Őrizzétek a tüzet, amit én gyújtottam, szólította volt föl e nemes cselekedetre pártja elitjét. Igazolván, hogy tisztességre is hajlamos, kérte: támogassák utódját, Bajnai György Gordont.

+

BAJNAI GYÖRGY GORDON: – Senkiben sem akarok csalfa reményt kelteni. Ennek a programnak vannak fájdalmas elemei. A válságkezelő program eddig kevésbé ismert, fájdalommentes intézkedéseinek sora sem lesz cukormáz a keserű pirulán. A válságkezelő kormány, amely a politikától, a pártpolitikától tartani fogja a három lépés távolságot, valóban hátsó szándék nélkül teszi a dolgát: védi a magyar munkahelyeket, a forintot és az ország egyensúlyát.  Ez a válságkezelő program az egyensúly helyreállítása, a gazdasági növekedés újbóli beindítása és a bizalom visszaszerzésének céljára épül. Ez a válságkezelés legitim programja. Legitimálja a szakma, és legitimálja a józan ész. Hiszek abban, hogy e program gyengítése a válságot erősíti, míg e program megalkuvás nélküli végrehajtása az országot erősíti, jobb, biztosabb jövőt kínál. A válságkezelő kormánynak nincs politikai ambíciója, csak szakmai. Egy év múlva el akarom mondani mindenkinek: elkövettünk mindent, ami Magyarország gyors kilábalását szolgálja. Ezért a válságkezelő kormányom egyes meghatározó posztjain is olyan nemzetközileg elismert - és ami talán Magyarországon még nagyobb dolog: idehaza is egyöntetűen elismert - szakemberek dolgoznak majd, akiknek szintén nincs politikai ambíciója. Változás és folyamatosság egyszerre jellemzi a válságkezelő kormányt. De el kell mondani még valamit újra és újra: azt, hogy meglesz az eredménye. Ha ezt a programot végigcsináljuk, Magyarország nemcsak gyorsabban lábalhat ki a válságból, de megerősödve is.

– A válság egy lelki folyamat is, egy olyan lelki folyamat, amelyen mindenkinek végig kell menni, és ennek a lelki folyamatnak a két legnagyobb ellensége a reményvesztettség és a csodavárás. Én azt kérem önöktől, mindannyiuktól a parlamentben, hogy ne ezt a két dolgot sugallják Magyarország számára, mert a cselekvés elhalasztásával, a csodára várással vagy éppen a depresszióval nem lehet kijönni ebből a válságból. Egy módon lehet kijönni: szívós, kitartó munkával, átmeneti lemondással és hosszú távú gondolkodással. Erre van szüksége Magyarországnak, és arra, amit Charles Darwin mondott, aki 200 éve született: "Nem azok a fajok élnek túl, akik a legintelligensebbek, nem is azok, akik a legerősebbek, hanem azok, akik leginkább képesek a változásra." Erre a változásra lesz szüksége a magyar parlamentnek is a válságkezelés kapcsán, és erre lesz szüksége Magyarországnak.

SEMJÉN ZSOLT (KDNP): – Ami itt történik, az nem konstruktív bizalmatlansági indítvány, hanem destruktív bizalmatlansági indítvány. Mégpedig azért destruktív bizalmatlansági indítvány, mert a célja közjogilag az, hogy kikerülje és kijátssza a köztársasági elnököt, politikai célja pedig az, hogy kikerülje és kijátssza a népet. Tehát erkölcsi értelemben ez a joggal való visszaélés. Ráadásul Bajnai Gordon úr személyében alkalmatlan és méltatlan. Alkalmatlan, mert miniszterként ő az egyik felelőse a mostani csődnek és a mindent elborító korrupciónak. És méltatlan, mert saját frakciótársa tanúsága szerint is emberéletekért és nyomorba döntött családok százaiért felelős. Ezért ezt a nép kijátszására épülő paktumkormányt és ezt az embert Magyarország miniszterelnöki székébe ültetni egyszerűen provokáció az erkölcsi rend ellen! Ezzel a színjátékkal csak időt veszít az ország, csak súlyosbodik az amúgy is súlyos helyzet. A válságból, amibe a Gyurcsány–Kóka–Bajnai-trió döntötte az országot, csak erős parlamenttel, mögötte pedig erős társadalmi támogatottsággal lehet az országot kivezetni  amihez új politika kell, amihez új parlament kell, amihez új választás kell!

