Forrás: MTI
Több mint kétezer projektet végzett el 34 országban fennállása alatt a 20 éves Magyar Ökumenikus Segélyszervezet, amely hétfőn jubileumi közgyűlést tartott a budapesti Művészetek Palotájában. A 20 év történetéről, munkájáról mobil kiállítás is készült, amely a hétfői budapesti bemutató után tovább vándorol olyan városokba, - Miskolcra, Debrecenbe és Szolnokra - ahol a szervezet tevékenykedik - mondta Lehel László, a segélyszervezet elnök-igazgatója.
Ha van egy szervezet, amely sokat tett az önkéntesség, a jószolgálati munka gondolatának és kultúrájának népszerűsítésért Magyarországon, akkor az a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet - hangsúlyozta Lévai Anikó, a segélyszervezet jószolgálati nagykövete. Emlékeztetett arra, hogy a szervezet a történelmi egyházak összefogásával jött létre és több ilyen, ehhez hasonló összefogás nincsen Közép- és Kelet-Európában.
A tablókat olvasgatva kiderül, hogy a segélyszervezet munkájában 10 ezer önkéntes és kétszáz munkatárs vesz részt, húsz év alatt 34 országban több mint kétezer projektet végeztek el, Magyarországon és a határokon túl 50 féle szociális szolgáltatást nyújtanak, a fennállás óta közel húszmilliárd forint értékben végeztek hazai szociális-fejlesztő illetve nemzetközi humanitárius és fejlesztő tevékenységet itthon és a nagyvilágban.
Az 1991-ben alakult Magyar Ökumenikus Segélyszervezet alapítói a református, az evangélikus, a metodista, unitárius és ortodox egyházak, az Üdvhadsereg, valamint magánszemélyek. Tevékenységei közé tartozik egyebek mellett a hátrányos helyzetű családok és gyermekek támogatása, a szenvedélybetegségek kezelésével kapcsolatos programok, vagy a hátrányos helyzetű roma gyermekek fejlesztését célzó kezdeményezés, legutóbb az árvíz és a vörösiszap-katasztrófa során nyújtottak segítséget. A 90-es évek elején a szervezet nagy szerepet töltött be a Magyarországra érkező menekültek ellátásában is.