Sáskajárás Magyarországon? Mi marad? – Parlamenti menetrend

Gyurcsány: A Fidesz pedig úgy viselkedik, mint a Bourbonok: semmit nem felejtenek, és semmit nem tanulnak. Fidesz: a kormányzati alkalmatlanság, tehetetlenség, pipogyaság vezetett idáig. KDNP: patetikus színházi előadást láthattunk, arcátlan, hogy ezt a lépést Gyurcsány Ferenc hazafias tettnek tünteti fel! SZDSZ: világossá vált, hogy a hitel-megállapodás kapcsán túl nagy a kormány mozgástere. MDF: köszönet Európának, hogy nem bünteti meg az országot a szocialista-liberális rossz kormányzás miatt!

Szakítva a hagyományokkal, ezúttal öt napon át ülésezik a Tisztelt Ház. A miniszterelnök a pénzügyminisztert küldte legutóbbi viharos napokban maga helyett szónokolni. Hétfőn – feltehetően - tekintettel arra, hogy kezdődik a jövő évi költségvetés vitája, napirend előtt, a zászlóshajó kapitányaként újabb szózatot intéz a szavazati joggal bíró állampolgárokhoz.  
 
+
 
Tévé rádió közvetítette, szeptember végén, midőn könnyedén lépdelt Veres János pénzügyminiszter a Parlament felé. Kezében a bivalybőrből készült táska, benne súlyos milliárdok, ezermilliárdok: a 2009-es költségvetés vaskos kötetre rúgó tervezete. Ünnepélyesen mosolygott „az értéket felismerő" vakuk és a kamerák kereszttűzében, nyújtotta át az Országgyűlés elnökének, főnöke, pártelnök-miniszterelnök üzenetét közvetítve: „Az egyensúly és a felzárkózás, a felemelkedés mérföldköve rejlik benne, jelenős tartalékokkal. Magyarország pénzügyi, gazdasági helyzete stabil, a jövő évi költségvetés megalapozott és körültekintő, és mindazok, akik nem állnak mögé, s ennek az ellenkezőjét állítják, riogatják az ország lakosságát, felelőtlen populisták!"
 

3 százalékos GDP növekedés, 4,3 százalékos infláció, valamint eredményszemléletben 3,2 százalékos GDP arányos államháztartási hiány szerepelt benne. Ígérte: az egy főre eső reálbér jövőre 2,4 százalékkal emelkedik, azaz a bruttó bérek 6,3 százalékkal, a nettó átlagkeresetek pedig 6,8 százalékkal; a nyugdíjakra fordított összeg 5,6 százalékkal nő, a családtámogatások az infláció mértékében, 4,3 százalékkal emelkednek. A kabinet a gazdálkodó szervezetek befizetéseiből 7 százalékkal több bevételt várt az idei előirányzatnál. Sok más mellett a társasági adó 2 százalékos emeléséből remélték a többletet, miközben a tervek szerint megszűnt volna a társas és egyéni vállalkozások 4 százalékos különadója. Úgy kalkuláltak: a hitelintézeti járadék címén tervezett bevétel 15 milliárd forint lesz, ez megegyezik az idei előirányzattal. A fogyasztási adókból 6 százalékos többletet várt a kormány, a személyi jövedelemadóból származó bevételekből 9 százalékkal számoltak többet jövőre az idei évinél. A bevételi oldalt 17.088,3 milliárd forintra, a kiadásokat pedig 18.064,3 milliárd forintra tervezte a kabinet. A GDP-t 29.110 milliárd forintra kalkulálták.

 
+
 
Október 2.: A pénzügyi világ gyülekező sötét felhői miatt aggályoskodókat nyugtatva a pénzügyminiszter hangsúlyozta: „Magyarországnak nincs szüksége pénzügyi segélycsomagra! Nincs olyan helyzet, hogy a nemzetközi bankválság okozta nehézségekről kellene tárgyalni!” Majd  – száműzve az „értéket fel nem ismerő", gátlástalanul szenzációt kereső médiát – visszavette a bivalybőrtáskát, s benne a jövő évi költségvetés szép ígéreteit. Memória kártya nem volt hozzá… 
 
Október 10.: A pénzügyminiszter bejelentette: „Bár a szokásos pénzügyi-tőzsdei válságról van szó" az adócsökkentés kikerül a csomagból. „Minden felszabaduló forrást a kiadás- és az adósság csökkentésére kell fordítani!" 
 
