A 168ora.hu cikke szerint az alkotmánytervezet úgy oldaná meg a kiskorúak után járó „plusz egy szavazat" ügyét, hogy választójogot adna nekik. Ami újdonság a múlt héten ismertetett szöveghez képest. Tehát nem az anya kapna szavazati jogot, hanem a kiskorú gyermek, de az anya szavazna. Ennek az lehet a magyarázata, hogy eleget tegyenek az „egy ember, egy szavazat" elvnek. A cikk szerint azonban ez a megoldás is felvet problémás kérdéseket. (http://www.168ora.hu/itthon/a-fidesz-es-a-kdnp-valasztojogot-adna-a-kiskoruaknak-72141.html)
Harrach Péter interjút adott a Duna TV-nek. A KDNP frakcióvezetője az alkotmány tervezetéről, a kiskorúak szavazati jogáról, Szili Katalin alkotmánykoncepciója egyes pontjainak esetleges elfogadásáról, a közbiztonságról, a gyöngyöspatai helyzetről és az ügynöklistákról beszélt. (http://belfold.ma.hu/tart/cikk/a/0/90915/1/belfold/A_gyerek_utan_jaro_szavazati_jog_mellett_kardoskodik_Harrach?place=srss)
Az uniós adóharmonizáció nem lenne kedvező Magyarországnak - mondta a Hír Televízió reggeli műsorában Surján László. A bajból akkor tudunk kitörni, ha az adóversenyben nyerők leszünk. Ha közös adószabályokat hozna az EU, akkor elveszítjük a versenyelőnyünket. (http://www.hirtv.hu/gazdasag/?article_hid=368438)
Az etikátlan promóciós gyakorlatra világított rá egy orvos kolléga halála - mondta Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár az Országos Gyógyszerészeti Intézet (OGYI) főigazgatójával, Szepezdi Zsuzsannával tartott közös sajtótájékoztatóján. Az intézet összesen 52 milliós bírsággal sújtotta az ügyben érintett, jogsértő cégeket. Az OGYI a Thaiföldön szerencsétlenül járt háziorvos „utaztatása" kapcsán hivatalból 18 eljárást folytatott le az elmúlt hónapokban. (http://www.orientpress.hu/80576/RSS)
Echo TV-ügy: most hol van a kétharmad? címmel ismertetett a Magyar Hírlaphoz eljuttatott véleményeket a tv-csatorna annak kapcsán, hogy a UPC Magyarország március 16-ától gyakorlatilag az ország valamennyi vételkörzetében kivette az Echo Tv-t a földfelszíni sugárzású csomagjából. (http://www.echotv.hu/?akt_menu=16&r_id=37&hir_id=242050)
Az MSZP sajtótájékoztatóján Bárándy Péter azt mondta: a párt szerint avítt szemléletű, kidolgozatlan és ellentmondásos a kormánypártok alkotmánytervezete. Mesterházy Attila arról beszélt, hogy a Fidesz-KDNP alaptörvény-koncepciója csorbítja a szociális jogokat, sérti a magánélet szentségét és korlátozza az Alkotmánybírósághoz fordulás lehetőségét. Szerinte az új alaptörvény a Fidesz-KDNP alkotmánya lesz, nem a nemzeté. Arra hívta fel a figyelmet, az EU-ban példa nélküli, hogy egy alaptörvényt kizárólag a kormányon lévők szavazzanak meg, és annak jóváhagyásáról ne tartsanak népszavazást. Ha elfogadják, bár formai értelemben legitimnek számít majd, társadalmi legitimitása nem lesz az új alkotmánynak.
Szíjjártó Péter szerint a húsvéti alkotmány a jövő felé nyitott, a jövőről szóló alkotmány, amely védi a természeti értékeket, a biológiai sokféleséget, előtérbe helyezi a jövő nemzedékét, a fiatalokat, a gyermekeket. Emlékeztetett: minden közép-európai ország új alkotmányt fogadott el a kommunista diktatúrák bukása után, az 1990-es évek elején. (http://hvg.hu/itthon/20110318_mszp_alkotmany_kidolgozatlan#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg)
Négyen indulnak az Ottófi Rudolf alpolgármester halálával február elején megüresedett győri önkormányzati képviselői helyért. A Fidesz-KDNP jelöltje Pergel Elza, a Pro Urbe Győr Egyesület színeiben Bárány István indul; az MSZP Szigeti Rolandot indítja, Ottlakán Beatrix pedig független jelöltként indul. (http://hirszerzo.hu/belfold/20110318_gyor_idokozi_valasztas?s=hl)
A hirszerzo.hu hosszú tudósítást közölt a Kaposvárott évente megrendezésre kerülő, Jogi beszélgetések című konferencia idei tanácskozásáról. A megnyitót Szita Károly polgármester tartotta. A konferencián élesen bírálta a kormánypártok alkotmány-tervezetét Baka András legfőbb bíró és Paczolay Péter, az Alkotmánybíróság elnöke. A két közjogi méltóság hosszan elemezte a Fidesz-KDNP koncepcióját, azt állítva, hogy az több ponton visszalépést jelent a hatályban lévő alkotmányhoz képest. Bánáti János, az ügyvédi kamara elnöke pedig azt kifogásolta, hogy a szöveg meg sem említi az alapjogok védelmében fontos szerepet játszó ügyvédséget. A konferencián felszólalt Varga Zs. András, a legfőbb ügyész helyettese is. (http://hirszerzo.hu/belfold/20110318_birosag_alkotmanybirosag_alkotmany?s=hl)
A mindennapi,hu-n Balavány György bírálja az egyházügyi törvény tervezetét és az alkotmány tervezetét. Az utóbbiról azt írja: a „tervezett szöveg úgy kezdődik, hogy »Mi, a magyar nemzet tagjai, kinyilvánítjuk az alábbiakat«: és következik a tőrőlmetszett kereszténydemokrata krédó, amivel a szöveg szerint vagy egyetért a honpolgár, vagy nem tagja a nemzetnek. Én pedig - rendes kereszténydemokrataként - rendkívül utálnám, ha a gondolkodásmódom minden hazámfia számára kötelező volna." A szerző szerint „az a riasztó, hogy keresztény kurzus formálódik, jórészt keresztények nélkül". (http://mindennapi.hu/cikk/vezer/kereszteny-kurzus-keresztenyek-nelkul/2011-03-18/2119)
A Népszava információi szerint Vizsgálatot indított az Magyar Televízió Az Este című műsorának politikai kiegyensúlyozatlansága miatt a médiahatóság egy beadvány alapján. (http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=405409#null)