NAVRACSICS TIBOR (Fidesz): – Bajnai Gordon úr azt mondta, hogy ez szakértői kormány. Kíváncsi lennék, hogy kire gondolt? Bajnai Gordon úr azt mondta: nincs politikai ambíciója. Kiváló! De akkor miért van itt? Ha nincsen politikai ambíciója, akkor miért töltött el három évet a Gyurcsány-kormányban? Miért volt gazdasági miniszter a Gyurcsány-kormányban, ráadásul egy olyan időszakban, amikor tudjuk, hogy a gazdaságnak évről évre rosszabbul ment? Akkor miért volt részese egy olyan kormányzati politikának, amely mára megbukott, amely egyértelműen megbukott? Miért mondja azt, hogy nincs politikai ambíciója, és hogy nincs köze ehhez az időszakhoz, amikor tevékenyen részt vett abban, hogy ma egy sikertelen kormányzati politika eredményeként válságban van Magyarország? Válságban! Ez a válság nem fog megoldódni azzal, hogy ön újraosztja a pozíciókat. Arra emlékeztet, amikor egy betéti társaságban a beltag és a kültag helyet cserél. Magyarország Bt.-ben eddig Gyurcsány Ferenc volt a beltag, Bajnai Gordon a kültag. Most pedig úgy tűnik, hogy Bajnai Gordon lesz a beltag, Gyurcsány Ferenc a kültag. Ez a helycsere az égvilágon semmilyen válságot nem fog megoldani.

– Mezt cseréltek, sminket cseréltek, egy kicsit felfrissítették a púdert, és ugyanaz a játék megy tovább. Húsz évvel a demokratikus átmenet után méltatlan a Magyar Országgyűléshez, hogy egy saját pártja által benyújtott konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal buktassanak meg egy hivatalban lévő miniszterelnököt úgy, hogy az újonnan hivatalba lépő miniszterelnök nem ígéri meg az első beszédében, hogy új választásokat ír ki, hogy megszerezze a választópolgárok bizalmát. Ez csak haladék, ez csak egy agónia meghosszabbítása.

MESTERHÁZY ATTILA (MSZP): – Mi egy hármas célt tűztünk ki magunk elé az elmúlt időszakban: legyen új miniszterelnök-jelölt, legyen egy határozott válságkezelő program, és legyen ehhez szélesebb parlamenti támogatás. Ma ezt a folyamatot tudjuk lezárni szavazásunkkal, és ez mindenféleképpen politikai eredmény, azon pártok politikai eredménye és sikere, akik e mögött a kormány mögött állnak. Mi, MSZP-frakció vállaljuk ennek a feladatnak a terhét, mert szeretjük a hazánkat. Kétszáz hazafi ül itt körülöttem, mögöttem, akik kellően bátrak ahhoz, hogy tegyenek a nemzetért, és ne csak a népszerűségi mutatókat figyeljék. A  sors vagy a Jóisten – attól függ, hogy ki miben hisz – ismét ránk rótta ezt a nehéz terhet, mint 1995-ben. Éppen ezért arra fogom biztatni az MSZP-s képviselőtársaimat, hogy álljanak e mögé a program mögé, és merjünk kormánypártiak lenni.

