Országgyűlés: A bőség kosara

Szerepel bőven tárgyalandó a napirenden, íme, a tervezett, napirendi pontok tárgyalásának időrendje. A szorgalom ellenére is félbemaradt számos ügy, így várható, még karácsony előtt  az Országgyűlés 2013. évi téli rendkívüli ülésszaka első ülésének összehívása.

kdnp.hu – Bartha Szabó József

Kövér László szerint az új házszabály elfogadása után, a választást követően felálló új, kisebb létszámú parlament munkája ésszerűbbé, kiszámíthatóbbá válik, kevesebb lesz a szócséplés, az üresjárat, a felesleges vita. Az Országgyűlés elnöke, ha rajta múlna, a következő ciklusban háromhetes ülésezési rendet javasolna. Állítja: a beterjesztett házszabályi javaslaton néhány ponton, például a bírságok behajtásának rendjén, valószínűleg módosítani kell, az alkalmas arra, hogy olyan normákat rögzítsen, amelyek megakadályozzák, hogy a parlamenti munka a választópolgárok szemében bolhacirkusszá, érdektelen színházzá silányuljon.

Az elnök a parlamenti közhangulat megváltozását várja a napokban beterjesztett új házszabályi tervezettől, amelyre februárban bólinthatnak rá a képviselők. A javaslat, amely a részletes viták súlypontját a bizottsági szakaszba helyezné, létrehozza a törvényelőkészítő bizottságot. Ez a bizottság összegezné és foglalná az eredeti törvényjavaslattal egységbe a szakbizottságok által megvitatott módosító indítványokat. Ezáltal e bizottságnak - amelyben a legfelkészültebb, politikailag is tekintéllyel bíró képviselőknek kell helyet foglalniuk - kiemelt szerepe lesz. Az élére megválasztott elnök egyben a Ház törvényelőkészítési alelnöke is lenne, mely poszt létrehozására az országgyűlési törvény most beterjesztett módosítása tesz javaslatot.

Kövér László a háromhetes ülésezési rendet részesítené előnyben, amely szerinte ésszerűbb munkaszervezést tesz lehetővé: a képviselők egy hetet a választókörzetükben tölthetnek, egy hétig a bizottságok üléseznek, és a harmadik héten kerül sor a parlamenti plenáris ülésre...

„Értem azt is, hogy Mesterházy Attilának hetente jeleznie kell a baloldali kricsmiben, hogy ki a legnagyobb hangú legény, de ezzel a kisszerű megnyilatkozásával újólag csak az MSZP párbeszédre és együttműködésre való képtelenségét demonstrálja.”

Kövér László nem tiltakozik az ellen, ha valaki kormánypárti önkritikaként értékeli a házszabályi javaslat azon részét, amely a tárgyalás előtt hatnapos határidőt ír elő az előterjesztések benyújtóinak. Reményét fejezte ki, hogy ettől kiszámíthatóbb lesz a törvényalkotás. Úgy véli: erre a kormánypárti „önkorlátozásra” azért kerülhet sor, mert az ország a következő ciklusban túl lesz a „történelmi válsághelyzeten”, és nem kell már beépíteni a parlament működésébe a válságmenedzselés szempontjait.

Az elnök elképzelhetőnek tartja a házszabályjavaslat módosítását, illetve pontosítását, például a képviselőkre a házvezetés által az Országgyűlés ülését megzavaró megnyilvánulások miatt kivetett bírságok beszedésének ügyében is. Eddig összesen 19 millió 398 ezer forintot hajtottak be, tiltottak le a képviselői tiszteletdíjakból. Ezt az összeget a költségvetés tartalékába utalták tovább.

+

Bő két héttel az után, hogy az Országgyűlés elfogadta a 2014-re szóló adócsomagot, a parlament gazdasági bizottsága másféltucatnyi javaslattal egészítette ki a törvénymódosító salátatörvényt.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma költségvetési fejezete egy összegben tartalmazza stadionfejlesztésre a 12 milliárd 35 millió forintot. A módosítás ezt az összeget osztja fel 26 labdarúgó sportlétesítmény között, és tartalékban hagy még 95 millió forintot.