Október 11.: A pénzügyminiszter már arról beszélt: „A kormány készít egy abszolút pesszimista modellt is, arra az esetre, hogy mi történne, ha a gazdasági növekedés nem érné el a két százalékot.”  
 
Október 17.: Közhírré tették:   
 

A kormány  új makrogazdasági csomagja szerint: a GDP a korábban várt 3 százalék helyett  1,2 százalékkal nő. 3,9 százalékos átlagos infláció lesz a prognosztizált 4,3 százalék helyett. A korábbi 8 százalékhoz képest 4,1 százalékos exportbővüléssel számolhatunk.  A beruházások a várt 6 százalék helyett 4 százalékkal, a háztartások prognosztizált  fogyasztása az 1,9 százalék helyett mindössze 0,3 százalékkal bővülhet. A nominális GDP a feltételezett pedig 29 ezer 110 milliárd forintról 28 ezer 490 milliárdra csökken.

 
Október 27.: Hétfőn újra „mindenkit” megnyugtatott a pénzügyminiszter: „Távol vagyunk attól, hogy államcsőd fenyegesse Magyarországot, a kormány azonban nem zárkózik el a jövő évi költségvetés új változatának további módosítástól." Arra a kérdésre, hogy készül-e a jövő évi költségvetés harmadik változata elmondta: „A folyamatosan változó helyzetben folyamatosak a számítások azért, hogy a leginkább stabil, megalapozott költségvetésről tudjon majd az Országgyűlés dönteni.” 
 
Október 28.: Kedden bejelentették, milyen megszorító lépésekre készül a kormány a nemzetközi pénzügyi segítségért cserébe: 
 

Többek között, jövőre nem kapnak 13. havi bért a közalkalmazottak és a köztisztviselők, nem emelkedik a közszféra dolgozóinak fizetése és 10 százalékkal csökken az állami cégek vezetőinek tiszteletdíja; a 13. havi nyugdíj csak az öregségi nyugdíjkorhatárt, azaz a 62 éves kort betöltőknek jut majd, és ennek összege nem lehet 80 ezer forintnál magasabb. A kormány nem számol már a GDP-növekedésével, sokkal inkább az 1 százalékpontos alá csökkenésével.

 
Október 29.: Szerdán kiderült: az IMF, az unió és a Világbank által biztosított hitelkeret 20 milliárd euró összegű kamata öt-hat százalék. A pénzt 2010. március végéig, a  kormányzati ciklus végéig (!),  hívhatja le a magyar kormány, a készenléti díj éves szinten 0,25 százalék, a visszafizetés futamideje 3-5 év, így a hitelt és a következő ciklusban kell törleszteni. 
 
E napon rövid időre fel függesztette a jövő évi költségvetés legújabb változatának általános vitára alkalmasságáról szóló napirendi pont tárgyalását a költségvetési bizottság. A szó elszáll, az írás megmarad alapon, így írásban kérték Keller László pénzügyminisztériumi államtitkár által beharangozott legfrissebb adatokat. 
 

Az infláció 4,5 százalék lesz; a lakossági fogyasztás 3,7 százalékkal csökken; a reálbérek 2,7 százalékkal, a beruházások 0,9 százalékkal mérséklődnek.  

 
Október 31.: Péteken Gyurcsány Ferenc miniszterelnök elmondta: „Ez a kormány költségvetési fegyelem területén már bizonyított. Azt bizonyította az elmúlt két évben, hogy a felelős, megbízható költségvetés és gazdaságpolitika oldalán áll.”
 