HARRACH PÉTER (KDNP): – A kormány támogatói búcsút intenek az egyik miniszterelnöknek. De ha a búcsú közben könny szökne a szemükbe, ne aggódjanak: csak az alkotó távozik, az alkotás marad!  Látjuk – s azért ez nem elhanyagolható szempont –, hogy jól áll rajta az öltöny, jól köti meg a nyakkendőjét, és valljuk be, egy cserkészfiú ábrázatát hordja. Tudjuk, hogy a Gyurcsány-kormány minisztere volt. És bizony nem lehet letagadni azt sem - kint azok a szegény jószágok is ezt gágogják - hogy része volt annak a cégnek a sorsában, amely sok-sok ember életét befolyásolta. Ez a fajta magatartás azt mutatja, hogy az emberek sorsa iránti érzékenység és felelősség nem erős oldala. Úgy tűnik, hogy a mozdony új, de a vágány a régi, hiszen ugyanazok vállára kívánja rakni a terhet, akiknek a vállán már úgyis sok van. A rövid távú célok érdekében az egyének és a társadalom hosszú távú érdekeit áldozza fel.

HERÉNYI KÁROLY (Független): – Én nem feltételezem, hogy a kormány bármely tagja ártó szándékkal, a rontás szándékával irányította volna a tárcáját. Azt hiszem, hogy ennyire futotta. Lehet, hogy megvolt az intellektuális háttér, de hiányzott a bátorság, és hiányzott az őszinteség. Ahogy Dávid Ibolya mondta: sajnos, a Magyar Országgyűlésben kétharmada van a politikai gyávaságnak. És ez a politikai gyávaság, a helyzettel való őszinte szembenézés, a kihívásokra adott őszinte, néha nagyon nehéznek és nagyon népszerűtlennek tűnő döntések meghozatala, ez az, ami hiányzott az előző kormányból, és talán ez a legnagyobb tanulság, amit le kell vonnunk, és amit figyelmébe ajánlok nemcsak az új kormánynak, hanem a politika minden szereplőjének.

VARGA MIHÁLY (FIDESZ): – Nos, miniszterelnök-jelölt úr, ezek után beláthatja: abban reménykedni, hogy az önök kormánya bármiféle válságkezelésben érdemi elmozdulást tud elérni, merő illúzió. Ahogy Navracsics Tibor frakcióvezető úr elmondta, itt valóban csak a lapok újra leosztása történik. Itt valóban pusztán arról van szó, hogy az MSZP jól keveri a kártyákat. Egy probléma van: ezeket a kártyalapokat sajnos - mint ahogy a válságnál is kiderült – nem ismerik.

KÓKA JÁNOS (SZDSZ): – Az SZDSZ-frakció azért is támogatja Bajnai Gordon kormányát és programját, mert a tervezett válságkezelő kormányba a korábbiaknál lényegesen több szakembert sikerült bevonni. Amit eddig megismertünk Bajnai Gordon programjából, arról a mérvadó elemzők többsége azt mondja, hogy alkalmas a válság kezelésére. Magyarországnak pedig most gyors, határozott fellépésre van szüksége. Ha a válságkezelés sikeres lesz, akkor van esélyünk, hogy megvédjük a forintot, a munkahelyeket és tízmillió magyar polgár vagyonát. Ha a kormány elég elszánt, akkor bebizonyíthatja, hogy egy év alatt mennyi mindent lehet tenni.  A szocialista honatyákat pedig arra biztatom, hogy 1995-höz hasonlóan most is támogassák, hogy az ország ismét elkerülje a még nagyobb válságot. Az SZDSZ frakciója mindenesetre ehhez és csak ehhez szeretné a támogatását megadni.