A legmagasabb összeg 600 millió forint: ennyit kap labdarúgó sportlétesítményének fejlesztésére Siófok, Dunaújváros és Gyirmót. A következő lépcső 560 millió, ennyi jut a Győri ETO, a Szusza Ferenc-stadion, a kaposvári, a paksi, a pápai és a békéscsabai, a kecskeméti pálya, valamint a fővárosi Hidegkuti-stadion fejlesztésére.

Félmilliárd forintos támogatás illeti a pécsi, a nyíregyházi, a zalaegerszegi, valamint az Illovszky-stadiont. 400 millió forintos támogatás címzettjei a következők: Bozsik-stadion, az ajkai, a balmazújvárosi, a ceglédi, a kozármislenyi, a soproni, a szolnoki és a tatabányai labdarúgópálya. Mezőkövesd 220 milliót kap.

A szakbizottság 120-120 millió forint fejlesztési forrást javasol Szigetszentmiklós és Kisvárda sportlétesítményének is.

+

Januártól bankszámla-hozzájárulást kaphatnak a közalkalmazottak, ha elfogadja – s erre még decemberben sor kerülhet – az Országgyűlés az ezt célzó törvénymódosítást. Ennek egyik fejezetében feketén-fehéren rögzíti: „a fizetési számláról történő készpénzfelvételhez és a pénzügyi intézmény által ezzel összefüggésben közvetlenül felszámított díjakhoz kapcsolódóan a közalkalmazott részére havonta a központi bankszámla-hozzájárulás adható.”

A javaslatban viszont arról nincs szó, konkrétan mekkora összeget kapnak az állam alkalmazottai, a módosítás mintegy „megágyaz” a kompenzáció lehetőségének. Azt, hogy a jövő évi költségvetésben mennyi pénzt különítenek el erre a célra, egyelőre nem tudni.

+

Ha a többi frakció támogatja a házszabálytól eltérést, akár hamarosan szavazhat az Országgyűlés a nemzetbiztonsági bizottság előtti kötelező megjelenésről szóló javaslatról. Mile Lajos, a nemzetbiztonsági bizottság LMP-s tagja októberben nyújtotta be a nemzetbiztonsági szolgálatokról szóló 1995. évi törvénynek a nemzetbiztonsági tárgyú parlamenti ellenőrzés hatékonnyá tételéhez szükséges módosításáról szóló javaslatát, amellyel törvényben rögzítenék a nemzetbiztonsági bizottság előtti kötelező megjelenést.

Az új szabályozás hatálybalépésétől kezdve például az, ha valaki nem jelenik meg a nemzetbiztonsági bizottság előtt, szabályszegésnek minősül, és annak megfelelően, a szankcionálják majd. Ez minden alkalommal 300 ezer forintos pénzbírságot jelenthet.

A  testületnek ezután sem lesz teljes iratbetekintési jogköre, de az LMP-s képviselő szerint a jelenleginél így is jobb lehetőségük lesz a vizsgálódásra. A bizottság kedden ismét meghallgatja Szilvásy György volt titokminisztert, akit mostanra feloldottak titoktartási kötelezettsége alól. Rajta kívül ismét a bizottság elé hívná Laborc Sándort és Portik Tamást is.

A testület a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vezetőjét, a legfőbb ügyészt és valószínűleg az országos rendőrfőkapitányt is meghallgatja az úgynevezett NAV-botrány ügyében.

+

Vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi a Fidesz az amerikai lehallgatási botrány miatt. A határozati javaslatot Kocsis Máté, a nagyobbik kormánypárt kommunikációs igazgatója önálló képviselői indítványként nyújtotta be az Országgyűlésben. A Fidesz paritásos alapon egy nyolcfős bizottságot állítana fel. Arra kíváncsiak, hogy Magyarországon voltak-e lehallgatások, és hogy miként próbálják külföldi csoportok befolyásolni a hazai eseményeket.