Miért ért minket ilyen erővel mégis a válság? A Népszavában közölt interjúban ezt sem titkolta: 
 
– Ennek szerintem négy oka van. Az első, hogy nagyon alacsony a lakossági megtakarítás. Ennek egyik magyarázata az a felelőtlen otthonteremtési politika, amit a Fidesz vezetett be 2000-ben. A másik ok: a magyar költségvetésben 2001 és 2006 között olyan kötelezettségeket vállalt a kormány, amilyenek hosszú távon fenntarthatatlanok voltak. Ebben van felelőssége a szocialista-liberális koalíciónak is, de a Fidesznek is. A harmadik a 2006-ban elindított reformok jelentős részét a legnagyobb ellenzéki párt rövidlátó politikájával meggátolta, megakadályozta. Ma előrébb lennénk, ha a Fidesz az energiáit nem a reformok megfúrására, tüntetésekre és gyalázkodásra, hanem értelmes párbeszédre fordította volna. Végül: a magyar vállalatok és a magyar lakosság hihetetlen mértékben adósodott el devizában az elmúlt három évben.
 
– Két ellenzéki párt, az SZDSZ és az MDF is rendkívül felelősen vesz részt a válságkezelő folyamatban. A Fidesz pedig úgy viselkedik, mint a Bourbonok: semmit nem felejtenek, és semmit nem tanulnak. Ugyanazt a fáradt lemezt nyomják 2006 óta, bármi történjék a világban… Ebben a helyzetben az együttműködés miniszterelnöke vagyok. A Fidesz elnöke pedig a pártoskodás vezére. Mindenki eldöntheti, melyik utat követi. Hogy mindez változtat-e még a 2009-es költségvetésen, és ha igen, mit és hogyan, az  feltehetően hétfőig, a beterjesztés időpontjáig kiderül. Persze a december közepére tervezett végszavazásáig, még sok minden történhet… 
 
+
 
A Fidesz szerint viszont Gyurcsány Ferenc miniszterelnök ültette szégyenpadra országot, a megszorításokkal pedig „brutális támadást” intéz nyugdíjasok és a közszférában dolgozók ellen. Szijjártó Péter, az ellenzéki párt szóvivője hangsúlyozta: nyilvánvaló, hogy a „kormányzati alkalmatlanság, tehetetlenség, pipogyaság vezetett idáig”. 
 
A KDNP szóvivője, Halász Zsuzsa sem fogalmazott szerényebben: „Gyurcsány Ferenc ismét hazudott. Patetikus színházi előadást láthattunk Gyurcsány Ferenctől a Magyar Televíziónak adott interjúban, amelyből az derült ki, hogy a kormányfő, Veres János és Bajnai Gordon mentették meg Magyarországot, holott mindegyikük tevékenyen részt vett abban, hogy az ország oda jutott, ahol ma van. Arcátlan, hogy ezt a lépést Gyurcsány Ferenc hazafias tettnek tünteti fel!” 
 
A miniszterelnöki dicséret ellenére az SZDSZ sem azonosult Gyurcsány Ferenc helyzetértékelésével Gulyás József. A párt ügyvivője, hangsúlyozta: „Nem azért volt szükség a hitel-megállapodás megkötésére, mert a kormány az utóbbi időben jól tette a dolgát, hanem éppen ezért, mert  a Magyar Köztársaság kormányai nem tettek meg mindent azért, hogy csökkentsék a gazdaság és a költségvetési politika sebezhetőségét. Ráadásul világossá vált, hogy a hitel-megállapodás kapcsán túl nagy a kormány mozgástere.” 
 
Az MDF elnök asszonya is csalódott: ,mert a kormányfő első mondata a Magyar Televízióban nem a bocsánatkérés volt: „Gyurcsány Ferenc egy mondatával sem érzékeltette felelősségét arra nézve, hogy ilyen nehéz helyzetbe került az ország.” Egyúttal megköszönte Európának, hogy bizalmat szavazott Magyarországnak, „mert nem bünteti meg az országot a szocialista-liberális rossz kormányzás miatt!”. 
 
