Orbán: az erő és a siker alapjai azok a vállalkozások, ahol magyarok adnak munkát magyaroknak

Minden erős és sikeres európai országban "magától értődő", hogy az erő és a siker alapja a nemzeti gazdaság - jelentette ki Orbán Viktor szombaton Székesfehérváron, a száz százalékban magyar tulajdonú Jüllich Glas Holding Zrt. napelemgyárának avató ünnepségén, amelyen részt vett Semjén Zsolt miniszterelnök helyettes is.

kdnp.hu
Forrás: MTI, HírTV

Belső lapos

"Miközben Európa egy gazdasági térré, piaccá változik, miközben a világ globális gazdasággá alakul, nem vész el a nemzeti ipar, a nemzeti tőke szerepe sem. Éppen ez, vagyis, hogy magyar ad munkát magyarnak, német a németnek, francia a franciának, ez a nemzeti gazdaságok alapja Európában. Az pedig minden erős és sikeres európai országban természetes módon magától értődő, hogy az erő és a siker alapja a nemzeti gazdaság" - mondta a miniszterelnök.

Európa a nemzetek, és még inkább a nemzetgazdaságok szövetsége, amelyek ereje és sikere évszázadokon át vezető civilizációvá tette Európát, vagyis "olyan helyek sokasága tette sikeressé a kontinensünket, mint az a hely, ahol most állunk" - mondta Orbán Viktor. Európa legfontosabb erőforrása ma is a nemzetekben és a nemzeti gazdaságokban található, "ezért akarunk mi magyarok is elsősorban nemzeti lábon álló gazdaságot teremteni, ugyanis, hasonlóan a többiekhez, mi is erős és sikeres nemzetté akarunk válni."

Mint mondta, a magyarok megerősödése érdeke Európának és az Európai Unió gazdaságának is, mert ma az európai gazdaságok "csak nemzeti lábon állva, és kiterjedt nemzetközi együttműködésekben teljesedhetnek ki". Nekünk magyaroknak sok, a Jüllich Glashoz hasonló helyre van szükségünk ahhoz, hogy "ismét erősek és sikeresek legyünk." A miniszterelnök úgy fogalmazott, hogy az európai gazdaságstruktúra alapját valójában a nemzeti ipar alkotja, a több generáción át örökölt családi vállalkozások, s az ő tulajdonukban álló további társaságok "adnak igazi karaktert egy ország gazdálkodásának". Bár minden vállalkozás célja - függetlenül attól, helyben élnek-e a tulajdonosai -, hogy hasznot termeljen, amikor magyarok adnak munkát magyaroknak, nem csak pénzben mérhető haszon keletkezik.

"Mindenki számára, aki csak egy kicsit is szereti a hazáját, további szellemi és lelki hasznot jelent", hogy a vállalkozáson keresztül az ország sikeres lehet, hogy családok százai kapnak jó munkát, tisztességes megélhetést és kenyérkereseti lehetőséget, és nem csak a tulajdonos, hanem az ország is gyarapodik. Orbán Viktor szerint minden ország számára a Jüllich Glashoz hasonló vállalkozások jelentik a legfontosabb gazdasági tartalékot, nehéz időkben azok adják a gazdaság utolsó védvonalát, mert ők "el nem mennek innen". Minél több ilyen vállalkozás van, annál nagyobb a munkahelyek biztonsága és kiszámíthatóbb a gazdaság növekedése.

A miniszterelnök arra hívta fel a jelenlevők figyelmét, hogy most, az újabb és újabb európai csődhullámoktól szorongatva sem szabad leállni, hanem  gyorsítani kell, folytatni az Új Széchenyi Tervet, támogatni a magyar vállalkozásokat, és a munkahelyteremtő beruházásokat. Mint mondta, olyan korszakot hagy maga mögött az ország, amelyben "megrendítették, eladósították a nemzeti ipart és a nemzeti gazdaságot, "és ezzel voltaképpen aláásták a magyar gazdaság európai alapjait". Tavaly arra vállalkoztunk, hogy visszatérünk az európai alapokhoz és újjáépítjük a nemzeti lábon álló magyar gazdaságot. "Ezért ösztönözzük minden lehetséges eszközzel a munkahelyteremtést, ezért akarunk és fogunk mindenkit, aki munkaképes, visszavezetni a munka világába, és ezért biztosítunk jelentős forrásokat az Új Széchenyi Terv keretében a találékony és bátor hazai vállalkozásoknak, amilyen a Jüllich Glas" - mondta kormányfő.

Jüllich Ádám, a cég tulajdonosa a vállalkozásról elmondta: a 13 ezer négyzetméter alapterületű üzem 2,5 milliárd forintos beruházással valósult meg, a kapacitása 12 megawatt, azaz 132 gigawattóra energia előállítására elegendő; első lépcsőben 40, majd a piaci igényektől függően 120-150 munkavállalót foglalkoztat. A gyár létrehozásához, valamint a napelemek gyártásával kapcsolatos kutatás-fejlesztéshez 398 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Gazdaságfejlesztési Operatív Program keretében a hazai üvegfeldolgozó vállalkozás.

Az ünnepség befejezéseként a kormányfő, a polgármestere és a cégtulajdonos egy jelképes gombnyomással elindította az új üzem termelését.

Fogadj örökbeegy keresztet!

Országos akciónk célja az utak mentén, a települések közterületein álló keresztek megmentése, felújítása és állaguk megóvása az utókor számára.

Ha Ön is szeretne részt venni az akcióban, az alábbi gombra kattintva tájékozódhat a Fogadj örökbe egy keresztet! program részleteiről!

Hosszúhetény
Hernádkércs
Bárdudvarnok
Sopron
Sopron
Sopron
Kisirtáspuszta
Magyarszerdahely külterület
Felsőörs
Lőrinci
Újnéppuszta külterület

Kérdése van? Írjon nekünk!

Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot!
Küldjön üzenetet munkatársainknak az alábbi lehetőségre kattintva!
Készséggel állunk rendelkezésére!