Körülbelül 300 méterre van az amerikai nagykövetségtől az Országgyűlés épülete. A Szabadság térről jól látható a Parlament kupolája, a szovjet emlékmű hátterében. A WikiLeaks tette közzé a lehallgatási ügyben, hogy az amerikai nemzetbiztonsági ügynökség Budapesten, feltehetően a nagykövetség épületének tetején működtetett lehallgató és átjátszóállomást. A Fidesz által javasolt vizsgálóbizottságnak kellene tisztáznia, hogy Magyarországon lehallgattak-e politikusokat, közéleti és gazdasági szereplőket, hogy a titkosszolgálatok tudtak-e a megfigyelésekről,  de azt is vizsgálnák, hogy a külföldi csoportok hogyan, milyen szervezeteken keresztül próbálják a magyarországi eseményeket befolyásolni. A Jobbik, az MSZP és az LMP is támogatja a javaslatot.

A Fidesz paritásos alapon hozná létre a vizsgálóbizottságot. A testületbe a négy kormánypárti képviselő mellett az MSZP, az LMP, a Jobbik és a függetlenek delegálhatnának egy-egy személyt.

+

Várhatóan szavaznak az „egyes pénzügyi tárgyú törvények jogharmonizációs célú módosításáról szóló” törvényjavaslatról is. Ehhez a csomaghoz az Országgyűlés gazdasági bizottsága másféltucatnyi módosító indítványait nyújtott be. Többek között személyi jövedelemadó-mentességet javasol a stadionokban sportolóknak adott étkezésre, szállásra. Ez az adómentesség nem csak a kifizető által fenntartott, hanem az általa használt sportintézmények szolgáltatásaira is vonatkozna. Nem kellene adót fizetni a foglalkoztató által fenntartott sportlétesítmény (az indokolásban példaként a focipálya szerepel) ingyenes vagy kedvezményes használatáért sem.

A gazdasági bizottság nemzetgazdasági érdekkel szorgalmazza a személyi jövedelemadó törvénynek azt a módosítását is, amely szerint a Magyarországra beutazó harmadik (nem EU-s) országbeli magánszemélyek külföldről származó jövedelmét csak akkor vonnák adóztatás alá (akkor minősülnének belföldi illetőségűnek), ha bármely 12 hónapos időszakban legalább 183 napot tartózkodnak Magyarországon. A november 18-án elfogadott szabályokkal szemben viszont mégsem lenne telekadó-mentes a mezőgazdasági termelés alá vont, 1 hektárt meg nem haladó  belterületi föld, mert az eredetileg megszavazott indítvány – a bizottság indokolása szerint – visszaélésekre adna lehetőséget. Ez a szigorító szabály 2014. február 1-jén léphet hatályba.

+

A Jobbik azt kezdeményezi, hogy december 24-ét is nyilvánítsa az Országgyűlés munkaszüneti nappá. Mirkóczki Ádám szóvivő szerint "több évtizedes társadalmi igényt" lehetne ezzel a módosítással kielégíteni. Állítja: a munkahelyek döntő többségében érdemi munkavégzés december 24-én már nincs, így ez a munkanap „teljesen fölösleges kötelezettségeket ró az emberekre és családokra”. Hozzáteszi: mivel érdemi termelés sem zajlik már ilyenkor, így a költségvetésnek sem okozna komoly kiesést ez az intézkedés.

„Annál hasznosabb lenne ugyanakkor ez a családoknak, hogy egész nap az ünnepekre tudnának készülődni.” Szerinte „nincs racionális érv” a jelenlegi helyzet fenntartására, és reméli, hogy akár már az idén is életbe léphet az új szabályozás.

+

Természetesen nem maradnak el a parlament legszínesebb műfajai közé tartozó napirend előtti felszólalások, interpellációk, kérdések és azonnali kérdések sem. Íme, a tervezett, napirendi pontok tárgyalásának időrendje.