A folytatás hétfőn, kedden, szerdán, csütörtökön, pénteken – és azután…
 
+
 
A pénzügyminiszteri expozéval indul hétfőn a jövő évi költségvetés vitája. Elsőként az Állami Számvevőszék elnöke fejti ki a véleményét róla, majd a Költségvetési, pénzügyi és számvevőszéki bizottságának többségi és kisebbségi véleményét ismertető előadók felszólalásai következnek. A vezérszónokok és a képviselők keddtől fejthetik ki álláspontjukat. A tervek szerint kerek 30 órán át vitatkozhatnak. (900 percet kap az MSZP, s az összes többi ugyanennyit: Fidesz: 432; KDNP: 165; SZDSZ: 155; MDF: 135; Függetlenek: 13. Az EP képviselők felszólalására a frakciók időkeretének terhére kerül sor.) Pénteken még rátesznek egy lapáttal: hozzálátnak ugyanis a költségvetést rögvest módosító törvényjavaslat általános vitájához, 6 óra 32 perces időkeretben.
 
+
 
Eldőlhet a takarékos állami gazdálkodásról szóló, az úgynevezett plafontörvény sorsa. Az eredeti SZDSZ-MDF javaslatot (mely 2009-ben – a 2008-ra tervezetthez képest – nem engedte volna növekedni a központi költségvetés kiadásait, a következő két évben pedig csak az előző évi gazdasági növekedés felével lehetett volna növelni a kiadási oldalt) ugyanis túlhaladta az idő. A Fidesz-KDNP szerint változatlanul nélkülözhetetlenek szigorítás mellett a gazdaságélénkítő programok, miként az Országgyűlés pénzügyi-gazdasági ellenőrző szerepének javítása érdekében a Költségvetési Tanács létrehozását is, annak reményében, hogy „segítségükkel átláthatóbbá, ellenőrizhetőbbé, fegyelmezettebbé tehető a kormány felelőtlen költségvetési politikája.” Az indítvány alapján a grémiumban helyet kapna az Állami Számvevőszék és a Magyar Nemzeti Bank elnöke, valamint egy független közgazdász, utóbbit, az államfő jelölhetné. A szocialisták nem „Tanácsot,” hanem „Hivatalt” szeretnének, melynek tagjai is mások lennének.
 
Határoznak a köztársasági elnök által a megfontolásra visszaküldött, az Országgyűlés 2008. október 13-ai ülésén elfogadott, „A Magyar Köztársaság Kormánya és az Amerikai Egyesült Államok Kormánya között a bűncselekmények megelőzése és az ellenük való küzdelem terén folytatott együttműködés fokozásáról szóló megállapodás kihirdetéséről”, továbbá a  „Magyar Köztársaság kitüntetéseiről szóló 1991. évi XXXI. törvény, valamint a Kossuth-díjról és a Széchenyi-díjról szóló 1990. évi XII. törvény módosításáról” szóló törvény vitáját. 
 
Elfogadják a „Magyar Köztársaság, valamint Montenegró Köztársaság között a társadalombiztosításról és a szociális biztonság egyes kérdéseiről szóló, Budapesten, 2008. május 20-án aláírt egyezmény kihirdetéséről” szóló törvényjavaslatot.
 
Zárószavazás lesz „a második Nemzeti Környezetvédelmi Program 2005–2006. évi végrehajtásáról szóló jelentés” elfogadásáról és „az agrárgazdaság 2007. évi helyzetéről szóló beszámoló” elfogadásáról szóló országgyűlési határozati javaslatokról, miként „a pálinkáról és a Pálinka Nemzeti Tanácsról” szóló törvényjavaslatról is. 
 
Természetesen nem maradnak el a törvényhozást színesítő műfajok, az interpellációk és kérdések sem. Íme a T. Ház törvényalkotási programja:
 
Hétfő
 
A Magyar Köztársaság 2009. évi költségvetéséről szóló törvényjavaslat.  (Általános vita megkezdése. A napirendi pont előadója: dr. Veres János, pénzügyminiszter.)
 
Az Állami Számvevőszék véleménye a Magyar Köztársaság 2009. évi költségvetési javaslatáról. (A napirendi pont előadója: dr. Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék elnöke.)
 
