A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint minél előbb végre kell hajtani a strukturális reformokat, e nélkül a gazdasági válság elmúltával is versenyképtelen marad az ország. Parragh László hozzátette: a Reformszövetség várhatóan két hónapon belül nyilvánosságra hozza az általuk javasolt intézkedéseket.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint a strukturális reformok minden eddiginél fontosabbak, a reálgazdaságra is áthúzódó válság előbb-utóbb kikényszeríti a szükséges változásokat, de társadalmi ára sokkal kisebb lenne, ha ezt nem előzné meg a nagy ellátó rendszerek ellehetetlenülése.
A szervezet elnöke elmondta: a válság egyre inkább a gazdaság „mély szöveteiben” okoz károkat, a pénzügyi szférában tapasztalható bizalmatlanság lassan átterjed a vállalkozó szférára, növekszik a társadalmi válság veszélye.
Parragh László szerint a Nemzeteközi Valutaalap (IMF), az Európai Unió és a Világbank által nyújtott készenléti hitelek mérsékelték az országra nehezedő nyomást, de rontották az ország megítélését. Az eddig adott pénzügyi válaszok rövid távon eredményesek voltak, de makrogazdasági szinten még nem elégségesek.
Az idei költségvetésről szólva a kamara elnöke úgy vélekedett, hogy a bevételi és kiadási oldal alakulását befolyásolja majd a feltételezettnél nagyobb gazdasági visszaesés, amelynek mértéke most még nehezen becsülhető. Az adóbevételek alacsonyabbak lesznek a gazdaság gyengébb teljesítménye, a fogyasztás stagnálása, az infláció mérséklődése miatt, míg a kiadásokat emelik az elbocsátásokkal, az átmeneti vagy tartós leépítésekkel párhuzamosan növekvő munkanélküliség.
Az infoRádióban elhangzott beszélgetés itt meghallgatható.