Hétfő

A köztársasági elnök által megfontolásra visszaküldött, az Országgyűlés 2013. október 28-i ülésnapján elfogadott „A termőföld tulajdonjogának megszerzését vagy használatát korlátozó jogszabályi rendelkezések kijátszására irányuló jogügyletek feltárásáról és megakadályozásáról.” (A köztársasági elnöknek aláírásra megküldött törvény: szövege. PDF, Nagy István Fidesz-képviselő indítványa. A köztársasági elnök megfontolásra visszaküldő levele: szövege: PDF. Záróvita.)

A Magyar Művészeti Akadémiáról szóló 2011. évi CIX. törvény módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: emberi erőforrások minisztere.  Záróvita.)

Egyes klímapolitikai és közlekedési tárgyú törvények módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: nemzeti fejlesztési miniszter. Záróvita.)

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény módosításáról. (Szövege: PDF. Herman István Ervin, Hirt Ferenc, Tapolczai Gergely, Vinnai Győző Fidesz-képviselők, Puskás Tivadar, Seszták Miklós KDNP-képviselők. Záróvita.)

A Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamaráról szóló 2012. évi CXXVI. törvény módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztők: Győrffy Balázs, Jakab István, Obreczán Ferenc Fidesz-képviselők. Záróvita.)

Egyes kulturális tárgyú törvények módosításáról. (Szövege: PDF.  Előterjesztő: emberi erőforrások minisztere. Záróvita.)

Egyes törvényeknek a gyermekgondozási ellátások átalakításával, valamint a szociális hozzájárulási adó megfizetése alóli kedvezmény bővítésével összefüggő módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: emberi erőforrások minisztere. Szavazás a módosító javaslatokról. Záróvita.)

Az állami és önkormányzati nyilvántartások együttműködésének általános szabályairól. (Szövege: PDF. Előterjesztő: közigazgatási és igazságügyi miniszter. Záróvita.)

A hitelbiztosítéki nyilvántartásról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: közigazgatási és igazságügyi miniszter. Záróvita.)

Egyes energetikai tárgyú törvények módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: nemzeti fejlesztési miniszter. Záróvita.)

A területfejlesztésről és a területrendezésről szóló 1996. évi XXI. törvény módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: nemzetgazdasági miniszter. Záróvita.)

Az 1979. évi 25. törvényerejű rendelettel kihirdetett, a pszichotróp anyagokról szóló, Bécsben az 1971. évi február hó 21. napján aláírt egyezmény módosításának kihirdetéséről. (Szövege: PDF. Előterjesztő: emberi erőforrások minisztere. Záróvita.)

Egyes törvények területrendezéssel összefüggő módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: belügyminiszter. Záróvita.)

Az alapvető jogok biztosáról szóló 2011. évi CXI. törvény és az Alkotmánybíróságról szóló 2011. évi CLI. törvény módosításáról. (Szövege: PDF.. Előterjesztő: Gulyás Gergely, Berényi László Fidesz-képviselő. Záróvita.  A törvényjavaslat egyes szakaszai sarkalatosnak minősülnek, ezért elfogadásukhoz a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

A kormányablakok kialakításával, valamint a fővárosi és megyei kormányhivatalok működésével összefüggő egyes törvények módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: közigazgatási és igazságügyi miniszter. Záróvita. A törvényjavaslat egy szakasza sarkalatosnak minősül, ezért elfogadásához a jelenlévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.) 

Az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvénynek a tagállamok költségvetési keretrendszerére vonatkozó követelményekről szóló 2011/85/EU tanácsi irányelv átültetésével összefüggő módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: nemzetgazdasági miniszter. Határozathozatal.)

