Évente csaknem ezermilliárd forint támogatást kapnak a magyar államtól a multicégek. Ez több, mint a megszorítások éves mértéke, s háromszor annyi, mint amennyi a hazai kis- és közepes vállalatoknak jut. A lapunknak nyilatkozó közgazdászok szerint az összes adókedvezményt felül kell vizsgálni – írja a Magyar Nemzet mai számában.
Miközben ez év júliusától és a jövő esztendő elejétől újabb húsba vágó megszorításokkal szembesül a magyar lakosság, a hazánkba települt multinacionális cégek támogatására majdnem ezermilliárd forint jut évente. A multiknak adott pénz csaknem húszszorosa például a vagyonadó beszedéséből jövőre várt összegnek. A támogatás a hazai kis- és közepes vállalkozásokkal összehasonlítva is döbbenetesen magas, hiszen ezek a cégek megközelítően harmadannyi támogatást kapnak, mint a hazánkba települt külföldi társaságok. A juttatások nagy részét a társaságiadó-kedvezmény, az iparűzési adó elengedése, a munkahely-teremtési támogatás, valamint az egyéb közvetlen támogatások tették ki.
A magyar állam 2007-ben 917 milliárd forintot költött arra, hogy a multinacionális cégeket támogassa, a hazai kis- és közepes vállalkozások teljes dotációjára eközben 370 milliárd forint jutott – mutatott rá lapunk érdeklődésére Róna Péter közgazdász, aki szerint a multik aránytalan támogatása versenyképtelenné teszi a belső piacot és a hazai termelést.
A részletekről bővebben a Magyar Nemzet mai számában számol be.