HARGITAI JÁNOS (KDNP): – Egy dologban mára biztosan egyetértünk önökkel, hogy ez így tovább nem mehet, ahogy eddig vezették és kormányozták az országot. Mi ezt hónapok óta mondjuk, hónapokig nem hittek nekünk. Ma eljutottak önök is arra a pontra, hogy újra miniszterelnököt cserélnek. Bajnai Gordon azonban csak arcot és nevet ad ehhez a csomaghoz, ami egyébként a szocialisták csomagja lesz. Csalódott azért vagyok, és csalódottak sokan azért ott kinn a téren, a Kossuth téren, amit most Bajnai Gordontól kordonok választanak el, mert az igazi kérdést fel sem teszik. Az igazi kérdés pedig az lenne, hogy ha ezt a társadalmi válságot le akarjuk küzdeni, amibe önök kormányozták be az országot, vajon van-e esély arra, hogy ezt választások nélkül tegyük meg. Ha irdatlan változtatásokat kell végrehajtani, és azt gondolom, hogy ilyeneket kell végrehajtani, akkor egy józanul gondolkodó politikai erő azt mondja, hogy ehhez társadalmi támogatást kellene szerezni. Társadalmi támogatást pedig csak a választók, ha úgy tetszik, az utca adhat ezekhez a változtatásokhoz, önök pedig ezek elől elmenekülnek. Azt is mondhatnám: önök ma itt a félelem koalícióját hozzák újra létre. Félnek a választóktól, ezért időnyerés érdekében néhány hónapra úja koalíciós kormányzásban gondolkodnak.  Az az ember áll az önök kormányának élére, az a Bajnai Gordon, aki kénytelen abban a felelősségben és abban a sikertelenségben osztozni, amit a Gyurcsány-kormány most elszenved.

A miniszterelnök

Bajnai György Gordon

1968. március 5-én született Szegeden. Közgazdász diplomáját a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem nemzetközi kapcsolatok szakán szerezte 1991-ben. 1991 és 1993 között a Creditum pénzügyi tanácsadó cég munkatársa volt. 1993-ban, Londonban az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Banknál volt szakmai gyakorlaton, majd az Eurocorp Nemzetközi Pénzügyi Rt. tanácsadójaként dolgozott 1994-ig. 1995 és 2000 között a CA IB Értékpapír Rt. ügyvezető igazgatója, majd 29 évesen már vezérigazgató-helyettese volt. Közreműködött a Richter, a Mol, a Matáv, az OTP és más kibocsátók tőzsdére vitelében.  2000 és 2005 decembere között a Wallis Rt. vezérigazgatója volt. 2001-től 2004-ig a Graboplast Rt. igazgatósági tagja, 2003-tól 2005-ig a Rába Rt. igazgatóságának tagja volt. 2006. januárjától júniusig a Budapest Airport Zrt. elnöke, 2003-tól 2006. júniusáig a Zwack Rt. felügyelő bizottságának tagja, 2006. márciusától júniusig a Corvinus Egyetem Gazdasági Tanácsának tagja. 2006. júniusától fejlesztési kormánybiztos. 2007. július 1-től önkormányzati és területfejlesztési, 2008. május 15-től nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter. 2009. április 14-e óta miniszterelnök. 

Évtizedes barátság kötötte, köti össze Gyurcsány Ferenccel. Szédületes üzleti karriert futott be. Milliárdos. Bejutott a 100 leggazdagabb magyar közé, volt az év fiatal menedzsere és a Gyurcsány-kormány idején a köztársasági érdemrend tiszti keresztjét is mellére tűzték. Neve azonban összeforrt a Wallis Rt.-vel is, ami persze nem cseng rosszul a szocialisták és a liberálisok köreiben, ám ércesen csikorogott a Hajdú-BÉT csődbejuttatása esetén. Nem érzett, s azóta sem érez felelősséget a mintegy hatmilliárd forintnyi kárért, amelynek következtében százával mentek csődbe a családok. Öngyilkosságokról is szóltak híradások.

Kezdetben papírról olvasta mondandóját, napjainkban azonban már úgy bánik a szavakkal, mint a milliókkal, milliárdokkal.