A köztársasági elnök által megfontolásra visszaküldött, az Országgyűlés 2013. október 28-i ülésnapján elfogadott „A termőföld tulajdonjogának megszerzését vagy használatát korlátozó jogszabályi rendelkezések kijátszására irányuló jogügyletek feltárásáról és megakadályozásáról.” (A köztársasági elnöknek aláírásra megküldött törvény: szövege. PDF, dr. Nagy István Fidesz-képviselő indítványa. A köztársasági elnök megfontolásra visszaküldő levele: szövege: PDFZárószavazás.)

A Magyar Művészeti Akadémiáról szóló 2011. évi CIX. törvény módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: emberi erőforrások minisztere.  Zárószavazás.)

Egyes klímapolitikai és közlekedési tárgyú törvények módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: nemzeti fejlesztési miniszter. Zárószavazás.)

A megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény módosításáról. (Szövege: PDF. Herman István Ervin, Hirt Ferenc, Tapolczai Gergely, Vinnai Győző Fidesz-képviselők, Puskás Tivadar, Seszták Miklós KDNP-képviselők. Zárószavazás.)

A Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamaráról szóló 2012. évi CXXVI. törvény módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztők: Győrffy Balázs, Jakab István, Obreczán Ferenc Fidesz-képviselők. Zárószavazás.)

Egyes kulturális tárgyú törvények módosításáról. (Szövege: PDF.  Előterjesztő: emberi erőforrások minisztere. Zárószavazás.)

Egyes törvényeknek a gyermekgondozási ellátások átalakításával, valamint a szociális hozzájárulási adó megfizetése alóli kedvezmény bővítésével összefüggő módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: emberi erőforrások minisztere. Zárószavazás.)

Az állami és önkormányzati nyilvántartások együttműködésének általános szabályairól. (Szövege: PDF. Előterjesztő: közigazgatási és igazságügyi miniszter. Zárószavazás.)

A hitelbiztosítéki nyilvántartásról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: közigazgatási és igazságügyi miniszter. Zárószavazás.)

Egyes energetikai tárgyú törvények módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: nemzeti fejlesztési miniszter. Zárószavazás.)

A területfejlesztésről és a területrendezésről szóló 1996. évi XXI. törvény módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: nemzetgazdasági miniszter. Zárószavazás.)

Az 1979. évi 25. törvényerejű rendelettel kihirdetett, a pszichotróp anyagokról szóló, Bécsben az 1971. évi február hó 21. napján aláírt egyezmény módosításának kihirdetéséről. (Szövege: PDF. Előterjesztő: emberi erőforrások minisztere. Zárószavazás.)

Egyes törvények területrendezéssel összefüggő módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: belügyminiszter. Zárószavazás.)

Az alapvető jogok biztosáról szóló 2011. évi CXI. törvény és az Alkotmánybíróságról szóló 2011. évi CLI. törvény módosításáról. (Szövege: PDF.. Előterjesztő: Gulyás Gergely, Berényi László Fidesz-képviselő. Zárószavazás. A törvényjavaslat egyes szakaszai sarkalatosnak minősülnek, ezért elfogadásukhoz a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

A kormányablakok kialakításával, valamint a fővárosi és megyei kormányhivatalok működésével összefüggő egyes törvények módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: közigazgatási és igazságügyi miniszter. Zárószavazás. A törvényjavaslat egy szakasza sarkalatosnak minősül, ezért elfogadásához a jelenlévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.) 

Egyes pénzügyi tárgyú törvények jogharmonizációs célú módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: nemzetgazdasági miniszter. Szavazás a módosító javaslatokról. A törvényjavaslat egyes szakaszai sarkalatosnak minősülnek, ezért elfogadásukhoz a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

Egyes törvényeknek agrár és környezetügyi tárgyban történő módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: vidékfejlesztési miniszter. Szavazás a módosító javaslatokról. A törvényjavaslat egy szakasza sarkalatosnak minősül, ezért elfogadásához a jelenlévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