A Magyar Köztársaság, valamint Montenegró Köztársaság között a társadalombiztosításról és a szociális biztonság egyes kérdéseiről szóló, Budapesten, 2008. május 20-án aláírt „Egyezmény” kihirdetéséről szóló törvényjavaslat.  (Általános vita és a határozathozatal. A napirendi pont előadója: dr. Székely Tamás, egészségügyi miniszter.)
 
A második Nemzeti Környezetvédelmi Program 2005-2006. évi végrehajtásáról szóló jelentés elfogadásáról szóló országgyűlési határozati javaslat. (A Környezetvédelmi bizottság önálló indítványa. Határozathozatal.  A napirendi pont előadója: dr. Nagy Andor, a Környezetvédelmi bizottság alelnöke.)
 
Az agrárgazdaság 2007. évi helyzetéről szóló beszámoló elfogadásáról szóló országgyűlési határozati javaslat. (A Mezőgazdasági bizottság önálló indítványa. Határozathozatal. A napirendi pont előadója: Godó Lajos, a Mezőgazdasági bizottság előadója.)
 
Az utasok személyi poggyászában importált termékek általános forgalmi adó és jövedéki adó mentességéről szóló törvényjavaslat. (Szavazás a módosító javaslatokról. A napirendi pont előadója: dr. Veres János, pénzügyminiszter.)
 
A villamos energiával összefüggő egyes kérdésekről szóló törvényjavaslat. (Szavazás a módosító javaslatokról. A napirendi pont előadója: dr. Veres János pénzügyminiszter.) 
 
A Magyar Köztársaság 2007. évi költségvetésének végrehajtásáról szóló törvényjavaslat. (Szavazás a módosító javaslatokról. A napirendi pont előadója: dr. Veres János pénzügyminiszter.)
 
A távhőszolgáltatás versenyképesebbé tételéről szóló törvényjavaslat.  (Szavazás a módosító javaslatokról.  A napirendi pont előadója: dr. Veres János pénzügyminiszter.)
 
A környezetvédelmi termékdíjról, továbbá egyes termékek környezetvédelmi termékdíjáról szóló 1995. évi LVI. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat. (Szavazás a módosító javaslatokról. A napirendi pont előadója: Szabó Imre, környezetvédelmi és vízügyi miniszter.)
 
Az Európai Unió tagállamaival folytatott bűnügyi együttműködésről szóló 2003. évi CXXX. törvény és a hozzá kapcsolódó más törvények módosításáról szóló törvényjavaslat. (Szavazás a módosító javaslatokról. A napirendi pont előadója: dr. Draskovics Tibor, igazságügyi és rendészeti miniszter.)
 
Az ember méltóságát súlyosan sértő egyes magatartásokkal szembeni védelem érdekében szükséges jogérvényesítési eszközök biztosításáról szóló törvényjavaslat. (Szavazás a módosító javaslatokról.  A napirendi pont előadója: dr. Draskovics Tibor, igazságügyi és rendészeti miniszter.)
 
Egyes büntetőjogi tárgyú törvények módosításáról szóló törvényjavaslat. (Szavazás a módosító javaslatokról. A napirendi pont előadója: dr. Draskovics Tibor, igazságügyi és rendészeti miniszter.)
 
A közrend, valamint az igazságszolgáltatás működésének védelme érdekében szükséges egyes törvénymódosításokról szóló törvényjavaslat. (Szavazás a módosító javaslatokról. A napirendi pont előadója: dr. Draskovics Tibor, igazságügyi és rendészeti miniszter.)
 
A köztársasági elnök által megfontolásra visszaküldött, az Országgyűlés 2008. október 13-ai ülésén elfogadott, „A Magyar Köztársaság Kormánya és az Amerikai Egyesült Államok Kormánya között a bűncselekmények megelőzése és az ellenük való küzdelem terén folytatott együttműködés fokozásáról szóló Megállapodás kihirdetéséről” szóló törvény. (Záróvita és a zárószavazás.)
 
A köztársasági elnök által megfontolásra visszaküldött, az Országgyűlés 2008. október 6-ai ülésén elfogadott, „A Magyar Köztársaság kitüntetéseiről szóló 1991. évi XXXI. törvény, valamint a Kossuth-díjról és a Széchenyi-díjról szóló 1990. évi XII. törvény módosításáról” szóló törvény. (Záróvita és a zárószavazás.)
 