A kormány

2 miniszterelnöki, 25 miniszteri és 29 államtitkári ülep koptatott bársonyszéket a Tisztelt Házban az elmúlt esztendőben. Forgatták a nyelvüket bőséggel. 1788 alkalommal több mint 102 órán át védték, óvták magasztalták, zengték önmaguk, s kormányuk tetteit. A Pénzügyminisztérium, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium, a Miniszterelnöki Hivatal, valamint a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szószólói bizonyultak a legbeszédesebbnek. De a többiek is bőséggel sorjázták a kormány dicséretét, annak reményben, hogy a köznép elvesztett bizalmáért cserébe legalább miniszterelnök kegyét megnyerik. Mikszáth Kálmánt idézve: „A generális. Így nevezik egymás közt a miniszterelnököt a mamelukok, mintegy ki akarván fejezni a vak katonai engedelmességet: hogy követik éjjel-nappal, szárazon és vízen (de nem kenyéren és vízen!)."

A toplistán Bajnai Gordon György „csak" a nyolcadik, a távozni kényszerült Gyurcsány Ferenc pedig miután átült a hátsó sorba, és többé meg sem szólalt, visszaesett a „futottak még" mezőnybe, pedig esztendővel korábban toronymagasan vezetve a parlamenti listát, kilenc perc híján 30 órán át óvta-védte, magasztalta pártját, s még inkább önmagát.

A leghosszabb szónoklat gazdája Oszkó Péter pénzügyminiszter (1:00:53), orrhosszal megelőzve Gyurcsány Ferencet (56 perc, 35 másodperc) és fölényesen Bajnai György Gordont (25 perc, 23 másodperc) is. A „Néma Leventék" táborát „mindössze" hatan gyarapították.

 

