Elkótyavetyélt gyárak

Forrás: MNO

Az első hat cukorgyár privatizációjából semmi nem került az állami kasszába – hangzott el az ágazat privatizációját vizsgáló bizottság tegnapi ülésén. Az előnytelenül kötött szerződéseket a saját hasznukat és túlélésüket kereső vállalatvezetők készítették elő, a privatizációért felelős szervezet akkori vezetője az idő és a létszám hiányával magyarázza, hogy nem ellenőrizték gondosabban a szerződéseket, s csak a bélyegzőt nyomták rá a papírokra.

Egyetlen fillér haszna sem volt a magyar államnak az első hat cukorgyár privatizációjából a kilencvenes évek elején – derült ki abból a szakértői jelentésből, amelyet a hazai cukorgyárak privatizálását vizsgáló parlamenti bizottság tegnapi ülésére készítettek. Bár az akkori kormányzat jelentős bevételeket remélt az állami vállalatok magánkézbe adásától, az először – 1990 szeptemberében és októberében – dobra vert petőházi és kaposvári cukorgyárak, majd az 1991-ben eladott kabai cukorgyár értékesítéséből semmi nem jutott az állami kasszába – részletek a Magyar Nemzet mai számában.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!