A pálinkáról és a Pálinka Nemzeti Tanácsról szóló törvényjavaslat. (Font Sándor, Császár Antal (Fidesz), Bedő Tamás, Kis Péter László (MSZP), Dr. Simicskó István, Dr. Medgyasszay László (KDNP), Velkey Gábor, Dr. Bőhm András (SZDSZ), Karsai Péter, Pettkó András (MDF) képviselők önálló indítványa. A napirendi pont előadója: Font Sándor. Záróvita és zárószavazás.) 
 
A takarékos állami gazdálkodásról szóló törvényjavaslat.  (Dr. Kóka János, dr. Fodor Gábor, Horn Gábor (SZDSZ) képviselők önálló indítványa. Részletes vita. A napirendi pont előadója: dr. Kóka János.) 
 
A Nemzeti Tehetség Program elfogadásáról, a Nemzeti Tehetség Program finanszírozásának elveiről, valamint a Nemzeti Tehetségügyi Koordinációs Fórum létrehozásának és működésének elveiről szóló országgyűlési határozati javaslat. (Részletes vita. A napirendi pont előadója: dr. Hiller István, oktatási és kulturális miniszter.)
 
A környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. törvény, a természet védelméről szóló 1996. évi LIII. törvény, valamint egyéb törvények módosításáról szóló törvényjavaslat. (Részletes vita. A napirendi pont előadója: Szabó Imre, környezetvédelmi és vízügyi miniszter.)
 
A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat. (Részletes vita. A napirendi pont előadója: dr. Draskovics Tibor, igazságügyi és rendészeti miniszter.)
 
A Nemzeti Civil Alapprogramról szóló 2003. évi L. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat. (Részletes vita. A napirendi pont előadója: Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter.)
 
A hízott kacsából és libából előállított termékek védelméről szóló országgyűlési határozati javaslat. (Font Sándor, Bagi Béla (Fidesz), Herbály Imre (MSZP), Velkey Gábor (SZDSZ), Karsai Péter (MDF), dr. Medgyasszay László (KDNP) képviselők önálló indítványa. Általános vita a lezárásig. A napirendi pont előadója: Bagi Béla.) 
 
Kedd
 
A Magyar Köztársaság 2009. évi költségvetéséről szóló törvényjavaslat.  (Az általános vita folytatása. A napirendi pont előadója: dr. Veres János, pénzügyminiszter.)
 
Az Állami Számvevőszék véleménye a Magyar Köztársaság 2009. évi költségvetési javaslatáról. (A napirendi pont előadója: dr. Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék elnöke.)
 
Szerda
 
A Magyar Köztársaság 2009. évi költségvetéséről szóló törvényjavaslat.  (Az általános vita folytatása.. A napirendi pont előadója: dr. Veres János, pénzügyminiszter.)
 
Az Állami Számvevőszék véleménye a Magyar Köztársaság 2009. évi költségvetési javaslatáról. (A napirendi pont előadója: dr. Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék elnöke.) 
 
Csütörtök
 
A Magyar Köztársaság 2009. évi költségvetéséről szóló törvényjavaslat.  (Az általános vita folytatása és lezárása. A napirendi pont előadója: dr. Veres János, pénzügyminiszter.)
 
Az Állami Számvevőszék véleménye a Magyar Köztársaság 2009. évi költségvetési javaslatáról. (A napirendi pont előadója: dr. Kovács Árpád, az Állami Számvevőszék elnöke.)
 
Az előadó-művészeti szervezetek támogatásáról és sajátos foglalkoztatási szabályairól szóló törvényjavaslat. (Az általános vita megkezdése. A napirendi pont előadója: dr. Hiller István, oktatási és kulturális miniszter.)
 
Péntek
 
A Magyar Köztársaság 2009. évi költségvetését megalapozó egyes törvények módosításáról szóló törvényjavaslat. (Általános vita a lezárásig.  A napirendi pont előadója: dr. Veres János pénzügyminiszter.)
 
Bartha Szabó József 
Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!