GYURCSÁNY-KORMÁNY

BAJNAI-KORMÁNY

ÖSSZESEN

SZÁMA

IDŐ

SZÁMA

IDŐ

SZÁMA

IDŐ

Pénzügyminisztérium

78

5:02:12

262

14:43:50

340

19:46:02

Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium

51

3:23:35

147

11:41:57

198

15:05:32

Miniszterelnöki Hivatal

37

5:5159

130

8:26:03

167

14:18:02

Szociális és Munkaügyi Minisztérium

37

2:07:56

152

9:54:45

189

12:02:41

Egészségügyi Minisztérium

42

1:42:32

151

6:34:12

193

8:16:44

Oktatási és Kulturális Minisztérium

29

1:20:26

117

5:47:28

146

7:07:54

Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium

50

2:19:14

99

4:38:44

149

6:57:58

Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium

28

1:06:15

118

3:59:30

146

5:05:45

Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium

31

2:17:57

51

2:33:17

82

4:51:14

Önkormányzati Minisztérium

18

47:15

57

2:17:50

75

3:05:05

Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium

8

19:33

44

2:18:50

52

2:38:23

Külügyminisztérium

8

18:14

27

1:37:43

35

1:55:57

Honvédelmi Minisztérium

2

3:01

14

1:01:22

16

1:04:23

ÖSSZESEN

419

26:40:09

1369

75:35:31

1788

102:15:40

Top 10

NÉV

TISZTSÉG

GYURCSÁNY-KORMÁNY

BAJNAI-KORMÁNY

ÖSSZESEN

SZÁMA

IDŐ

SZÁMA

IDŐ

SZÁMA

IDŐ

KATONA TAMÁS

Pénzügyminisztérium

-

-

-

12:23:06

221

12:23:06

AVARKESZI DEZSŐ

Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium

36

2:27:08

111

9:10:29

147

11:37:37

KORÓZS LAJOS

Szociális és Munkaügyi Minisztérium

30

1:38:54

99

6:31:50

129

8:10:44

GŐGÖS ZOLTÁN

Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium

41

1:55:59

78

3:30:51

119

5:26:50

SZÉKELY TAMÁS

egészségügyi miniszter

28

58:57

102

4:20:46

130

5:19:43

ARATÓ GEGELY

Oktatási és Kulturális Minisztérium

21

47:04

87

4:21:29

108

5:08:33

BAJNAI GYÖRGY GORDON

miniszterelnök

-

-

62

3:55:35

67

5:00:59

Keller László

pénzügyminisztériumi exállamtitkár

58

3:53:19

-

-

58

3:53:19

VOJNIK MÁRIA

Egészségügyi Minisztérium

14

43:35

49

2:13:26

63

2:57:01

HERCZOG LÁSZLÓ

szociális és munkaügyi miniszter

-

-

46

2:30:51

46

2:30:51

Miniszterek

NÉV

TISZTSÉG

GYURCSÁNY-KORMÁNY

BAJNAI-KORMÁNY

ÖSSZESEN

SZÁMA

IDŐ

SZÁMA

IDŐ

SZÁMA

IDŐ

SZÉKELY TAMÁS

egészségügyi miniszter

28

58:57

102

4:20:46

130

5:19:43

BAJNAI GYÖRGY GORDON

miniszterelnök

-

-

62

3:55:35

67

5:00:59

nemzeti fejlesztési és gazdasági exminiszter

5

1:05:24

-

-

HERCZOG LÁSZLÓ

szociális és munkaügyi miniszter

-

-

46

2:30:51

46

2:30:51

OSZKÓ PÉTER

pénzügyminiszter

-

-

41

2:20:44

41

2:20:44

HÓNIG PÉTER

közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter

-

-

64

2:17:42

64

2:17:42

Gyurcsány Ferenc

exminiszterelnök

8

2:16.12

-

-

8

2:16.12

Draskovics Tibor

igazságügyi és rendészeti exminiszter

5

20:38

21

1:40:58

26

2:01:36

HILLER ISTVÁN

oktatási és kulturális miniszter

8

33:22

30

1:25:59

38

1:59:21

 

MOLNÁR CSABA

a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter

-

-

17

1:21:10

 

28

 

1:53:00

közlekedési, hírközlési és energiaügyi exminiszter

11

31:50

-

-

GRÁF JÓZSEF

földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter

9

23:15

21

1:07:53

30

1:31:08

JUHÁSZ GÁBOR

 

a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli miniszter

-

-

1

1:42

1

1:42

SZABÓ IMRE

környezetvédelmi és vízügyi miniszter

4

13:28

19

1:04:25

23

1:17:53

Veres János

expénzügyminiszter

20

1:08:53

-

-

20

1:08:53

VARGA ZOLTÁN

önkormányzati miniszter

-

-

24

1:01:47

24

1:01:47

SZEKERES IMRE

honvédelmi miniszter

2

3:01

11

48:29

13

51:30

 

KISS PÉTER

a társadalompolitika összehangolásáért felelős tárca nélküli miniszter

-

-

3

25:41

 

4

 

30:18

a Miniszterelnöki Hivatalt vezető exminiszter

1

4:37

-

-

Szűcs Erika

szociális és munkaügyi exminiszter

7

29:02

-

-

7

29:02

Gyenesei István

önkormányzati exminiszter

13

26:45

-

-

13

26:45

Molnár Károly

a kutatás-fejlesztésért felelős tárca nélküli exminiszter

4

24:33

-

-

4

24:33

BALÁZS PÉTER

külügyminiszter

-

-

2

9:44

2

9:44

Göncz Kinga

exkülügyminiszter

3

7:10

-

-

3

7:10

Ficsor Ádám

 