Egyes törvényeknek az új Polgári Törvénykönyv hatálybalépésével összefüggő módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: közigazgatási és igazságügyi miniszter. Szavazás a módosító javaslatokról. A törvényjavaslat egy szakaszai sarkalatosnak minősülnek, ezért elfogadásukhoz a jelenlévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

A nemzetbiztonsági szolgálatokról szóló 1995. évi CXXV. törvénynek a nemzetbiztonsági tárgyú parlamenti ellenőrzés hatékonnyá tételéhez szükséges módosításáról.  (Szövege: PDF. Előterjesztő: Mile Lajos LMP-képviselő.  Szavazás a módosító javaslatokról. A törvényjavaslat sarkalatosnak minősül, ezért elfogadásához a jelenlévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

A Nemzeti Emlékezet Bizottságáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: közigazgatási és igazságügyi miniszter. Szavazás a módosító javaslatokról. A törvényjavaslat egy szakasza az Alaptörvény vonatkozó szakasza alapján sarkalatosnak minősül, ezért elfogadásához a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges. Az MSZP képviselőcsoportja kezdeményezte, hogy az Országgyűlés név szerinti szavazással döntsön.)

Az egyes igazságügyi, jogállási és belügyi tárgyú törvények módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: közigazgatási és igazságügyi miniszter. Szavazás a módosító javaslatokról.  A törvényjavaslat egyes szakaszai az Alaptörvény vonatkozó szakaszai alapján sarkalatosnak minősülnek, ezért elfogadásukhoz a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

A Városliget megújításáról és fejlesztéséről. (Szövege: PDF.  Dr. Papcsák Ferenc, dr. Vas Imre, Lipők Sándor Fidesz-képviselők indítványa.  Szavazás a módosító javaslatokról.  A törvényjavaslat egyes szakaszai sarkalatosnak minősülnek, ezért elfogadásukhoz a jelenlévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

Egyes törvények vízgazdálkodási tárgyú módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: belügyminiszter. Szavazás a módosító javaslatokról.)

Magyarország 2014. évi központi költségvetéséről. (Szövege: PDF. Előterjesztő: nemzetgazdasági miniszter. Szavazás a módosító javaslatokról.)

A hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: nemzetgazdasági miniszter. Szavazás a módosító javaslatokról.)

Az egyes fizetési szolgáltatókról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: nemzetgazdasági miniszter. Szavazás a módosító javaslatokról.)

Egyes törvényeknek a gyermekek védelme érdekében történő módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: közigazgatási és igazságügyi miniszter. Szavazás a módosító javaslatokról.)

A büntetések, az intézkedések, egyes kényszerintézkedések és a szabálysértési elzárás végrehajtásáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: közigazgatási és igazságügyi miniszter. Szavazás a módosító javaslatokról.)

Az egyes egészségügyi és egészségbiztosítási tárgyú törvények módosításáról. (Szövege: PDF.  Előterjesztő: emberi erőforrások minisztere. Szavazás a módosító javaslatokról.)

A Nemzeti Fejlesztés 2030 - az Országos Fejlesztési és Területfejlesztési Koncepcióról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: nemzetgazdasági miniszter. Szavazás a módosító javaslatokról.)

Egyes agrártárgyú törvények módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztők: Győrffy Balázs, Jakab István, dr. Budai Gyula, Fidesz-képviselők. Szavazás a módosító javaslatokról.)

Egyes törvényeknek a rezsicsökkentés végrehajtásával összefüggő módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: Németh Szilárd István, Fidesz-képviselő indítványa. Szavazás a módosító javaslatokról.)

A lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról szóló 1993. évi LXXVIII. törvény módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztők: L. Simon László, Kapus Krisztián Fidesz-képviselők. Szavazás a módosító javaslatokról. és lehetőség szerint a zárószavazás.)

A népszavazás kezdeményezéséről. (Szövege: PDF. Előterjesztő: közigazgatási és igazságügyi miniszter. Szavazás a módosító javaslatokról. A törvényjavaslat egy szakasza sarkalatosnak minősül, ezért elfogadásához a jelenlévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.

