A végcél Afrika iszlámosítása?

Megdöbbentő információkat hozott nyilvánosságra nem régen a Worthy Christian News című amerikai hírportál. Tudósítójuk jelentése szerint három afrikai iszlám „kemény” fegyveres csoport is azon van évek óta, hogy a kontinens keresztyénei ellen célzott támadásokat indítsanak. Ennek érdekében még szorosabbra fűzték együttműködésüket. Végcéljuk nem kevesebb,   mint az egész kontinens zöldbe borítása, azaz muzulmán hitre, illetve az iszlám vallásra térítése. Olvasóinknak rendszeresen beszámolunk arról, hogy a tavaly kirobbant arab tavasznak milyen következményei vannak az iszlám világban, illetve azokról a tragikus merényletekről is rendszeresen hírt adunk, amiket keresztyén templomok, hívők, lakónegyedek, üzletek ellen követnek el szélsőséges félkatonai szervezetek Nigériában, Egyiptomban, Szíriában, Irakban és másutt. Forrás: worthynews.com;

Amerikai tábornok: „Veszélyes észak-afrikai bázisok”

 

A helyzetet így értékelte legutóbb Carter Ham tábornok, az USA afrikai hadtestének parancsnoka: vannak arra utaló jelek, hogy három félkatonai szervezet, a Boko  Haram, az Al-Shabaab és az Al-Kaida az iszlám Maghreb területén gyűjti össze támadó erőit, illetve ott vannak a kiképző táborok.  Ez a szó Észak-Afrikának azt a régióját jelöli, amihez ezek az országok tartoznak: Marokkó, Algéria, Tunézia, Líbia. Ők hozták létre 1989-ben az Arab Maghreb Uniót, amihez később Mauritánia is csatlakozott. Az országok lakosságának túlnyomó többsége mohamedán. A tábornok fogalmazása szerint „e három közül bármelyiket tekintjük, önmagában mindegyik igen veszélyes és félelmetes fenyegetést jelent. Ami valóban nagy veszély forrása, az az, hogy a három szervezet hatékonyságának növelése érdekében koordinált és egymás részcéljaival is összhangban lévő stratégiát dolgozott ki és valósít meg”.

 

A nyugati nevelés bűnös – elvetni mindent, ami nyugati – Boko Haram

 

A Boko Haram azért harcol kőkeményen és könyörtelenül, hogy Észak-Nigériában iszlám államot hozzon létre. A véres küzdelem 2009 óta tart, eddigi mérlegükön több mint ezer halott szerepel. Jobbára a biztonsági erők katonáiból és keresztyénekből adódik össze ez a szám.  Valójában Mohamed próféta tanításának és a jihadnak a propagálására szövetkezett harcosok szervezetéről van szó. A Boko Haram elnevezés jelentése: a nyugati nevelés bűnös. A szervezet szalafista csoport, amely ellenez mindenfajta együttműködést a Nyugattal, mint a bűn forrásával. A csoport tagjai között egyszerű muszlim emberek mellett imámok, papok is találhatók. A harcosok életkora 17-30 év között mozog, egy részüket börtönökből szabadították ki, s állították csatasorba.

A muzulmánok között sem egységes a megítélésük. Niger Állam mohamedán kormányzója, Dr. Mu’azu Babangida Aliyu többször is bírálta őket, mondván: „Az iszlám a béke vallása, s nem azonosítható az erőszakkal és a bűnözéssel”, ezért a Boko Haram nem reprezentálja az iszlámot. A Nigéria észak-nyugati részén fekvő Sokoto Állam szultánja, Sa’adu Abubakar, a nigériai muzulmánok lelki feje és vezetője pedig ezt a katonai csoportosulást „iszlámellenes szektának” nevezte. A muszlim imámok, papok nigériai szervezete (CMCN) egyenesen felszólította a Boko Haramot a fegyverletételre és a béke helyreállítására. 

