<p>kdnp.hu</p><p>Forrás: index.hu, fn.hu </p>
Miután az SZDSZ ügyvivő testülete 8.3 szavazati aránnyal elutasította a mai aktuális MSZP favorit, Takács János miniszterelnöki jelölését változtatott stratégiáján, s immáron maga nevezete meg jelöltként Bokros Lajost . A párt tárgyalódelegációja elindult a találkozóra a szocialista tárgyalókkal. Lendvai Ildikó még Gyurcsány bejelentése napján azt állította, hogy a szocialista küldöttek elsöprő többsége elutasította Bokros jelölését, és korábban az SZDSZ is elutasító volt. Gyurcsány Ferencet pedig akkor még meglepte volna Bokros jelölése. Bokros már szombaton jelezte, hogy vállalná a felkérést, amennyiben megvalósíthatja szigorú gazdasági programját. Bokros amúgy az MDF EP-listavezetője, a párt március elején miniszterelnöknek jelölte egy konstruktív bizalmatlansági indítvány kezdeményezésekor.
Az Index szerint Karsai József, szocialista országgyűlési képviselő azt mondta: „Bokros egy kemény, kegyetlen, népet nem ismerő neutronbomba. Az infrastruktúra megmarad, a nép elpusztul."
Az egykori búzaégető politikus Bokros nevének felmerülését teljes abszurditásnak tartja. Szerinte nem lehet egy országgal megtenni azt a cirkuszt, amit a miniszterelnök-jelölés körül csapnak. Gyurcsánynak már jóval korábban le kellett volna mondani – írja az Index.
Bokros Lajos az utóbbi időben több tanulmánnyal is jelentkezett, amelyekben a korábban is hangoztatott reformjavaslatai mellett érvelt.
Például szinte mindenkivel 10 ezer forint egészségügyi hozzájárulást fizettetne havonta, a nyugdíjasokkal is, megszüntetné az adójóváírást, keményebben adóztatná az átlagbér alatt keresőket, viszont könnyítene az átlagbér körül, illetve fölötte élők helyzetén.
Bokros Lajos megszüntetné a 13. havi nyugdíjat és a 13. havi bért is a közszférában, az áfát úgy emelné meg, ahogy annak idején - az 1995-ös Bokros-csomag idején – a vámpótlékkal tette: előre bejelentett módon, ütemezetten csökkentené vissza.
A vállalkozók búcsút inthetnének az evának is, ez Bokros szerint ugyanis „ az adóelkerülés melegágya”, kiirtaná az adórendszer kivételeit, drasztikusan visszafogná az állami kiadásokat, s újraosztaná a jövedelmeket a magánemberektől a vállalkozások felé.