Magyarország és a Szerb Köztársaság között a szociális biztonságról szóló egyezmény kihirdetéséről. (Szövege: PDF. Előterjesztő:  emberi erőforrások minisztere. Általános vita a lezárásig.)

Magyarország és a Moldovai Köztársaság között a szociális biztonságról szóló egyezmény kihirdetéséről. (Szövege: PDF. Előterjesztő: emberi erőforrások minisztere. Általános vita a lezárásig.)

Egyes vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségek módosításáról. (Szövege: PDF. Előterjesztő: Mentelmi, összeférhetetlenségi, fegyelmi és mandátumvizsgáló bizottság. Általános vita a lezárásig. A törvényjavaslat egyes szakaszai sarkalatosnak minősülnek, ezért elfogadásukhoz a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

Kedd

Az Országgyűlésről szóló 2012. évi XXXVI. törvény és azzal összefüggő egyéb törvények módosításáról. (Szövege: PDF. Harrach Péter, Rétvári Bence, Rubovszky György KDNP,  Rogán Antal, Gulyás Gergely, Cser-Palkovics András Fidesz- képviselők indítványa. Általános vita.. A törvényjavaslat egyes szakaszai sarkalatosnak minősülnek, ezért elfogadásukhoz a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

Egyes házszabályi rendelkezésekről. (Szövege: PDF. Harrach Péter, Rétvári Bence, Rubovszky György KDNP-,  Rogán Antal, Gulyás Gergely, Cser-Palkovics András Fidesz- képviselők indítványa. Az általános vita.. A határozati javaslat elfogadásához az Alaptörvény vonatkozó szakasza alapján a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

A bizalmi vagyonkezelőkről és tevékenységük szabályairól. (Szövege: PDF. Előterjesztő:

közigazgatási és igazságügyi miniszter. Részletes vita.  A törvényjavaslat egy szakasza sarkalatosnak minősül, ezért elfogadásához a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

A magyarországi németek elhurcolásának és elűzetésének emléknapjáról. (Szövege: PDF. Előterjesztők: dr. Lukács Tamás, KDNP, Potápi Árpád János, Fidesz. Részletes vita.)

A Jászkun önmegváltás emléknapjáról. (Szövege: PDF. Előterjesztők: dr. Szabó Tamás, Pócs János, Boldog István, Fejér Andor, dr. Bene Ildikó, Sági István, Szalay Ferenc, dr. Varga István, Balla György, Tóth Gábor, dr. Szűcs Lajos, Gulyás Dénes, dr. Czira Szabolcs, Pánczél Károly, Bányai Gábor, Szemereyné Pataki Klaudia, Font Sándor, Kapus Krisztián, Lezsák Sándor, Lukács László, dr. Kerényi János, Kovács Ernő, dr. Szabó Erika, Vincze László, dr. Bohács Zsolt,  Fidesz-képviselők. Részletes vita.)

Szerda

Az Országgyűlésről szóló 2012. évi XXXVI. törvény és azzal összefüggő egyéb törvények módosításáról. (Szövege: PDF. Harrach Péter, Rétvári Bence, Rubovszky György KDNP-,  Rogán Antal, Gulyás Gergely, Cser-Palkovics András Fidesz-képviselők indítványa. Az általános vita folytatása és lezárása. A törvényjavaslat egyes szakaszai sarkalatosnak minősülnek, ezért elfogadásukhoz a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

Egyes házszabályi rendelkezésekről. (Szövege: PDF. Harrach Péter, Rétvári Bence, Rubovszky György KDNP,  Rogán Antal, Gulyás Gergely, Cser-Palkovics András Fidesz-képviselők indítványa. Az általános vita folytatása és lezárása. A határozati javaslat elfogadásához az Alaptörvény vonatkozó szakasza alapján a jelen lévő országgyűlési képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges.)

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!