 

Al-Shabaab – már a médiát is használják a küzdelemben

 

A másik félkatonai szervezet, mely a hármak táborához tartozik, az Al-Shabaab. A szó jelentése „fiatalok, fiúk”. Ez a mujahedin ifjúsági mozgalom félkatonai szárnya, Szomáliában működik az Al-Kaida katonai iszlám csoportosulás sejtjeként. 2011 tavaszára mintegy 14 500 tagja volt már. Az iszlám ellenségeivel szemben hirdet harcot. Vannak, akik a szufisták, az iszlám misztikus ága közelében elhelyezkedő csoportosulásnak tartják őket. Főhadiszállásuk a szomáliai Kismayo-ban van, vezetőjük Ibrahim al-Afghani. Harci eszközeik között szerepel az öngyilkos bombamerénylet, ilyen cselekményeket több esetben is hajtottak már végre Iránban, Líbiában és Egyiptomban. Nemzetközi katonai szervezetként tagjai több országból verbuválódtak: Jemenből, Szudánból, Afganisztánból, Szaúdi-Arábiából, Pakisztánból és Bangladesből. Ezt a szerveződést veszélyes terrorista csoportnak minősítette Ausztrália, Kanada, Norvégia, Svédország, Anglia és az USA. Sajátosságuk, hogy a médiát is felhasználják propagandista célokra.   

 

AQIM – afrikai célpontokkal

 

Harmadik tagszervezete e militáns iszlám szerveződésnek az AQIM, az Al-Kaida észak-afrikai szárnya. Főként algériai, spanyol, francia, és amerikai célpontok ellen irányul tevékenysége. Leginkább algériai és dél-marokkói közösségekből toborzódik tagsága, amit maximum 800 főre becsülnek. Iszlámista katonai szervezetként Afrikában is tevékenykedik, Maliban, Mauritániában, Marokkóban, Nigerben és Tunéziában. Több területen szorosabb együttműködést valósít meg a Boko Harammal. Akcióit 2002 óta hajtja végre. Mali volt elnöke, Amadou Toumani Touré szerint az igazi ellenfél az országban az AQIM.

 

Salamu Alaykum – legyen hát béke végre már

 

 A három félkatonai iszlám szervezetnek mintegy 18-20 ezerre becsült tagja van, ami sem létszámában, sem harcmodorában nem hagyható figyelmen kívül. Afrika vallási jövőjét tekintve veszélyes agresszív csoportosulásról van szó. Elsőrendű céljuk nem az iszlám, a „béke vallása” terjesztése, hanem a keresztyének elüldözése a kontinensnek most csak északi, felső-középső területeiről, melyek a klasszikus iszlám országokkal határosak.

Azt viszont látni lehet és kell, hogy a keresztyénség éppen a „fekete kontinensen” terjed a legintenzívebben. 1900-ban a keresztyének száma Afrikában még csak 9 millió volt. 2000-ben 380 millió, 2006-ban 440 millió, 2012-re 516 millió a számuk. Közülük 147 millió a pünkösdi és a karizmatikus közösségek tagja. Az észak-afrikai területeken főként a klasszikus keleti keresztyénség, a koptok és más felekezetek terjedtek el, délebbre a protestánsok, illetve az újabb mozgalmak, délen szintén a protestánsok vannak többségben. De a római katolikusok száma is rohamosan növekszik. 2009-es statisztika szerint 158 milliót számlálnak. A legtöbb keresztyén Afrikában Nigériában él, itt a lakosságnak 50,8 %-át teszik ki, 81 millióval (a Boko Haram támadja is őket). Csaknem 100 %-ig keresztyén ország a demokratikus Kongó, ahol 69 millió a keresztyének száma. Etiópia Afrika 3. legnépesebb keresztyén országa, itt 55 millió a számuk. Dél-Afrikában 41 millió, Kenyában 35 millió keresztyén él.        Ezek a számok kihívást jelentenek más vallásoknak is, de nem arra, hogy „missziójukat” tűzzel-vassal, robbantásokkal, merényletekkel fejtsék ki. Ez még – amint néhány fentebbi példa mutatta – a muzulmán lelki és politikai vezetőknek sem mindig „tetszik”, akik akár színből, akár szívből, de sietnek kijelenteni: az iszlám a béke és az irgalom vallása. Erre csak ennyit mondhatunk: ámen – úgy legyen! De akkor tegyenek is meg mindent a lelki és a politikai vezetők az arab világban azért, hogy a terrorizmus e három csoportja ne szégyenítse meg az iszlám lényegét, a  Salamu Alaykum-ot, a Béke legyen veled ősi köszöntést…Különben a zöld Afrika egyre véresebb, pirosabb lesz, s erre a gyarmatosítás okozta milliónyi seb után biztosan senkinek sincs szüksége.

 

Írta: Dr. Békefy Lajos

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!