a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli exminiszter

-

-

2

2:56

2

2:56

FORGÁCS IMRE

igazságügyi és rendészeti miniszter

-

-

1

1:29

1

1:29

VARGA ISTVÁN

nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter

-

-

4

34:03

4

34:03

Szilvásy György

a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli exminiszter

0

0:00

-

-

0

0:00

ÖSSZESEN

128

9:07:07

471

25:11:54

599

34:19:01

Államtitkárok

NÉV

HELY

GYURCSÁNY-KORMÁNY

BAJNAI-KORMÁNY

ÖSSZESEN

SZÁMA

IDŐ

SZÁMA

IDŐ

SZÁMA

IDŐ

KATONA TAMÁS

Pénzügyminisztérium

-

-

221

12:23:06

221

12:23:06

AVARKESZI DEZSŐ

Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium

36

2:27:08

111

9:10:29

147

11:37:37

KORÓZS LAJOS

Szociális és Munkaügyi Minisztérium

30

1:38:54

99

6:31:50

129

8:10:44

GŐGÖS ZOLTÁN

Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium

41

1:55:59

78

3:30:51

119

5:26:50

ARATÓ GEGELY

Oktatási és Kulturális Minisztérium

21

47:04

87

4:21:29

108

5:08:33

Keller László

pénzügyminisztériumi exállamtitkár

58

3:53:19

-

-

58

3:53:19

VOJNIK MÁRIA

Egészségügyi Minisztérium

14

43:35

49

2:13:26

63

2:57:01

 

OLÁH LAJOS 

Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium

-

-

54

1:41:48

 

58

 

1:47:53

 

környezetvédelmi és vízügyi minisztériumi exállamtikár

4

6:05

-

-

VARJÚ LÁSZLÓ

Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium

16

29:34

31

1:17:50

47

1:47:24

JAUERNIK ISTVÁN

Önkormányzati Minisztérium

5

20:30

33

1:16:03

38

1:36:33

SZABÓ VILMOS

Külügyminisztérium

-

-

-

1:27:59

25

1:27:59

Juhász Gábor

igazságügyi és rendészeti minisztériumi exállamtitkár

10

35:49

13

49:01

23

1:24:50

BURÁNY SÁNDOR

Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium

10

42:59

16

41:24

26

1:24:23

KLING ISTVÁN

Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium

0

0:00

25

1:14:25

25

1:14:25

CSIZMÁR GÁBOR

Miniszterelnöki Hivatal

8

12:40

4

42:18

12

54:58

SIMON GÁBOR

Szociális és Munkaügyi Minisztérium

0

 

0:00

7

52:04

7

52:04

ÚJHELYI ISTVÁN

Miniszterelnöki Hivatal

-

-

16

43:22

16

43:22

Puch László

Közlekedési, hírközlési és energiaügyi minisztériumi exállamtitkár

17

34:25

-

-

17

34:25

BAJA FERENC

Miniszterelnöki Hivatal

0

0:00

14

24:06

14

24:06

IVÁNCSIK IMRE

Miniszterelnöki Hivatal

3

8:35

3

10:57

6

19:32

VADAI ÁGNES

Honvédelmi Minisztérium

0

0:00

3

12:53

3

12:53

Horváthné Fekszi Márta

külügyminisztériumi exállamtitkár

4

11:04

-

-

4

11:04

HORVÁTH CSABA

Miniszterelnöki Hivatal

-

-

2

7:57

2

7:57

Csák Ferenc

oktatási és kulturális minisztériumi államtitkár

0

0:00

-

-

0

0:00

Ficsor Ádám

a Miniszterelnöki Hivatal exállamtitkára

0

0:00

-

-

0

0:00

Kolber István

a Miniszterelnöki Hivatal exállamtitkára

0

0:00

-

-

0

0:00

TORDAI CSABA

Miniszterelnöki Hivatal

0

0:00

0

0:00

0

0:00

Tukacs István

a Miniszterelnöki Hivatal exállamtitkára

0

0:00

-

-

0

0:00

SZIGETVÁRI VIKTOR

Miniszterelnöki Hivatal

-

-

0

0:00

0

0:00

ÖSSZESEN

277 

14:47:40

891

49:53:18

1168 

64:40:58

Bartha Szabó József

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!